"Amber Cup" turnyre nugalėjo baltarusiai (VIDEO)

Kovoje dėl tarptautinio jaunių turnyro "Amber Cup" trofėjaus triumfavo Baltarusijos U-17 futbolininkai. Lemiamose rungtynėse jie įmušė pačioje rungtynių pradžioje ir privertė pasiduoti Lietuvos komandą, kuri demonstravo atakuojantį žaidimą, tačiau pasižymėti nesugebėjo. Trečią vietą iškovojo armėnus pranokusi antroji Lietuvos ekipa.

Antrosios komandos sėkmė

Vytauto Vaškūno  treniruojama Lietuvos U-16 rinktinė rezultatu 2:1 įveikė Armėnijos U-17 rinktinę. Sėkminga mūsų komandai buvo pirmojo kėlinio pabaiga. Karolis Uzėla uždirbo 11 metrų baudinį ir pats jį realizavo. Per teisėjo pridėtą laiką perėmęs netikslų armėnų perdavimą šaltakraujiškai sužaidė ir rezultatą padvigubino Jonas Bičkus.

Įpusėjus antrajam kėliniui gražiu smūgiu iš toli Norairas Grigorianas sušvelnino atsilikimą, tačiau armėnai nepajėgė atimti iš lietuvaičių 3 taškų. Iškovoję pergalę lietuviai surinko 3 taškus ir džiaugėsi trečiąja „Amber Cup" turnyro vieta.

Nepavykęs startas

Paskutinėse turnyro rungtynėse susitiko iki tol abi pergales iškovojusios komandos - Lietuva ir Baltarusija.

Rungtynės lietuviams prasidėjo labai nesėkmingai - mūsiškiai šiurkščiai klydo ir iškart buvo nubausti. Po netikslaus perdavimo atgal baltarusiai perėmė kamuolį mūsiškių baudos aikštelėje ir po perdavimo į baudos aikštelę svečių žaidėjas Ivanas Hamolka įmušė smūgiu galva į tuščius vartus.

12 minutę po Dominyko Kubilinsko baudos smūgio iš krašto kamuolį atmušė vartininkas. 20 min. jau turėjo padirbėti lietuvių vartininkas Ovidijus Šiaulys, kuris atmušė smūgį po pavojingo varžovų reido.

Lietuvos komanda pirmajame kėlinyje demonstravo greito tempo atakuojanti futbolą ir 24 min. buvo arti tikslo. D. Kubilinskas suklaidino varžovą ir stipriai smūgiavo į vartus, tačiau kamuolį baltarusių vartų sargas atmušė į skersinį.

Atakose pritrūko tikslumo

Antrajame kėlinyje mūsiškiai toliau dažnai kontroliavo kamuolį, tačiau varžovai gynyboje neklydo ir atrasdavo spragų Lietuvos komandos gynybinėse užtvarose. 52 min. gera proga nepasinaudojo Siarhei Volkau. 65 min. varžovai dar kartą nubaudė lietuvius. Po išmetimo iš užribio Dzmitry Kalineika užklupo mūsiškių gynybą nepasiruošusią ir įsiveržęs į baudos aikštelę tiksliai smūgiavo į tolimąjį vartų kampą.

67 min. už šiurkščią pražangą aikštės viduryje antrą geltoną kortelę užsidirbo Mikita Biatsenia. Lietuviai pakilo į paskutinį šturmą. 70 min. gerą progą įmušti turėjo Džiugas Sūnelaitis, tačiau jo smūgį baudos aikštelėje atmušė vartininkas. Baltarusijos komanda išlaikė persvarą ir šventė pergalę. Lietuvis Ovidijus Šiaulys pripažintas geriausiu turnyro vartininku, o geriausiu gynėju - antrosios komandos narys Ernestas Mockus.

Rungtynių statistika

Lietuva B (U-16) - Armėnija (U-17) 2:1 (2:0)
Palangos m. stadionas
Teisėjas - Manfredas Lukjančukas (Šiauliai)
Įvarčiai: 32 min. Karolis Uzėla, 40+1 min. Jonas Bičkus (Lietuva B), 58 min. Norair Grigoryan (Armėnija)
Įspėti: 4 min. Vahpan Yengoyan, 30 min. Rafik Melikyan, 32 min. Erik Gharibyan, 54 min. Norair Grigoryan (Armėnija)

Lietuvos U-16 rinktinės sudėtis: Arijus Bražinskas, Egidijus Dusevičius, Ernestas Mockus, Rokas Gudelis, Arnas Paura, Matas Ramanauskas (Gintas Rakauskas, Benas Šatkus), Matas Gudaitis, Karolis Uzėla (Germanas Daškevičius), Deivydas Raulinautis (Matas Vareika), Titas Milašius (Lukas Jakavičius), Jonas Bičkus (Darius Zubauskas). Atsargoje: Tomas Čepulis.

Armėnijos U-17 rinktinės startinė sudėtis: Zhora Safaryan, Vahpan Yengoyan, Vardan Babakhanyan, Vigen Karapetyan, Zhora Safaryan, Samuel Khurshudyan, Rafik Melikyan, Ashot Grigoryan, Erik Gharibyan, Karen Melkonyan, Norayr Grigoryan, Arman Asilyan.

Lietuva (U-17) - Baltarusija (U-17) 0:2 (0:1)