Anglijai gresia techninis pralaimėjimas prieš Islandiją © AP nuotr.

Europą stingdanti antroji koronaviruso banga gali gerokai pakoreguoti Anglijos nacionalinės rinktinės planus, kuri ruošiasi UEFA Tautų lygos rungtynėms su Belgija ir Islandija.

Anglai lapkričio 15 dieną išvykoje žais rungtynes su belgais, o po trijų dienų namuose turėtų priimti islandus. Vis tik pastarosios rungtynės pakibo ant plauko.

Islandai pirmąsias rungtynes šiame nacionalinių rinktinių lange žais su danais išvykoje, o būtent šioje šalyje užfiksuota nauja COVID-19 atmaina, dėl kurios gerokai sugriežtintas atvykimas iš Danijos į Jungtinę Karalystę.

Pagal dabartines JK taisykles, Islandijos futbolininkai negalės patekti į šalį. Pasak „Sky Sports“, šios taisyklės nebus peržiūrimos iki šios savaitės pabaigos.

Tokiu atveju yra tik du galimi situacijos sprendimo variantai: žaisti rungtynes neutralioje aikštėje arba įskaityti pralaimėjimą Anglijos futbolininkams, kadangi pagal UEFA taisykles futbolo asociacijos privalo užtikrinti, kad varžovai turėtų galimybę atvykti į šalį.

Vis tik jei rungtynės vyktų neutralioje aikštėje, kiltų grėsmė, kad Anglijos rinktinės futbolininkai ir kitas personalas privalėtų po mačo saviizoliuotis, kadangi islandai atvyktų iš viruso stipriai paveiktos Danijos. Būtent dėl šios priežasties dalis „Premier“ lygos futbolininkų nepadės Danijos rinktinei artimiausiose rungtynėse.

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė