Ararato papėdėje – Lietuvos moterų pamokos armėnėms

Kai Lietuvos moterų futbolo rinktinė ankstų antradienio rytą išskrido į Armėnijos sostinę suplanuotoms kontrolinėms rungtynėms su šios valstybės moterų komanda, treneris Rimantas Viktoravičius užtikrintai kalbėjo apie tai, kad jo auklėtinės ne tik ginsis, bet ir sieks pergalių.

Įvertinus tai, kad į rinktinę neatvyko trys labai svarbios žaidėjos (Greta Kaselytė-Lukjančukė, Liucija Vaitukaitytė ir Gabija Gedgaudaitė), toks pareiškimas skambėjo labai drąsiai.

„Gyvenimo sąlygos geros, stadionas geras, nors ir dirbtinė danga. Oro sąlygos taip pat geros, esame du kilometrai virš jūros lygio, todėl reikėjo prisitaikyti“, – teigė Dovilė Gailevičiutė.

„Sąlygos tai nėra blogos, saulėta, šilčiau nei Lietuvoje, o ir stadionas nėra blogas“, – pridūrė geriausia jaunoji praėjusių metų Lietuvos futbolininkė Rimantė Jonušaitė.

Pasiekusios kelionės tikslą merginos įsikūrė techniniame sporto centre bei išsiruošė į pirmąją treniruotę. Joje buvo dėliojamai akcentai bandant nutraukti šešių iš eilės pralaimėtų rungtynių seriją. Juk paskutinį kartą Lietuvos sirgalius mūsų futbolininkės buvo nudžiuginusios praėjusių metų birželio 15 dieną Baltijos taurės rungtynėse su Estijos rinktine, kai įveikė ją rezultatu 2:0.

Lietuvių merginų rimtumą bei nusiteikimą parodė pirmosios rungtynių minutės, kai žaidėjos rungtynių vadžias parėmė į savo rankas. Kiekviename aikštės centimetre jautėsi mūsų merginų dominavimas. Vis tik, šiuolaikiniame futbole būna taip, kad žaidimą kuria viena komanda, o progas – kita.

Penktąją pirmojo kėlinio minutę Lietuvos merginas nuo įvarčio apsaugojo Klaudija Savickaitė, kuri po varžovių baudos smūgio nukreipė kamuolį į kampinį. Po atliktos standartinės padėties iš karto sekė dar vienas pavojingas armėnių futbolininkių išpuolis, kai galva smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia vartų. Tai buvo viskas, ką sugebėjo parodyti aikštės šeimininkės pirmajame kėlinyje.

Mūsų futbolininkės, savo ruožtu, ir toliau žaidė akiai patrauklų futbolą trumpais, akcentuotais perdavimais, tvirtai valdydamos aikštės vidurį. Deja, pirmosios progos teko laukti ilgai. Sužaidus beveik pusvalandį, puikioje pozicijoje atsidūrė R. Jonušaitė, tačiau arbitrai užfiksavo nuošalę bei tuo visas lietuvaičių pavojus buvo baigtas.

„Pirmas kėlinys buvo kiek sunkokas, reikėjo priprasti prie oro, prie dangos“, – teigė vienintelio įvarčio autorė R. Jonušaitė, kuriai antrino D. Gailevičiūtė.

„Pirmajame kėlinyje žaidimas vyko aikštės viduryje, tačiau išeiti aštriai į atakas nepavyko. Geras ženklas buvo tas, kad pavyko kontroliuoti kamuolį tarp saugų ir gynėjų linijų“, – sakė rinktinės saugė.

Antrajame kėlinyje vaizdas pernelyg nesikeitė. Lietuvės ir toliau valdė žaidimą, pavyko kontroliuoti kamuolį tarp saugų ir gynėjų linijų, o armėnės savo žaidimą grindė kontratakomis. Pirmą pavojingesnį momentą mūsų merginos sukūrė 55 rungtynių minutę, kai buvo paskirtas baudos smūgis, tačiau naudos iš to išpešti nepavyko.

Iš karto po to sekė kiek pavojingesnė armėnių ataka, tačiau gaisras mūsų baudos aikštelėje taip pat buvo lengvai likviduotas.

60 minutę kaukazietės bandė grasinti lietuvaičių vartams tolimu baudos smūgiu, bet ir šį kartą mūsų vartininkei savo meistriškumo demonstruoti neprireikė. Dar po minutės jau lietuvaitės sukūrė pavojingiausią rungtynių momentą, kai viena prieš armėnių vartininkę iššokusi R. Jonušaitė kamuolį pasiuntė šalia vartų. „Perlaikiau kamuolį“, – epizodą prisiminė puolėja.

Toliau žaidimas klostėsi kaip ir visas rungtynes, lietuvės kontroliavo padėtį, armėnės bandė kontratakuoti. 74 minutę dar viena lietuvaičių pavojinga proga, kai po kampinio viena prie tolimojo virpsto likusi Lijana Gedminaitė nesugebėjo pataikyti į vartus.

Ir štai 79 rungtynių minutė. R. Jonušaitė gavo ilgą perdavimą, apibėgo varžovių gynėjas bei pelnė pirmą ir vienintelį rungtynių įvartį. Per likusias dešimt rungtynių minučių komandos nieko pavojingo nesukūrė ir rezultatas išliko nepakitęs.

„Nors ir sekėsi kontroliuoti kamuolį bei valdyti žaidimo eigą, tačiau tai daryti nebuvo lengva. Varžovės žaidė kovingai ir agresyviai“, – teigė R. Jonušaitė.

Pirmasis blynas lietuvėms neprisvilo. Penktadienį merginos darys viską, kad neprisviltų ir antrasis.