Anglija ir Švedija pasidalino po tašką ir keliauja į kitą etapą © Eurofootball.lt
Baigėsi kovos pasaulio čempionato B grupėje. Paskutiniame atkakliame lyderių mače Anglija ir Švedija sužaidė lygiosiomis 2-2 ir abi rinktinės keliauja į aštunfinalį, kur kausis atitinkamai su Ekvadoru bei Vokietija.

Rhein-Energie stadionas, Kelnas
45 tūkstančiai žiūrovų
Teisėjas: Massimo Busacca

Anglija 2 - 2 Švedija
34' [1 - 0] Joe Cole
51' [1 - 1] Marcus Allback
85' [2 - 1] Steven Gerrard
90' [2 - 2] Henrik Larsson

Anglija

P.Robinson; J.Carragher, R.Ferdinand (56' S.Campbell), J.Terry, A.Cole; D.Beckham, F.Lampard, O.Hargreaves, J.Cole; W.Rooney (69' S.Gerrard), M.Owen (4' P.Crouch).

Švedija

A.Isaksson; T.Lucic, O.Mellberg, E.Edman, N.Alexandersson; T.Linderoth (90' D.Andersson), K.Kallstrom, F.Ljungberg, M.Jonson (54' C.Wilhelmsson); H.Larsson, M.Allback (74' J.Elmander).

***

Rungtynės anglams prasidėjo tragiškai - jau ketvirtąją minutę aikštę buvo priverstas palikti kelio traumą patyręs puolėjas Michaelas Owenas. Pirminės prognozės teigia, jog šis mačas 26 metų anglui pasaulio čempionate galėjo būti paskutinis.

Kurį laiką Anglijos rinktinė dėl to buvo savotiškoje šoko būsenoje, todėl progų pasižymėti neturėjo nei viena ekipa.

Nepaisant to, iš pradžių pabandę laimę keliais tolimais smūgiais anglai galiausiai pasiekė savo - vienas aktyviausių augų Joe Cole'as krūtine sustabdė kamuolį ir fantastišku smūgiu iš maždaug 30 metrų pasiuntė jį tiesiai į Andreaso Issaksono ginamų vartų devyniukę.

Dar po kelių minučių progą padvigubinti rezultatą turėjo Frankas Lampardas, tačiau iš 20 metrų smūgiuotas kamuolys praskriejo kiek virš vartų.

Pirmajame kėlinyje Anglija turėjo iniciatyvą, daugiau kontroliavo kamuolį ir nusipelnė pirmauti. Ilsėtis komandos išėjo rezultatui esant 1-0 Sveno Gorano Erikssono auklėtinių naudai.

Visgi antroji mačo dalis jau kur kas geresnė buvo švedams. Sužaidus vos 6 minutes galingai sudėtas puolėjas Marcusas Allbackas, nesusidūręs su didesniu gynėjų spaudimu, po kampinio galva nukreipė kamuolį į Paulo Robinsono vartus ir išlygino rezultatą. Dar po kelių akimirkų tas pats puolėjas turėjo dar vieną progą, tačiau paskutinę akimirką vartus išgelbėjo vartininkas.

Negana to, dar po kelių akimirkų anglų vartus išgelbėjo skersinis - po eilinio kampinio kamuolys atšoko visiškai laisvam gynėjui Olafui Mellbergui, kuris dešine koja smūgiavo šiek tiek netiksliai.

Švedijos rinktinės spaudimas ir toliau nesiliovė - netrukus jau Kimas Kallstromas smūgiavo iš už baudos aikštelės, tačiau šiaip taip smūgį atrėmė ant vartų linijos buvęs gynėjas.

85 minutę anglai nepelnytai vėl įsiveržė į priekį, kai po keitimo aikštėje pasirodęs Stevenas Gerrardas sulaukė preciziškai tikslaus perdavimo iš J.Cole'o ir galva nukreipė kamuolį į vartus. Visgi persvara jie džiaugėsi neilgai, mat vos po kelių akimirkų, pasinaudojęs sumaištimi baudos aikštelėje, savo pirmąjį įvartį vos vos palietęs kamuolį pelnė legendinis Henrikas Larssonas.