Anglija - Prancūzija: rungtynių apžvalga © Eurofootball.lt
Antrosiose B grupės rungtynėse šiandien susitiks Anglija ir Prancūzija, kurios yra įvardinamos ne tik grupės favoritėmis, bet ir vienomis iš pagrindinių pretendenčių laimėti Europos čempionatą. Mačas vyks Lisabonoje, didžiausiame turnyro stadione Estadio Da Luz, kuris talpina apie 65 000 žiūrovų.

Anglams tai yra puiki proga įrodyti, kad jie šiemet yra stiprūs ne tik pagal žaidėjų pavardes ar įvairias prognozes, bet ir pagal žaidimą aikštėje. Daugelyje čempionatų anglai buvo įvardinami kaip vieni turnyro favoritų, bet Europos čempionate didžiausias jų pasiekimas yra pusfinalis 1996 metais, kai Anglija žaidė namuose, bet vis tik buvo priversta pripažinti Vokietijos rinktinės pranašumą.

Tuo tarpu prancūzai gina Europos čempionų titulą, tačiau ir jiems šis čempionatas yra geras šansas reabilituotis po visiško fiasko 2002 metų pasaulio čempionate.

Abi rinktinės puikiai pažįsta viena kitą, nes daugelis pagrindinių Prancūzijos rinktinės žaidėjų žaidžia būtent Anglijoje. Žaidėjai gerbia vieni kitus ir tai iliustruoja pagrindiniai šių ekipų puolėjai: "Aš labai gerbiu %p01549," - sakė Michaelas Owenas (%p02009). "Manau, kad niekas jam negalėjo prilygti praėjusį sezoną." "%c00041" puolėjas taip pat neliko skolingas: "Owenas yra nuostabus žaidėjas. Jis gali daryti tokius dalykus, kokių aš niekada nesugebėsiu."

Prancūzų rinktinės treneris Jacques Santini, pasirašęs sutartį su anglų "Tottenham Hotspur" klubu, tarsi įneša dar daugiau intrigos prieš mačą, bet strategas išlieka susikaupęs: "Sprendimas, kurį aš priėmiau, tikrai netrikdys manęs šiose rungtynėse. Jis netgi sustiprins mano norą pasirodyti kuo geriau. Aš noriu baigti savo vadovavimą rinktinei pasiekęs gerą rezultatą šiame čempionate". Tačiau prancūzas negali tikėtis malonės iš priešininkų trenerio Sveno Gorano Erikssono, kurio tikslai Euro-2004 turnyre taip pat dideli: "Mūsų komanda pasitiki savo jėgomis ir tai yra gerai. Mes turime puikią galimybę įrodyti, kad Anglija yra futbolo šalis," - kalbėjo švedas.

Dar nėra aišku, kas pakeis po traumos nespėjusį atsigauti Johną Terry (%p01985), kuris buvo vienas pagrindinių "%c00042" klubo ramsčių šį sezoną. Labiausiai tikėtina, kad vietą centre šalia Solo Campbello (%p01696) užims Jamie Carragheris (%p02019) iš "Liverpool" arba Ledley Kingas (%p02215) iš "Tottenham".

Nepaisant to, kad prancūzai nepraleido įvarčio jau vienuolikoje rungtynių iš eilės, yra šiokių tokių klaustukų ir Europos čempionų gynyboje. Jauni anglų puolėjai Michaelas Owenas ir %p02129 gali būti sunkus išbandymas 34 metų Bixentui Lizarazu (%p00011) ir 31 metų Lilianui Thuramui (%p01439).

Tačiau didžiausią susidomėjimą kelia abiejų rinktinių saugų linija. Čia susikaus vieni geriausių pasaulio saugų. Prancūzų trio - Vieira, Makelele ir Pires susigrums su Gerrard, Lampard ir Scholes, o Madrido "Real" duetas %p00200 ir %p00219 taip pat šį kartą turės pamiršti savo draugiškus santykius ir išsiaiškinti, kas yra stipresnis - Anglija ar Prancūzija?

Dvikovai teisėjaus vokietis Markusas Merkas.

Prognozuojamos sudėtys:
Anglija (4-4-2): James; G.Neville, King, Campbell, A.Cole; Beckham, Gerrard, Lampard, Scholes; Owen, Rooney.

Prancūzija (4-4-2): Barthez; Sagnol, Thuram, Silvestre, Lizarazu; Pires, Vieira, Makelele, Zidane; Henry, Trezeguet.