Ar šį sezoną dar matysime futbolą?

Ar šį sezoną dar matysime futbolą?

Koronavirusas netikėtai sustabdė sporto renginius. Daugelis jų nevyko tik per karą, o ne išimtis ir pagrindiniai futbolo čempionatai. Jau dabar aišku, jog vasarą tikrai neįvyks Europos futbolo čempionatas ir „Copa America“ pirmenybės.

Tiesa, pastarųjų turnyrų perkėlimas į 2021-uosius metus įžiebė viltį, jog klubams pavyks užbaigti 2020-ųjų sezoną. Galbūt sporto fanai jau netrukus galės žaisti ne tik e-sportą, kazino online ar stalo žaidimus, bet ir mėgautis aukščiausios klasės futbolu?

UEFA Čempionų lyga kalba apie vasaros galą

UEFA Čempionų lygos turnyras buvo sustabdytas aštuntfinalio etapo viduryje. Kai kurios komandos spėjo sužaisti atsakomąsias pirmojo atkrintamųjų etapo rungtynes, o kiti klubai to jau nespėjo.

Pavyzdžiui, titulą ginanti „Liverpool“ prieš pat karantino pradžią namuose po pratęsimo neprilygo Madrido „Atletico“, o štai „Barcelona“ sužaisti antrojo mačo prieš „Napoli“ jau nesupsėjo. Taigi, iš viso turnyras dar nebaigtas dvylikai ekipų.

Dabar Čempionų lygos organizatoriai mąsto įvairius scenarijus, tačiau čempionatą užbaigti visgi yra ketinama. Viena realiausių opcijų, jog rugpjūtį Stambule bus surengtas finalo aštuoneto turnyras. Jame klubai atkrintamųjų principu žaistų be atkrintamųjų.

Didieji nacionaliniai čempionatai siunčia skirtingus signalus

„Liverpool“ titulą galėjo iškovoti pirmą kartą nuo 1990-ųjų ir jis praktiškai buvo raudonųjų kišenėje. Nuostabiai šiame sezone atrodę Jurgeno Kloppo auklėtiniai greičiausiai net būtų pagerinę taškų rekordą, todėl ši komanda tikrai yra suinteresuota, jog Anglijos „Premier“ lygos sezonas būtų pratęstas.

Apie tai iš pradžių kalbėjo ir lygos organizatoriai. Kita vertus, bėgant laikui pozicijos po truputį ėmė švelnėti ir Anglijoje atsirado alternatyvių nuomonių. Štai „Newcastle United“ vadovė pasiūlė nuryti šią karčią piliulę ir sezono netęsti, kadangi nuspėti, kada bus galima vėl kokybiškai žaisti futbolą yra taip pat, kaip kad lošimų automatai parodytų tris vienodus simbolius penkis sykius iš eilės.

Anglija lieka Anglija. Galiausiai ten situacija dar nėra tokia kritinė kaip Ispanijoje ar Italijoje. Šios šalys taip pat dar nepaskelbė verdikto, tačiau sunku net įsivaizduoti, jog pandemijos labiausiai palaužtose valstybėse vasarą išvystume aukščiausios klasės futbolą.

Kai kurie jau pasidavė

Yra ir tokių lygų, kurios jau dabar aiškiai pasakė, kad futbolo sezonas tikrai nebus pratęstas. Pirmieji tą padarė belgai. Jie informavo, kad čempionais skelbiamas „St. Liege“ klubas ir nors sulaukė UEFA grasinimų sankcijomis, pranešė, kad tikrai neketina tęsti čempionato.

Visai neseniai prie belgų prisijungė ir jų kaimynė Olandija. Jie taip pat nusprendė nebelaukti ir paskelbė sezono finišą. Tiesa, čia situacija dar įdomesnė tituluočiausias šalies klubas Amsterdamo „Ajax“ ir „Az Alkmar“ ekipa turi po vienodą taškų skaičių ir čempionatą paskelbti yra tikrai nelengva. Tiesa, juo turbūt taps sostinės klubas dėl geresnio muštų ir praleistų įvarčių santykio.

Pasaulį stebina baltarusiai

Elitinės lygos sprendžia savo dilemas, tuo tarpu Baltarusijos futbolo lyga mėgaujasi dar neregėtu pasauliniu dėmesiu. Šios šalies prezidentas Aleksandras Lukašenka visiškai nevertina viruso grėsmės, o futbolo pirmenybės čia vyksta įprasta vaga.

Dėl šios priežasties šios lygos varžybas stebi daugybės šalių futbolo fanai. Tiesa, vis dažniau pasigirsta kalbų, jog netrukus ir šis čempionatas bus sustabdytas ir žiūrovai į stadionus nebesirinks.

Straipsnio įvertinimas: 1 0
Peticijos.lt

Kitos naujienos