Anglijoje pergales iškovojo lyderiai © Eurofootball.lt
Po dviejų savaičių pertraukos šeštadienį Anglijos „Premier“ lygos pirmenybėse buvo sužaistos aštuonerios 23-iojo turo rungtynės. Triuškinančią pergalę iškovojo „Chelsea“ klubas, „Man Utd“ taip pat nepaliko jokių prošvaisčių „Aston Villa“ ekipai, „Liverpool“ pasismagino su „Watford“, „Arsenal“ palaužė „Blackburn“, „West Ham“ sužaidė rezultatyviomis lygiosiomis su „Fulham“, „Middlesbrough“ nugalėjo „Charlton“, o dar du mačai baigėsi taikiai.

Ankstyvosiose šios dienos rungtynėse pirmieji į kovos mūšį stojo „Premier“ lygos autsaideriai „Watford“ ir trečioje vietoje esantis „Liverpool“ klubas. Aktyviai mačą pradėjo svečiai iš Liverpulio, o pirmasis vartams iš maždaug 18 metrų pagrasino komandos kapitonas Stevenas Gerrardas, kurio smūgiuotas kamuolys lėkė labai greta vartų. Vėliau „Watford“ vartų sargas Benas Fosteris turėjo atremti dar vieną Peterio Croucho išpuolį.

Tačiau progą turėjo ir aikštės šeimininkai - po Jordano Stewarto perdavimo galva į vartus nepataikė gynėjas Malky Mackay`us. Vis dėlto įvartį pirmieji įmušė „Liverpool“ futbolininkai, kai 34-ąją minutę po gynėjo Steve`o Finnano perdavimo įvartį iš vos kelių metrų įmušė valas Craigas Bellamy.

Po penkių minučių krito ir antrasis mačo įvartis. 40-ąją minutę po olando Dirko Kuyto perdavimo eilinį kartą savo komandą gelbėjo vartininkas B.Fosteris, kuris atremė C.Bellamy bandymą smūgiuoti galva, bet pirmasis prie kamuolio atsidūręs aukštaūgis anglas Peteris Crouchas pasiuntė kamuolį į tinklą.

Antrame kėlinyje „Watford“ bandė gelbėtis iš situacijos, tačiau sužaidus vos tris minutes visas jų viltis palaidojo P.Crouchas, kuris po C.Bellamy paso iš maždaug 11 metrų žymos nuginklavo B.Fosterį. Svečiai nenustojo spausti savo varžovų ir S.Gerrardo „šūvis“ skriejo pro šalį.

Rungtynių pabaigoje paguodos įvartį galėjo pelnytį „Watford“ žaidėjas J.Stewartas, bet jo galingas smūgis iš 25 metrų pataikė į Pepe Reinos ginamų vartų skersinį.

Tai buvo paskutinis grėsmingas rungtynių momentas, kuris nepadarė jokios įtakos rezultatui. „Liverpool“ po šio laimėjimo vis labiau tvirtinasi 3-ioje vietoje, o „Watford“ ir toliau išlieka lygos blogiausia komanda.

Kitose šeštadienio varžybose jau ne pirmą kartą šiame sezone ginklus surėmė pirmenybių lyderis „Man Utd“ ir krizę išgyvenantis Birminghamo „Aston Villa“ klubas. Rungtynės prasidėjo audringai ir jau 4-ąją susitikimo minutę po „Man Utd“ komandos kapitono Gary Neville`o perdavimo iš dešinio krašto naujasis „raudonųjų velnių“ pirkinys švedas Henrikas Larssonas smūgiavo galva į tolimąjį vartų kampą, bet puikiai į situaciją sureagavo „Villa“ ekipos vartų sargas Thomas Sorensenas.

11-ąją minutę krito pirmasis mačo įvartis. Po sumaišties „Aston Villa“ baudos aikštelėje gynėjas Garry Cahillas nesėkmingai pabandė išmušti kamuolį ir legionierius iš Pietų Korėjos Ji-Sung Parkas taikliu smūgiu pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą. Sužaidus dar dvi minutes svečių ekipa buvo sukrėsta, kai praleido dar vieną įvartį. 13-ąją minutę J.S.Parkas atidavė kamuolį vasarą iš „Tottenham“ klubo įsigytam saugui Michaeiui Carrickui, ir šis nestabdydamas kamuolio pasiuntė jį į tolimąjį apatinį vartų kampą.

