Ar "Watford" nuveikė pakankamai, kad išliktų "Premier" lygoje? (straipsnis, I dalis)

Viltys, nusivylimai, šventimas - tai yra tik kelios iš daugybės emocijų, kuriomis gyvena klubai, bandantys patekti į Anglijos aukščiausiąjį divizioną.

Ilgo ir atkaklaus sezono metu komandoms tenka patirti nemažai pakilimų ir nuosmukių, kol galiausiai šis maratonas baigiasi arba pagrindiniu prizu – „Premier“ lygos futbolu, arba dar vienu nuviliančiu sezonu už stipriausios šalies lygos borto.

Dauguma pakilimą į aukščiausiąjį divizioną laimėjusių klubų susidurdavo su galybe jausmų, kuriuos atnešdavo drama futbolo aikštėje, tačiau „Watfordo“ fanai buvo negailestingai kankinami ir problemų, kurios iškilo už stadiono ribų.

Per 37 dienų laikotarpį jie stebėjo kaip komandai vadovauja keturi skirtingi treneriai. Klubui pagaliau apsisprendus dėl stratego, „širšės“ skynė pasirinkimo vaisius, kai buvęs Serbijos nacionalinės rinktinės žaidėjas, Slaviša Jokanovičius, nepaprastų rezultatų ir puikaus žaidimo dėka užėmė antrąją vietą „Championship“ divizone, taip pagaliau išgelbėdamas savo auklėtinius iš lygos, kurioje jie buvo užstrigę nuo 2007 metų.

Nepaisant šio pasiekimo, trenerio kontraktas su ekipa galiojo tik vienerius metus, ir kai Jokanovičius pajuto nuvertintas klubo pateiktu kontraktu, jų keliai išsiskyrė. Per trumpą laiką serbas iš didvyrio tapo tik dar vienu treneriu, kuris patenka į ilgą „Watford“ ekipoje pastaruoju metu dirbusių specialistų sąrašą. Ko ėmėsi komandos vadovybė tam, kad surastų tinkamą pakaitalą ir patenkintų ekipos fanus, kurie akivaizdžiai rodė pyktį dėl klubo sprendimo išsiskirti su jų taip ilgai lauktu išgelbėtoju?

Ekipos savininkai priėmė sprendimą pasirinkti buvusį Madrido „Real“ krašto gynėją Quique Sanchez Floresą, kuris nuo savo karjeros pradžios buvo užėmęs ne vieno garsaus klubo „karštąją“ vietą, tarp kurių skamba ir Madrido „Atletico“ vardas. Komandos vadovybė jautė, jog komandai reikia žinomo trenerio tam, kad jis galėtų sėkmingai vesti ekipą į naują erą „Premier“ lygoje ir manė, jog Floreso paskyrimas treneriu turėtų priversti „Vicarage Road“ stadione susirenkančius sirgalius su nekantrumu laukti naujojo sezono.

Birželio pradžioje paskirtas naujuoju treneriu, jis pateko į komandą, kuri buvo per gera „Championship“ pirmenybėms, bet neturėjo atitinkamos žaidėjų kokybės bei tinkamos žaidėjų rotacijos tam, kad ekipa išliktų aukščiausioje lygoje bent jau kelis būsimus sezonus.

Tiesa, tai nereiškia, kad klubui trūko talento – jų puolėjų duetas, Troy Deeney ir Odion Ighalo, įmušė neįtikėtinus 42 įvarčius lygoje, taip ryškiai prisidėdami prie „Watford“ patekimo į aukščiausiąjį divizioną.

Floresas, be abejonės, prieš priimdamas anglų pasiūlymą žinojo, kad dauguma jo naujosios ekipos grandžių privalės būti stiprinamos tam, kad jie galėtų sėkmingai susidoroti su iššūkiais, kurie kyla rungtyniaujant prieš stipriausias Anglijos futbolo komandas.

Klubas įsigijo nemažai naujų žaidėjų, tačiau ar ispanas padarė pakankamai, kad jo auklėtiniai ne tik varžytųsi, bet ir demonstruotų tokį solidų žaidimą, kuris tenkintų jų aistruolius kitais metais? Toliau pabandysime žiūrėti į „širšių“ vasaros žaidėjų transferus , ir ką tie pirkiniai turėtų atnešti, kad ne tik išlaikytų „Watford“ ekipą virš išlikimo zonos, tačiau ir galbūt padėtų komandai tapti šių metų „Premier“ lygos siurprizu.

