Antroji "Inter" nesėkmė Čempionų lygoje © Eurofootball.lt
Čempionų lygoje trečiadienį sužaistos likusios grupių turnyro antrojo turo varžybos, kurios klostėsi gerokai atkakliau nei antradienį vykę mačai - įvarčių nepelnė tik dvi komandos. Nugalėtojų titulą ginantis "Barcelona" klubas tik rungtynių pabaigoje išvengė pralaimėjimo Vokietijoje, dar vieną nesėkmę patyrė vienu iš favoritų laikytas "Inter", o antrąsias pergales į savo sąskaitas įsirašė "Chelsea", "Bayern" ir "Valencia".

A grupėje pirmuosius taškus prarado čempionas “Barcelona“ klubas, kuri Brėmene sužaidė lygiosiomis 1–1 su “Werder“. Šeimininkai niekuo nenusileido tituluotiems varžovams, taip patvirtindami, kad jų trenerio Thomaso Schaafo kalbos apie pergalę nebuvo iš piršto laužtos. 56 min. vokiečiai išsiveržė į priekį, kai po Aarono Hunto perdavimo iš kairio krašto “Barca“ kapitonas Carlesas Puyolis, kovodamas su Timu Borowskiu, bandė išmušti kamuolį už vartų, tačiau pataikė į savo vartus. 1 ture C.Puyolis buvo įmušęs ir į varžovų vartus.

Po dešimties minučių kataloniečių treneris Frankas Rijkaardas puolėjus Samuelį Eto‘o ir Liudovicą Giuly pakeitė Eiduru Gudjohnsenu ir Leoneliu Messi. Būtent argentinietis ir išgelbėjo svečius, kai 89 min., susikeitęs perdavimais su Deco, šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į Timo Wiese ginamus vartus.

Šiose rungtynėse traumą patyrė “Barcelona“ puolėjas kamerūnietis Samuelis Eto‘o, kuris buvo išneštas iš aikštės ant neštuvų.

Kitame grupės mače Sofijoje “Chelsea“ be didesnio vargo 3–1 įveikė “Levski“. Londono klubo gretose “hat–trick‘ą“ atliko Didier Drogba, o šeimininkams paguodos įvartį mačo pabaigoje pelnė Marijanas Ognijanovas.

B grupėje antrą kartą iš eilės suklupo šį sezoną ambicingus planus sau keliantis Milano “Inter“. Apylygiai vykusiame mače prieš “Bayern“ šeimininkai dažniausiai bandė išvesti savo puolėjus akis į akį su vokiečių vartininku Oliveriu Kahnu. Tačiau svečių gynėjai neklydo ir “Inter“ 8 kartus pateko į nuošalę; net 5 kartus ten atsidūrė Hernanas Crespo.

Lemiamas buvo epizodas II kėlinio viduryje, kai antrą geltoną kortelę prieš save išvydo buvęs “Juventus“ puolėjas Zlatanas Ibrahimovičius. “Bayern“ po truputį perėmė iniciatyvą ir išlaukė savo šanso – 81 min. po Mehmeto Schollio perdavimo iš kelių metrų nuotolio Julio Cesarą nuginklavo Claudio Pizarro, kuriam tai buvo 20–asis įvartis Čempionų lygije.

Netrukus “Inter“ visiškai kapituliavo – 85 min. raudoną kortelę gavo ir Fabio Grosso, o per pridėtą laiką svečių pergalę įtvirtino Lukas Podolski, aikštėje pasirodęs tik 89 min. ir pakeitęs tą patį C.Pizarro.

Anksčiau vykusiame mače Maskvoje “Spartak“ ir “Sporting“ pasidalino po tašką – 1–1. Jau 5 min. rusus smūgiu iš baudos aikštelės į priekį išvedė Denisas Bojarintsevas, kuriam tai buvo debiutas Čempionų lygoje. “Spartak“ ir toliau dažniau atakavo, bet įmušti antro įvarčio jiems nepavyko, o 59 min. rezultatą išlygino portugalas Nani.

Tikras trileris vyko C grupės mače Liverpulio “Anfield“ stadione, kur “Liverpool“ priėmė Stambulo “Galatasaray“. Didele sparta vykusiose rungtynėse “Liverpool“ jau 14 min. po Peterio Croucho ir Luiso Garcia įvarčių pirmavo 2–0. Šeimininkai ir toliau nemažino tempo o 52 min. po Steve‘o Finnano perdavimo iš krašto krisdamas per save reto grožio įvartį įmušė Peteris Crouchas – 3–0.

Po kelių minučių į virpstą pataikė Stevenas Gerrardas. Kai atrodė, kad “Galatasaray“ palūš, išmušė turko Umito valanda.
Tik po pertraukos aikštėje pasirodęs puolėjas vieną po kito įmušė du įvarčius galva ir gražino rungtynėms intrigą. Mačo pabaigoje britai turėjo gerokai pasistengti, norėdami atlaikyti svečių spaudimą ir išlaikyti pergalingą rezultatą.

