Anglijoje - "Man Utd" ir "Chelsea" sėkmė © Eurofootball.lt
Šeštadienį sužaistos šešerios Anglijos "Premier" lygos XXVI turo rungtynės.

Pozicijas pirmoje turnyrinės lentelės vietoje sutvirtino "Man Utd" ekipa, savo aikštėje 2-1 įveikusi "Blackburn".

Mančesterio vienuolikė dominavo rungtynių pradžioje ir galėjo greitai įsiveržti į priekį, bet gynėjas Ryanas Nelsenas paskutinę akimirką sutrukdė smūgiuoti Michaelui Carrickui.

Visgi 23 minutę Sero Alexo Fergusono auklėtinai pralaužė varžovų gynybą, kai po aštraus Nani perdavimo iš kelių metrų kamuolį į tinklą vienu lietimu pasiuntė neseniai po traumos atsigavęs puolėjas Wayne'as Rooney.

Bet jau netrukus "Blackburn" atstatė pusiausvyrą - 'raudonieji velniai' aikštės viduryje prarado kamuolį ir po staigaus perdavimo Roque Santa Cruzas įveikė ir gynėją Rio Ferdinandą, ir vartus palikusį vartininką Tomaszą Kuszczaką bei parideno kamuolį į tinklą. Tai buvo pirmasis "Man Utd" lygoje praleistas įvartis po 1338 minučių gryno žaidimo pertraukos.

Kiek vėliau tikslaus šeimininkų gynėjo Jonny Evanso smūgio galva teisėjas neįskaitė ginčytiname epizode įžvelgęs Cristiano Ronaldo pražangą prieš varžovą.

Tačiau "Blackburn" neužsidarė gynyboje ir bandė išnaudoti spragas kiek trūkinėjusioje "Man Utd" gynyboje. Ypatingai arti tikslo buvo Nelsenas, bet po jo bandymo kamuolys atsimušė į skersinį.

Nepaisant to, tris taškus čempionams išplėšė Cristiano Ronaldo, 60 minutę galingu baudos smūgiu nuo kairiojo krašto baudos aikštelės linijos nuginklavęs Paulą Robinsoną.

Svarbią pergalę iškovojo Londono "Chelsea" klubas, išvykoje 43 tūkstančių žiūrovų akivaizdoje minimaliu rezultatu 1-0 įveikęs Birmingemo "Aston Villa".

Ši pergalė, pirmoji vadovaujant naujajam treneriui Guusui Hiddinkui, leido "Chelsea" vienuolikei pakilti į trečiąją vietą turnyrinėje lentelėje, pralenkiant ne ką kitą o "Aston Villa".

Pastarajai komandai tai buvo pirmasis pralaimėjimas per 14 dvikovų.

Pirmajame kėlinyje Londono klubo žaidimas daug nusivylimų šį sezoną patyrusiems sirgaliams turėjo palikti puikų įspūdį. Gerą žaidimą 19 minutę vainikavo įvartis - Frankas Lampardas suklaidino du varžovų gynėjus ir perdavė kamuolį įkertančiam Nicolasui Anelka, kuris iš arti nuginklavo vartininką Bradą Friedelį, atlikdamas 21 tikslų smūgį "Premier" lygoje.

Netrukus svečių pranašumą padvigubinti galėjo Johnas Terry, bet gynėjo bandymą galva po kampinio atrėmė Friedelis.

"Aston Villa" bene pirmą išties pavojingą ataką surengė 33 minutę, kai Ashley Youngas baudos smūgiu iš beveik 20 metrų sudrebino vartų skersinį.

Po didžiosios pertraukos vėl šiek tiek sėkmės pritrūko Terry - po dar vieno anglo smūgio galva kamuolį nuo vartų linijos atmušė Stylianas Petrovas.

Šeimininkai, suprasdami dvikovos svarbą, po truputį atsigavo ir ėmė aktyviau ieškoti kelių varžovų vartų link. Iš pradžių progą turėjo Gabrielis Agbonlahoras, taisyklių leistinose ribose atsistūmęs gynėją Alexą, smūgiavęs į vartus iš 9 metrų, bet nesugebėjęs nuginkluoti vartininko Petro Cecho.

Netrukus po to sekė Garetho Barry bandymas iš toli, o "Chelsea" į tai atsakė itin pavojingu Jose Bosingwos bandymu sužaidus sienele su puolėju Didier Drogba.

"Aston Villa" surengti varžovų vartų šturmo taip ir nesugebėjo, o prieš pat finalinį teisėjo švilpuką į Martino O'Neilo vadovaujamos komandos vartus galėjo kristi ir antrasis įvartis, bet po varžovų gynybą sudraskiusio Deco reido galingą Michaelio Ballacko smūgį atrėmė Friedelis.

Trečią kartą iš eilės tik lygiąsias 0-0 "Premier" lygoje pasiekė Londono "Arsenal" klubas, šį sykį savo aikštėje nesugebėjęs įveikti "Sunderland".

Arsene'o Wengero auklėtinių neįkvėpė ir debiutavęs Andrejus Aršavinas, jau per pirmąsias 15 minučių galėjęs dukart pasiųsti kamuolį į tinklą - iš pradžių rusui pritrūko šiek tiek tikslumo, o antrąjį bandymą atrėmė vartininkas Martinas Fulopas.

Arti tikslo buvo ir puolėjai Nicklasas Bendtneris bei Robinas van Persie, tačiau "Arsenal" žaidimas vargu ar sukėlė daug džiaugsmo "Emirates" stadione susirinkusiems sirgaliams.

Tiesa, svečiams šypsojosi ir sėkmė, kai po Kolo Toure smūgio galva kamuolį nuo vartų linijos išmušė vienas gynėjų.

Antrajame kėlinyje londoniečiai sunkiai rado kelius varžovų vartų link ir geriausią progą sukūrė pačioje pabaigoje, kai Carlosas Vela nepataikė į vartus.

Geriausios fizinės formos dar nepasiekęs Aršavinas rungtyniavo beveik valandą ir buvo pakeistas.

"Man Utd" 2 - 1 "Blackburn"
23' [1 - 0] Wayne Rooney
32' [1 - 1] Roque Santa Cruz
60' [2 - 1] Cristiano Ronaldo

Birmingemo "Aston Villa" 0 - 1 Londono "Chelsea"
19' [0 - 1] Nicolas Anelka

Londono "Arsenal" 0 - 0 "Sunderland"

"Bolton" 2 - 1 Londono "West Ham"
10' [1 - 0] Matthew Taylor
11' [2 - 0] Kevin Davies
66' [2 - 1] Scott Parker

"Middlesbrough" 0 - 0 "Wigan"

"Stoke" 2 - 2 "Portsmouth"
75' [0 - 1] Niko Kranjcar
78' [1 - 1] James Beattie (iš 11 metrų baudinio)
80' [2 - 1] James Beattie
90' [2 - 2] Ryan Shawcross (į savus vartus)