Galbūt tai jus ir nustebins, tačiau ryškiausia ekipos žvaigždė komandą anksčiau papildė už dyką. Rezultatyviausias ekipos žaidėjas ir komandos kapitonas Troy Deeney „širšių“ ekipoje pateisino savo puikią reputaciją, kai atvyko 2010 metais iš „Walsall“ ekipos.

Nors juo ir pernai domėjosi dauguma „Premier“ lygos klubų, Deeney neišvažiavo ir sužaidė eilinį puikų sezoną atakos smaigalyje bei sukūrė puikų duetą su jau anksčiau minėtu Ighalo.

Liepai artėjant prie pabaigos, panašu, jog Floresas padarė pakankamai, kad įtikintų svarbiausią ekipos figūrą likti klube ir sudaryti tą patį mirtiną duetą, kuris varė į neviltį „Watford“ varžovus praėjusiame sezone.

Nors akivaizdu, kad pajėgumo skirtumas tarp šių lygų egzistuoja, tačiau stipriausios „Championship“ komandos pernelyg nenusileidžia silpniausioms „Premier“ lygos ekipoms, tad šiam puolėjų duetui turėtų pavykti surinkti bent jau pusę pernai pelnytų įvarčių. Puolėjai, kurie muša įvarčius nėra taip jau lengvai pakeičiami, o sumos, kurias reikia išleisti įsigyjant aukšto lygio žaidėjus, yra milžiniškos.

Ekipos treneris iš Ispanijos išsaugojo nemažas sumas transferų rinkoje įtikindamas šį puolėjų duetą likti. Akivaizdu, kad šių žaidėjų gebėjimai gali būti vienu iš pagrindinių faktorių padedant  „Watford“ klubui išsaugoti vietą „Premier“ lygoje.

Floresas nėra kvailas ir supranta, kad silpniausia vieta komandoje, kuri skyrė ją nuo aukščiausioje lygoje žaidžiančių ekipų, buvo gynyba, tad didžiausios jo investicijos vasaros laikotarpiu buvo skirtos gynybos linijos stiprinimui. „Širšės“ praėjusį sezoną praleido 50 įvarčių ir tai nebuvo blogas rezultatas – ekipa užėmė ketvirtą vietą „Championship“ divizione pagal šį rodiklį. Tačiau kai komanda susidurs su tokiais žaidėjais kaip Edenas Hazardas, Wayne'as Rooney ar Alexis Sanchezas ir tuo, ką tokio kalibro futbolininkai gali pademonstruoti, „Watfordo“ gynybai grės daug didesnis pavojus - toks, su kuriuo susidoroti gali būti beprotiškai sunku.

Galvodamas apie tai, ekipos strategas į komandą įliejo patyrusių veidų, kurie iškart įneš klubui taip reikalingos aukšto lygio žaidybinės patirties. Sebastianas Prödlas atvyko kaip laisvasis agentas po 7 metų Bundeslygoje, Bremeno „Werderio“ klube. Komandoje per šiuos metus jis ne tik rungtyniavo sėkmingai, bet ir sugebėjo iškovoti šalies taurę. Būdamas 28 metų amžiaus, centro gynėjas dabar yra pačiame savo karjeros pike. Nepaisant to, kad pernai buvusi jo ekipa kovojo dėl išlikimo, austras padėjo savo klubui išsaugoti vietą Vokietijos pirmenybėse ir turbūt tokia patirtis bus itin naudinga žiūrint į tai, jog panašu, kad „širšės“ gali atsidurti identiškoje situacijoje kitų metų gegužę.

Kitas žaidėjas, kuris buvo įsigytas siekiant sustiprinti gynybos širdį šiam sezonui, buvo „Napoli“ atstovas Miguelis Britosas. Persikėlęs iš „Bologna“  ekipos į Neapolį, Britosas dukart laimėjo „Coppa Italia“, bei atstovavo klubui europinėse varžybose. Sudėjus šio gynėjo nugalėtojo mentalitetą su kovą ir ryžtingumą demonstruojančiu Prödlu gali gautis puikus derinys, kuris padėtų atnešti pergalių Floreso auklėtiniams.

Žinant tai, kad ekipa šioje pozicijoje taip pat turi vieną iš geriausių praėjusio sezono žaidėjų Craigą Cathcartą, kuris yra pasiryžęs varžytis dėl savojo šanso parodyti savo sugebėjimus prieš Anglijos futbolo elitą, konkurencija bus nuožmi ir vien reputacijos naujiesiems žaidėjams neužteks tam, kad užimtų startines vietas ekipos sudėtyje.

