Anglijoje lyderio poziciją susigrąžino "Liverpool" © Eurofootball.lt
Šeštadienį popiet vyko dar ketverios Anglijos "Premier" lygos XII turo rungtynės.

Nesunkiai tris taškus savų žiūrovų akivaizdoje iškovojo ir į pirmąją turnyrinės lentelės vietą sugrįžo "Liverpool" klubas, 3-0 sutriuškinęs tarp autsaiderių žengiančią "West Brom" vienuolikę.

Nors svečiai rungtynes pradėjo tiksliau, 'raudonieji' po truputį įsižaidė - iš pradžių laimę iš toli pabandė Stevenas Gerrardas, o dar kiek vėliau iš dėkingos situacijos tiesiai į vartininką mušė Robbie Keane'as.

Visgi pirmojo įvarčio ilgai laukti nereikėjo. 34 minutę Airijos rinktinės puolėjas Keane'as, gavęs tikslų Gerrardo perdavimą, nestipriu, bet technišku smūgiu nuginklavo Scottą Carsoną. Tai buvo pirmasis futbolininko įvartis Anglijos čempionate šį sezoną.

Neilgai trukus krito ir antrasis - tas pats Keane'as išvengė nuošalės ir, apsivaręs neapdariai vartus palikusį ir net už baudos aikštelės ribų išbėgusį Carsoną, pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

Antrasis kėlinys buvo daugiau formalumas - nors "West Brom" stengėsi ir sukūrė keletą pusprogių, besibaigiant mačui persvarą įtvirtino Alvaro Arbeloa, pelnęs įvartį puikiu smūgiu į viršutinį vartų kampą.

Įspūdingą pergalę iškovojo ir į septintąją vietą turnyrinėje lentelėje pakilo Liverpulio "Everton" klubas, stebuklingai per 5 minutes varžovų aikštėje 3-1 nokautavęs Londono "West Ham".

Gianfranco Zolos vadovaujama "West Ham" komanda, per pastaruosius šešis mačus surinkusi vos 1 tašką, 63 minutę pirmavo, kai pirmąjį įvartį atstovaudamas sostinės klubui pelnė Jackas Collisonas.

Kuomet jau atrodė, kad tai bus ilgai laukta 'plaktukų' pergalė, "Everton" surengė kelių minučių šou, per kurį tiesiog sudraskė varžovų gynybą.

83 minutę svečiai kiek nepelnytai išlygino skirtumą, kai po Louiso Saha perdavimo galva kamuolį į tinklą iš arti pasiuntė gynėjas Joleonas Lescottas.

Ir tai nebuvo pabaiga - dar po kelių akimirkų jau pats Saha, dėka rikošeto, išvedė "Everton" į priekį, o 87 minutę tas pats prancūzas įkalė paskutinę vinį į "West Ham" karstą - šį kartą puolėjas pasižymėjo smūgiu iš toli po grubios saugo Julieno Fauberto klaidos.

Šeštą pralaimėjimą šį sezoną patyrė "Sunderland" ekipa, savo aikštėje 1-2 nusileidusi vidutiniokei "Portsmouth" vienuolikei.

Šeimininkams dvikova prasidėjo labai sėkmingai - sužaidus vos keletą minučių po Andy Reido perdavimo įvartį pelnė puolėjas iš Prancūzijos Djibrilis Cisse.

Roy'aus Keane'o auklėtiniai turėjo nemažai progų padvigubinti skirtumą, tačiau antrą įvartį pelnyti Cisse triskart neleido puikiai sužaidęs svečių vartininkas Davidas Jamesas, o saugas Kieronas Richardsas sudrebino vartų virpstą.

Ir "Portsmouth" tuo pasinaudojo - 51 minutę smūgiu iš 30 metrų pusiausvyrą atstatė Nadiras Belhadjis, o prieš pat finalinį teisėjo švilpuką, El Hadji Dioufui baudos aikštelėje pargriovus Gleną Johnsoną, teisėjo skirtą 11 metrų baudinį realizavo ir pergalę savo komandai išplėšė Jermaine'as Defoe.

Visi šeštadienio rezultatai:

"Liverpool" 3 - 0 "West Bromwich"
34' [1 - 0] Robbie Keane
43' [2 - 0] Robbie Keane
90' [3 - 0] Alvaro Arbeloa

"Hull" 0 - 1 "Bolton"
50' [0 - 1] Matthew Taylor

"Sunderland" 1 - 2 "Portsmouth"
4' [1 - 0] Djibril Cisse
51' [1 - 1] Nadir Belhadj
90' [1 - 2] Jermain Defoe (iš 11 metrų baudinio)

Londono "West Ham" 1 - 3 Liverpulio "Everton"
63' [1 - 0] Jack Collison
83' [1 - 1] Joleon Lescott
85' [1 - 2] Louis Saha
87' [1 - 3] Louis Saha

Londono "Arsenal" 2 - 1 "Man Utd"
22' [1 - 0] Samir Nasri
48' [2 - 0] Samir Nasri
90' [2 - 1] Rafael da Silva

"Wigan" 0 - 0 "Stoke"