Aikštės šeimininkai nesiruošė atiduoti iniciatyvos ir po Paulo Scholeso smūgio pirmasis prie atšokusio kamuolio prišoko H.Larssonas, bet jo į vartus švedų puolėjui nukreipti nepavyko. 25-ąją minutę pirmąją progą susikūrė ir svečiai, kai jaunasis Gabrielis Agbonlahoras gavęs kamuolį iš aikštės gilumos smūgiavo stipriai, bet tiesiai į „raudonųjų velnių“ vartų sargą Edwiną van der Sarą.

35-tą minutę šeimininkai pelnė dar vieną įvartį. Aktyvusis J.S.Parkas sugebėjo atimti kamuolį iš „Villa“ komandos gynėjo, ir M.Carrickas „pakabinęs“ jį link tolimojo vartų virpsto surado Cristiano Ronaldo galvą. Portugalas nestipriu, bet labai tiksliu smūgiu pelnė savo 13-ąjį įvartį šiose pirmenybėse.

Pirmajam kėlinukui artėjant link pabaigos įvartį galėjo pelnyti ir „Aston Villa“ , bet po pakelto kampinio gynėjas Liamas Ridgewellas pataikė tiesiai į E.van der Sarą.

Antrąjį kėlinį vėl aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai ir 50-ąją minutę po G.Neville`o perdavimo P.Scholesas galva smūgiavo į T.Sorenseną. Tučtuojau išpuoliu atsakė ir svečiai, ir po jo krito paguodos įvartis - Čekijos rinktinės puolėjas Milanas Barošas dešiniajame krašte labai lengvai susidorojo su Nemanja Vidičiumi, ir prasiveržęs į baudos aikštelę atidavė kamuolį G.Agbonlahorui, kuriam beliko tik kyštelti koją tam, kad kamuolys įlėktų į vartus.

Po praleisto įvarčio „Man Utd“ žaidėjai ir toliau kontroliavo padėtį ir 62-ąją minutę Wayne`as Rooney atsidūrė vienas prieš vartininką, bet mini dvikovą laimėjo legionierius iš Danijos T.Sorensenas. Po penkių minučių G.Neville`as atidavė kamuolį po keitimo pasirodžiusiam Louisui Saha, kurio krūtine smūgiuotą kamuolį iš vartų linijos išmušė G.Cahillas. 72-ąją minutę H.Larssono nestiprų, bet ganėtinai apgaulingą smūgį pirštų galiukais atrėmė T.Sorensenas, o po minutės W.Rooney smūgiavęs iš už baidos aikštelės ribų sudrebino „Villa“ vartų skersinį.

Rungtynių pabaigoje dvejomis progomis nepasinaudojęs C.Ronaldo per daug nenuliūdino sausakimšo „Old Trafford“ stadiono. Sero Alekso Fergusono auklėtiniai naujuosius metus pradėjo pergale ir išlieka čempionato lyderiu, o „Aston Villa“ iš tryliktosios pozicijos leidžiasi į keturioliktąją.

Dar vienose rungtynėse susitiko čempionų titulą ginantis Londono „Chelsea“ ir Mančesterio priemiesčio klubas „Wigan“. Įvartis buvo įmuštas jau 13-ąją mačo minutę, kai Anglijos rinktinės saugas Frankas Lampardas iš 30 metrų nuotolio įspūdingai realizavo baudos smūgį ir išvedė „mėlynuosius“ į priekį. Po to progomis pasinaudoti nesugebėjo olandas Arjenas Robbenas ir vokietis Michaelis Ballackas.

Antrame kėlinyje ir toliau dominavo aikštės šeimininkai ir 63-iąją minutę A.Robbenas pasinaudojęs „Wigan“ gynėjo Kristoferio Haestado klaida išėjo vienas prieš vartininką Chrisą Kirklandą, suklaidino jį ir pasiuntė kamuolį į tinklą. Po septynių minučių „Wigan“ turėjo dar kartą trauktis kamuolį iš savų vartų, nes po A.Robbeno perdavimo į baudos aikštelę vartų sargas C.Kirklandas suklydo ir įsimušė įvartį į savus vartus.

„Wigan“ ekipos legionierius iš Australijos Josipas Skoko buvo arti tikslo, bet į vartus pataikyti nesugebėjo. Rungtynių pabaigoje 90-ąją minutę „vinį“ į svečių komandos „karstą“ įkalė rezultatyviausias čempionato žaidėjas Didier Drogba, kuris po Johno Obi Mikelio perdavimo galva pasiuntė kamuolį į vartus.

Po šios pergalės „Chelsea“ vis dar nuo „Man Utd“ atsilieka 6 taškais, o „Wigan“ ekipa, kuri yra arti bedugnės krašto, patyrusi šeštąją nesėkmę iš eilės lieka 17-oje pozicijoje.