Tuo tarpu Prancūzijoje “Bordeaux“ 0–1 nusileido Eindhoveno “PSV“ ekipai. Bordo futbolininkai, kaip ir dera šeimininkams, dažniau atakavo, tuo tarpu svečiai iš Olandijos daugiau dėmesio skyrė savo vartų saugumui ir per visas rungtynes į vartus smūgiavo vos 3 kartus. Vis tik sėkmė šypsojosi “PSV“ ekipai – vienintelį mačo įvartį pelnė būtent jie, kai 65 min. pasižymėjo suomis Mika Vayrynenas. Svečiai išsaugojo pergalingą rezultatą, nors 85 min. neteko raudoną kortelę gavusio gynėjo Michaelio Lamey.

Centriniame D grupės mače “Valencia“ susitiko su “Roma“. 13 min., gavęs Davido Villa perdavimą iš krašto, tiksliu smūgiu šeimininkus į priekį išvedė Miguelis Angulo. 18 min. baudos aikštelėje “Valencia“ gynėjas Emiliano Moretti iš nugaros apkabino ir pargriovė varžovą Marco Cassetti. Skirtą 11 m. baudinį realizavo Francesco Totti, tą vakarą šventęs 30–ąjį gimtadienį. Tačiau 29 min. “Valencia“ vėl buvo priekyje, kai įvartį įmušė D.Villa.

Po pertraukos šeimininkai visiškai kontroliavo padėtį aikštėje. Jiems pavyko iš žaidimo “išjungti“ Francesco Totti. “Roma“ nepavyko net surengti varžovų vartų šturmo. Priešingai, rezultatas ne kartą galėjo ir padidėti.

Kitose grupės rungtynėse Donecke “Shakhtar“ su “Olympiacos“ sužaidė taikiai, 2–2. Šeimininkai, nors ir turėjo didelį žaidybinį pranašumą, turėjo du kartus vytis svečius.

Trečiadienio rungtynių rezultatai

A grupė

"%c00167" 1 - 3 "%c00042"
39' [0 - 1] Didier Drogba
53' [0 - 2] Didier Drogba
68' [0 - 3] Didier Drogba
89' [1 - 3] Mariyan Ognyanov

"%c00016" 1 - 1 "%c00006"
56' [1 - 0] Carles Puyol (į savo vartus)
89' [1 - 1] Lionel Messi

(Žaista, laimėta, lygiosios, pralaimėta, įvarčiai, santykis, taškai)
1. Chelsea 2 2 0 0 5-1 +4 6
2. Barcelona 2 1 1 0 6-1 +5 4
3. Werder 2 0 1 1 1-3 -2 1
4. Levski 2 0 0 2 1-8 -7 0

B grupė

"%c00114" 1 - 1 "%c00153"
5' [1 - 0] Denis Boyarintsev
59' [1 - 1] Nani

"%c00037" 0 - 2 "%c00001"
81' [0 - 1] Claudio Pizarro
90' [0 - 2] Lukas Podolski

58' Zlatan Ibrahimovic, 85' Fabio Grosso (abu - "Inter") pašalinti iš aikštės

1. Bayern 2 2 0 0 6-0 +6 6
2. Sporting 2 1 1 0 2-1 +1 4
3. Spartak 2 0 1 1 1-5 -4 1
4. Inter 2 0 0 2 0-3 -3 0

C grupė

"%c00045" 3 - 2 "%c00127"
9' [1 - 0] Peter Crouch
14' [2 - 0] Luis Garcia
52' [3 - 0] Peter Crouch
59' [3 - 1] Ümit Karan
65' [3 - 2] Ümit Karan

"%c00064" 0 - 1 "%c00128"
65' [0 - 1] Mika Väyrynen

1. PSV 2 1 1 0 1-0 +1 4
2. Liverpool 2 1 1 0 3-2 +1 4
3. Bordeaux 2 0 1 1 0-1 -1 1
4. Galatasaray 2 0 1 1 2-3 -1 1

D grupė

"%c00145" 2 - 2 "%c00131"
24' [0 - 1] Michalis Konstantinou
34' [1 - 1] Matuzalem
68' [1 - 2] Nery Alberto Castillo
70' [2 - 2] Ciprian Marica

"%c00004" 2 - 1 "%c00028"
13' [1 - 0] Miguel Angel Angulo
19' [1 - 1] Francesco Totti (11m.)
29' [2 - 1] David Villa

1. Valencia 2 2 0 0 6-3 +3 6
2. Roma 2 1 0 1 5-2 +3 3
3. Olympiacos 2 0 1 1 4-6 -2 1
4. Shakhtar 2 0 1 1 2-6 -4 1