A.Klimavičius: po pergalės prieš makedonus jausmas dvejopas

UEFA Europos lygos atrankos trečiojo etapo pirmose rungtynėse „Trakai“ 2:1 nugalėjo Tetovo „Shkendia“ ekipą iš Makedonijos, tokiu būdu prieš atsakomąją dvikovą įgydami vieno įvarčio pranašumą. Abu įvarčius nugalėtojams pelnė Maksimas Maksimovas.

Pradėkime nuo pabaigos. Jei kas būtų nežinojęs rezultato ir po dvikovos apsilankę „Trakų“ rūbinėje, neabejotinai, būtų pagalvojęs, kad riteriai patyrė nesėkmę. Būtent taip jautėsi komanda, kuri paskutinį pusvalandį, turėdama dviejų žaidėjų pranašumą, ne tik neįmušė įvarčio, tačiau ir realiai nesukūrė progos jam įmušti.

„Ko jūs čia liūdit? – Juk mes laimėjom! Ne jie“, – užtikrintai tarė Timofejus Šeremeta, po kurio žodžių rūbinėje suskambo „Trakų“ pergalės daina – Lemon Joy „Kažkada“.

O dabar grįžkime į pradžią. Nesužaidus nei minutės Oscaras pergudravo miegantį „Shkendijos“ vartininką, atėmė iš jo kamuolį, prie kurio pirmas suskubo Maksimas Maksimovas. Jo nestiprus, bet tikslus smūgis į tuščius vartus iš vietų pakėlė tūkstantinę publiką.

Dar po trijų minučių „Trakai“ turėjo fantastinę galimybę varžovus nusiųsti į visišką nokautą, tačiau dviese prieš varžovų gynėją ir vartininką atsidūrę Oscaras ir M.Maksimovas nesužaidė taip, kaip šiame sezone yra sužaidę ne kartą.

Dar blogiau. Po šio epizodo apie save priminė ir „Shkendija“. Tas priminimas toks,kad komandos žaidėjai individualiai yra žymiai geresni nei buvusių „Trakų“ varžovų – „St.Johnstone“ bei „Norrkoping“. Prasidėjo atviras futbolas.

„Shkendija“ sukūrė dvi fantastines galimybes, kurios įvarčiais nevirto, netrukus savo žodį galėjo tarti ir M.Maksimovas. Idealus perdavimas jam, jo reidas, vienas prieš vieną ir, deja, triumfuoja vartininkas. Šis epizodas – kertinis. Neįmušė M.Maksimovas, po minutės įmušė Junior. Ir rezultatas tapo 1:1.

Verta pažymėti, kad tas dvidešimt minučių „Shkendija“ žaidė labai aukšto lygio futbolą, o riteriai tuo metu buvo priversti dirbti be kamuolio. Vis tik, po truputį žaidimas išsilygino ir pirmasis kėlinys baigėsi.

Po pertraukos įdomios buvo tik šešiolika minučių. Per jas M.Maksimovas po Oscaro perdavimo sugebėjo darsyk pasižymėti, varžovų įvarčio autorius atvira koja „įvažiavo“ į Aleksandrą Byčenoką ir buvo nubaustas raudona kortele, Ardijanas Cuculi iš nugaros „nupjovė“ M.Šišką bei už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas iš aikštės.

Ko daugiau reikia? Turi 29 minutes (+4, kurias pridėjo teisėjas), per kurias gali susikrauti persvarą, kuri leistų ramiau jaustis prieš atsakomąją dvikovą. Deja, tos minutės slinko, o „Trakai“ didino tik kamuolio valdymo laiką procentais. Dar blogiau, kad pora atkirstų kamuolių komandai kainavo dvi geltonas korteles.

„Dvejopas jausmas. Pergalė yra smagu, tačiau turėdami dviejų žaidėjų persvarą, norėjosi įtikinamesnės“, – reziumavo Arūnas Klimavičius.

Prieš atsakomąją dvikovą „Trakų“ situacija nėra lengva, tačiau niekas ir nesakė, kad bus lengva. Varžovai neteko dviejų starto sudėties žaidėjų, kurie dėl diskvalifikacijos atsakomąsias rungtynes bus priversti praleisti.

Ko tikėtis iš „Trakų“? – Svarbiausia, kad komanda tikėtų, jog galima žaisti, laimėti ir keliauti į atkrintamųjų varžybų etapą.