"Ajax" naująjį sezoną pradėjo su trenksmu © Eurofootball.lt
Sekmadienį aukščiausioje Olandijos „Eredivisie“ lygos čempionate buvo sužaistos paskutinės ketverios 1-ojo turo varžybos. Amsterdamo „Ajax“ sutrypė lygos naujokus Doetinchemo „De Graaafschap“, čempionas Eindhoveno „PSV“ tik rungtynių pabaigoje palaužė Almelo „Heracles“ pasipriešinimą, Roterdamo „Feyenoord“ išvykoje sutriuškino „Utrecht“, o Roterdamo „Sparta“ nusileido Arnhemo „Vitesse“ ekipai.

Įvarčių virtinė sekmadienį užvirė į Olandijos „Eredivisie“ lygą patekusio, žemesnės diviziono čempiono Doetinchemo „De Graafschap“ ir Olandijos vicečempionų Amsterdamo „Ajax“ rungtynėse. Lygos naujokai prieš galingą „Ajax“ komandą atsilaikė kiek daugiau nei pusvalandį.

36-ąją minutę Amsterdamo futbolininkus į priekį išvedė Olandijos rinktinės puolėjas Klaasas Janas Huntelaaras, kuris tiksliai smūgiavo po naujoku Luiso Suareno perdavimo. Po šešių minučių jau pats kamuolį į vartus pasiuntė L.Suarezas.

Antrajame kėlinyje krito įvartis po įvarčio. Sužaidus 10 minučių po Hedwiges Maduro taiklaus smūgio rezultatas tapo jau 3-0, o po keturių minučių tas pats žaidėjas pelnė dar vieną įvartį. 61-ąją minutę po Kenedy Bakircioglu pelnyto dar vieno įvarčio rezultatas tapo 5-0, o 69-ąją minutę K.J.Huntelaaras nesuklydo ir padarė rezultatą 6-0 „Ajax“ vienuolikės naudai.

Vis tik aikštės šeimininkams pavyko įmušti paguodos įvartį, kurį 73-iąją minutę pelnė Donny de Grootas. Mačo pabaigoje „Ajax“ atakų lyderis K.J.Huntelaaras pridėjo dar du įvarčius ir taip visiškai palaidojo „De Graafschap“ futbolininkus.

Čempionas Eindhoveno „PSV“ išvykoje turėjo sunkiai padirbėti, kad iškovotų taip pat tris taškus. Almelo mieste vietos „Heracles“ klubas atsilaikė iki 83 minutės, kai svečius į priekį išvedė Ibrahimas Afellay`us, o paskutinę mačo minutę pergalę Ronaldo Koemano auklėtiniams įtvirtino Mike`as Zonneveldas.

Per vasarą sustiprėjęs Roterdamo „Feyenoord“ klubas pirmosiose čempionato varžybose su „Utrecht“ neturėjo didesnio vargo ir nugalėjo savo varžovus išvykoje rezultatu 3-0. Nugalėtojų gretose 24 minutę tolimu smūgiu pasižymėjo Luigi Bruinsas, 61-ąją – Nicky Hofsas, o tašką varžybose padėjo į gimtinę sugrįžęs puolėjas Roy`us Makaay`us.

Dar vienas Roterdamo klubas „Sparta“ ilgą laiką pirmavo, bet vis dėlto turėjo pripažinti Arnhemo „Vitesse“ ekipos jėgą. 20-ąją minutę šeimininkai išsiveržė į priekį po taiklaus Charleso Disselso smūgio. Tačiau antrojo kėlinio pabaigoje jų gynyba pradėjo griūti. 76-ąją minutę pusiausvyrą išlygino Remko van der Schafas, o pergalę „Vitesse“ komandai po šešių minučių padovanojo Gillas Swertsas.