Angola ir Iranas sužaidė lygiosiomis © Eurofootball.lt
Pasaulio čempionate debiutuojanti Angolos komanda trečiojo turo mače sužaidė 1-1 su Iranu ir turnyrą baigė trečioje vietoje. Prieš šias varžybas Angola dar turėjo vilčių prasimušti į kitą etapą, o likus žaisti penkiolika minučių dar pirmavo, tačiau persvaros neišlaikė ir susitikimą baigė taikiai. Iranui tai buvo pirmasis taškas čempionate, kuriame Azijos atstovai savo grupėje liko ketvirti.

Iranas 1 – 1 Angola
60' [0 – 1] Amado Flavio
75' [1 – 1] Sohrab Bakhtiarizadeh

Iranas: E.Mirzapour, H.Kaebi (67' A.Borhani), R.Rezaei, S.Bakhtiarizadeh, M.Nosrati (13' M.Shojaei), M.Mahdavikia, M.Madanchi, A.Teymourian, F.Zandi, A.Daei, V.Hashemian (38' R.Khatibi).

Angola: J.Ricardo, Loco, Jamba, C.Kali, L.Delgado, M.Miloy, N.Ze Kalanga, P.Figueiredo (73' R.Marques), A.Mendonca, A.Mateus (23' A.Love), Akwa (51' A.Flavio).

Abi komandos mačą pradėjo aktyviai, tačiau realių progų nesukūrė. Sužaidus apie penkias minutes Iranas surengė greitą ataką, tačiau gynėjai atmušė į baudos aikštelę perduotą kamuolį. Iranas išsaugojo kamuolį, Mohammedas Nosrati pabandė prasiveržti kairiuoju kraštu, tačiau gynėjas apsigynė, o Irano futbolininkas patyrė traumą. Medikai bandė suteikti pagalbą gynėjui, tačiau M.Nosrati į aikštę nesugrįžo ir vietoje jo į aikštelę įbėgo Masoudas Shojaei.

10-ąją minutę Angola surengė kontrataką, kurios pabaigoje Andre Mateusas gavo progą smūgiuoti į vartus, tačiau iš eigos smūgiuotas kamuolys nuskriejo virš vartų.

Dar po kelių minučių Irano žaidėjas Ferydoonas Zandi įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau jo smūgis iš aštraus kampo nebuvo pavojingas ir kamuolį pagavo Angolos vartininkas.

Sužaidus apie dvidešimt minučių kairiuoju kraštu spurtavo A.Mateusas, tačiau Irano gynėjas sugebėjo "iškrapštyti" kamuolį jam iš po kojų. Šios mini dvikovos metu A.Mateusas nesėkmingai nusileido ant žemės, buvo išneštas iš aikštės ir į ją nebesugrįžo.

Netrukus dar vienas žaidėjas aikštę paliko su neštuvų pagalba – bandydamas sustabdyti varžovą, Angolos gynėjas Loco susižeidė, tačiau gavęs medikų pagalbą mačą tęsti sugebėjo. Beje, tame epizode teisėjas įžvelgė Loco pražangą bei skyrė baudos smūgį į Angolos vartus. Mehdi Mahdavikios smūgį Angolos vartininkas atrėmė.

Iranas tęsė savo ataką ir susikūrė gerą progą įmušti – po aukšto perdavimo į baudos aikštelę Ali Daei netrugdomas iš artimos distancijos smūgiavo galva, tačiau į vartus pataikyti nesugebėjo.

Sužaidus apie pusvalandį vėl kilo pavojus Angolos vartams, kai po kampino galva smūgiavo Irano žaidėjas, tačiau kamuolį nuo vartų linijos išmušė afrikietis Antonio Mendonca. Iraniečiai bandė kartoti smūgi, bet tai darė nesėkmingai ir Angola išsaugojo vartus sausus.

Atsilaikę prieš varžovų šturmą, kelias atakas surengė Angola – du kartus atakos smaigalyje atsidūręs vienintelis puolėjas Akwa abu kartus smūgiavo virš vartų. Vienos atakos metu Angola kėlė net keturis kampinius iš eilės, tačiau įvarčio nepasiekė.

Iki kėlinio pabaigos likus penkioms minutėms aikštę dėl traumos paliko dar vienas žaidėjas – rungtynių tęsti nebegalėjusį Vahidą Hashemianą pakeitė R.Khatibi. Jau po minutės iranietis Andranikas Teymourianas smūgiavo iš baudos aikštelės prieigų. Vartininkas Joao Ricardo šį smūgį atmušė prieš save, tačiau sugriebė atšokusį kamuolį greičiau už kitus.

Po pertraukos ir toliau žaidėjus persekiojo nelaimės – 51-ąją minutę dėl traumos aikštę paliko Angolos puolėjas Akwa.

Po keturių minučių Irano lyderis M.Mahdavikia dar kartą pabandė smūgiuoti iš toli, vartininkas J.Ricardo vėl sužaidė neužtikrintai, bet gynėjai pirmieji suskubo prie kamuolio ir likvidavo pavojų.

60-ąją minutę krito pirmasis mačo įvartis – po kontratakos dešiniuoju kraštu kamuolys buvo perduotas į baudos aikštelę, o ten laisvas likęs Amado Flavio galva pasiuntė kamuolį į tinklą.

Po praleisto įvarčio Iranas perėmė iniciatyvą ir pradėjo spausti varžovus, tuo tarpu Angola stengėsi kontratakuoti. 75-ąją minutę jiems pavyko išlyginti rezultatą – po kampinio kamuolį į vartus galva pasiuntė Irano gynėjas Sohrabas Bakhtiarizadehas.

Iranas toliau stengėsi atakuoti, tačiau įvarčių daugiau nebuvo ir mačas baigėsi 1-1. Angola iškovojo antrąjį tašką bei užėmė trečiąją vietą, tuo tarpu Iranas liko ketvirtoje pozicijoje.