Tikra drama įvyko Londono derbyje „Upton Park“ stadione, kur iškritimo zonoje esantis „West Ham“ savo aikštėje priėmė „Fulham“ futbolininkus. Jau 16 minutę buvo įmuštas pirmasis šių varžybų įvartis, kurį po Heidaro Helgusono perdavimo galva pelnė kanadietis Tomašas Radzinski. Vis dėlto sužaidus pusvalandį krito ir išlyginamasis įvartis, o pasižymėjo po ilgos pertraukos įvarčių skonį pajutęs Bobby Zamora, kuriam tai buvo jau 100-asis taiklus smūgis Anglijos „Premier“ lygoje.

Antrojo kelinio pradžioje „West Ham“ sugebėjo išsiveržti į priekį, kai 46-ąją minutę taikliu smūgiu pasižymėjo legionierius iš Izraelio Yossi Benayounas, bet 59-ąją minutę galvą įvartį pelnė amerikietis Brianas McBride`as.

Tačiau ir tai buvo dar ne vakaras. 64-ąją minutę Y.Benayounas pasinaudojęs „Fulham“ gynėjų spraga ir permetęs kamuolį per vartininką Janą Lastuvką vėl atstatė savo ekipos pranašumą.

76-ąją minutę už antrąją geltoną kortelę iš aikštės buvo išvytas pirmojo įvarčio autorius B.Zamora ir „West Ham“ vis tik nesugebėjo padovanoti antrosios pergalės naujajam treneriui Alanui Curbishley. 90-ąją minutę „Fulham“ futbolininkai pasinaudoję kiekybine persvarą sugebėjo išlyginti rezultatą, o įvarčio autoriumi tapo Phillipe`as Christanvalis.

Po šių rezultatyvių lygiųjų „West Ham“ ir „Fulham“ nekeičia savo užimamų pozicijų. „Plaktukai“ žengia 18-ti, o „Fulham“ – 12-ti.

Londono „Charlton“ jėgas išmėgino su „Middlesbrough“. Pirmieji šiose varžybose į priekį išsiveržė aikštės šeimininkai, kai 27-ąją minutę buvęs „Boro“ ekipos puolėjas Jimmy Floydas Hasselbainkas taikliu smūgiu nuginklavo Marką Schwarzerį. Pirmojo kėlinio pabaigoje svečiai išlygino rezultatą - tai padarė Lee Cattermole`as.

Antrame kėlinyje sužaidus kiek mažiau nei dvidešimt minučių „Middlesbrough“ sugebėjo persverti rezultatą savo naudai, o įvartį iš vos kelių metrų pelnė Julio Arca. Praėjus dar penkioms minutėms „Boro“ vienuolikės persvarą padvigubino ir pergalę savo komandai užtikrino 10-ąjį įvartį čempionate pelnęs nigerietis Yakubu. Po šio laimėjimo „Middlesbrough“ klubas kyla į tryliktąją poziciją, o „Charlton“ ir toliau išlieka 19-tas.

Mače tarp Sheffield United“ ir „Portsmouth“ buvo užfiksuotos lygiosios. Pirmąjį įvartį įmušė „Premier“ lygos naujokai. 22-ąją minutę pasižymėjo Stephenas Quinnas. Vis dėlto mačo pabaigoje „Pompey“ lygiąsias išplėšė Gary O‘Neilas. „Portsmouth“ užima 6-ąją vietą, o „Sheffield United“ yra 16-tas.

Rungtynėse, kuriose susitiko „Bolton“ ir „Man City“, įvarčių įmušta nebuvo - ten užfiksuotas galutinis rezultatas 0-0. „Bolton“ išsaugo 5-ąją poziciją, o „Man City“ išlieka dešimtas.

Paskutiniame vakaro susitikime ginklus surėmė „Blackburn“ ir Londono „Arsenal“ ekipos. Rungtynės prasidėjo labai aktyviai ir jau 12-ąją minutę „Arsenal“ privalėjo verstis dešimtyje, kadangi po Gilberto Silvos ir „Blackburn“ saugo Robbie Savage`o susistumdymo brazilas prieš save išvydo raudoną kortelę, tuo tarpu valas tenkinosi geltona kortele.

Tačiau aikštės šeimininkai nesugebėjo pasinaudoti kiekybiniu pranašumu ir 37-ąją minutę po Thierry Henry atlikto baudos smūgio galva įvartį pelnė gynėjas iš Dramblio Kaulo Kranto Kolo Toure. „Arsenal“ klubo pergalę 71 minutę įtvirtino legionierius iš Prancūzijos T.Henry, kuris puikiu smūgiu pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

Po šios pergalės „Arsenal“ užima 4-ąją vietą, o „Blackburn“ klubas taip pat niekur nekrenta ir lieka 11-tas.