Bus įdomu stebėti kuris gynėjų duetas „Goodison Park“ stadione išbėgs į aikštę sezono debiutui, ir nors Cathcartas ekipoje buvo ilgiausiai, jis visgi nėra naujojo trenerio pirkinys, ir realiausia, kad būtent jis liks ant suolo ir turės užleisti vietą naujausiems ekipos gynybos ramsčiams.

Prie sandorių gynėjų grandyje taip pat galime pridėti naujus žaidėjus gynybos kraštuose - pasaulio čempionate rungtyniąvusius Allaną Nyomą ir Jose Holebasą.

Nyomas buvo įsigytas dėl „širšių“ ryšių su Italijos ekipa „Udinese“, kuri priklauso tai pačiai Pozzų šeimynai, valdančiai ir „Watford“ klubą.

Tai bus pirmasis kamerūniečio bandymas įsitvirtinti Anglijoje. Nors jis ir priklausė „Udinese“ klubui, tačiau taip ir nepasirodė nė vieneriose rungtynėse„ Seria A“ pirmenybėse ir laiką leido nuomos pagrindais paskolintas Ispanijos ekipai „Granada“, kuri taip pat priklauso Pozzų imperijai.

Krašto gynėjas per praleistą laikotarpį Ispanijos pietuose iš viso sužaidė 210 rungtynių, tačiau sugebėjo atlikti tik 5 rezultatyvius perdavimus „La Ligoje“ nuo 2011 metų. Vis dėlto yra ginčytina, ar šis statistinis rezultatas yra dėl žaidėjo neefektyvaus kamuolio skersavimo, ar dėl komandos draugų nesėkmingų atakos užbaigimų, tačiau jei Nyomas sugebės pakankamai sėkmingai perduoti kamuolį iš krašto, „Watfordo“ fanai gali būti tikri, kad jų puolamasis dvejetas padarys viską, kad tas kamuolys pasiektų vartų tinką.

Po ne pačios įspūdingiausios karjeros „Granada“ ekipoje kamerūnietis turės nemažai ką įrodyti sau ir visiems tiems, kurie dvejoja jo galimybėmis žaisti „Premier“ lygoje.

Kitame gynybos krašte bus žaidėjas graikas Jose Holebas, kuris iki 23 metų nebuvo pasirašęs profesionalaus kontrakto su futbolo klubu, tačiau nepaisant to, yra sužaidęs 27 rungtynes atstovaudamas nacionaliniai ekipai. Praėjusiame sezone jis „Romoje“ sužaidė 33 rungtynes, tarp kurių 5 Čempionų Lygoje. Italijos sostinės ekipoje, kur yra tikrai nemažai garsių vardų, Holebas padarė didžiulį darbą išsikovodamas vietą startinėje sudėtyje, ir beveik nėra abejojama, kad graikas tą patį padarys ir savo naujoje ekipoje.

Nepaisant to, kad jis nėra itin geras puolant varžovų vartus, Holebas atneša daugybę naudos „Watfordo“ gynybai, ir jo patirtis žaidžiant aukščiausio lygio futbolą gali tapti dar vienu svarbiu postūmiu kovojant dėl klubo vietos „Premier“ lygoje išsaugojimo.

Floresas neabejotinai stengėsi pridėti patirties savo naujai ekipai ir minėti gynybos pastiprinimai stipriai padidino „Watfordo“ šansus išlikti aukščiausiame Anglijos divizione.

Ar to užteks pakilti virš iškritimo zonos ribos vis dar diskutuotina, tačiau jei naujieji pirkiniai sugebės greitai aklimatizuotis prie Didžiosios Britanijos ir šioje šalyje žaidžiamo futbolo, tada „širšių“ galimybės mūšyje dėl išlikimo turėtų būti vertinamos daug geriau nei pagrindinių konkurentų.

Suprantama, kad norint išlikti „Premier“ lygoje neužtenka vien pagerinti gynybą, tad buvo atsižvelgta ir į kitas ekipos grandis, kurias aptarsime kitame straipsnyje. Jame bus apžvelgti ir tokie žaidėjai kaip „Tottenham“ klubui neįtikęs Etienne Capoue ir aikštėje įdomius sprendimus priimantis ispanas Jose Manuelis Jurado.

A.Simeoni, eplindex.com