"Arsenal" ir "Chelsea" pergalės "Premier" lygoje © Eurofootball.lt
Sekmadienį Anglijos "Premier" lygoje sužaistos aštuonerios 9-ojo turo rungtynės.

Pergales iškovojo stipriausiųjų ketverte žengiantys Londono "Arsenal" ir "Man City" klubai bei permainas išgyvenęs vicečempionas Londono "Chelsea", o pastaruoju metu buksuojantis "Liverpool" turėjo tenkintis paskutinę akimirką išplėštomis lygiosiomis su "Tottenham".

Po šio turo pirmenybių lyderio poziciją susigrąžino "Arsenal", aplenkęs po vakar dienos rungtynių laikinai pirmavusią "Man Utd" ekipą.

Tačiau rungtynes 'kanonieriams' susiklostė ne taip lengvai, kaip buvo galima tikėtis po pirmųjų dvidešimties minučių, kuomet šeimininkai po fantastiško R.van Persie baudos smūgio bei tikslaus gynėjo P.Senderos bandymo galva pirmavo 2-0. Ne gana to, dar po kelių akimirkų kamuolys trečią kartą atsidūrė Craigo Gordono ginamuose vartuose po Abou Diaby šūvio, bet teisėjas užfiksavo abejotiną nuošalę ir įvarčio neįskaitė.

Ir "Sunderland" tuo pasinaudojo - po tikslaus tolimo perdavimo K.Jonesas atsidūrė vienas prieš M.Almunią, ir nors jo smūgį vartininkas atmušė, kamuolys atšoko ties 11 metrų žyma ir jį į tinklą nestipriu smūgiu pasiuntė R.Wallace'as, sugrąžindamas svečiams viltį.

Po šio epizodo "Arsenal" vėl perėmė iniciatyvą ir sukūrė dar keletą progų, bet R.van Persie smūgį atmušė C.Gordonas, o aktyviai žaidęs P.Senderos, paliktas visiškai laisvas, galva smūgiavo labai netiksliai.

Antrojo kėlinio pradžia šeimininkams susiklostė labai nesėkmingai - Liamas Milleris perdavė kamuolį iš dešiniojo krašto į baudos aikštelę, kur auksčiau už gynėją iššokęs brangiausias visų laikų "Sunderland" futbolininkas K.Jonesas galva iš kelių metrų atstatė pusiausvyrą.

Žinodami, jog negali prarasti dviejų aukso vertės taškų dvikovoje namie, Arsene'o Wengero auklėtiniai leidosi atakuoti ir jau netrukus galingas Kolo Toure smūgis atsimušė į vartų skersinį. Žaidimą ypač pagyvino po keitimo aikštėje pasirodęs jaunasis Theo Wallcotas, po kurio perdavimo likus žaisti 10 minučių R.van Persie ir pelnė antrąjį savo bei trečiąjį komandos įvartį rungtynėse.

Nepaisant to, "Sunderland" ir toliau nepasidavė bei besibaigiant dvikovai turėjo keletą galimybių dar kartą išlyginti rezultatą, bet "Arsenal" vargais ne galais apsigynė. Galiausiai prieš pat finalinį teisėjo švilpuką iš aikštės už grubią pražangą buvo pašalintas svečių gynėjas P.McShane'as, o T.Wallcotas bene paskutiniu mačo smūgiu sudrebino vartų virpstą.

Kitame mače pirmąją pergalę po beveik dviejų mėnesių pertraukos "Premier" lygoje iškovojo "Chelsea", išvykoje 1-0 įveikęs iškritimo zonoje balansuojančią "Bolton" vienuolikę.

Visgi, ko gero, šeimininkai turi pagrindo manyti, jog nusipelnė bent taško, mat Londono ekipos vartininkui Petrui Cechui ne kartą teko demonstruoti visą savo meistriškumą, atmušant "Bolton" puolėjų smūgius.

Ne dominuodami, bet pirmai progai pasitaikius entuziastingai atakuodami lygos autsaideriai nesugebėjo sukurtų gerų progų paversti įvarčiais ir galiausiai suklydo gynyboje, o tai jiems kainavo labai brangiai - vienas kito nesuprantę vartininkas Jussi Jaaskelainenas ir gynėjas Abdoulaye Meite padovanojo kamuolį puolėjui S.Kalou, kuris savo šanso nepraleido ir prieš pat didžiąją pertrauką išvedė 'mėlynuosius' į priekį.

Antrajame kėlinyje "Chelsea" rungtyniavo užtikrinčiau, o "Bolton" futbolininkai kiek išsikvepė, tačiau tai jiems nesutrukdė ne kartą priversti griebtis už galvų savo komandos gerbėjus neišnaudojant galimybių atstatyti pusiausvyrą. Bene geriausius šansus turėjo puolėjas Nicolasas Anelka bei nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs Steliosas Giannakopoulosas, bet abiejų jų bandymai atsimušė į skersinį ir Anglijos vicečempionai atsilaikė.

To paties padaryti Liverpulyje nepajėgė beveik visą antrąjį kėlinį pirmavęs "Tottenham" klubas, kiek netikėtai sužaidęs lygiosiomis 2-2 su vienu favoritų "Liverpool".

Šeimininkai, savaitės viduryje gimtajame "Anfield" stadione sensacingai pralaimėję Čempionų lygos rungtynes Prancūzijos pirmenybių autsaideriui "Marseille", sėkmingai pradėjo dvikovą ir įsiveržė į priekį sužaidus kiek daugiau nei 10 minučių, kai po Steveno Gerrardo baudos smūgio vartininkas Paulas Robinsonas atmušė kamuolį tiesiai priešais save, o pirmasis prie jo suskubęs A.Voroninas be didesnio vargo pasiuntė jį į vartus.

Netrukus po to liverpuliečiai dar bent du ar tris kartus galėjo nuginkluoti Anglijos rinktinės vartininką, tačiau savo progomis nepasinaudojo ir, liaudiškai tariant, patys prisivirė sau košės - besibaigiant kėliniui Dimitaras Berbatovas galva atmetė kamuolį R.Keane'ui, o šis užtikrinai pelnė išlyginamąjį įvartį.

Po didžiosios pertraukos situacija pasikartojo - tas pats D.Berbatovas vėl galva perdavė kamuolį tam pačiam R.Keanui ir airis akrobatiniu smūgiu privertė vartininką Pepe Reiną antrąkart traukti kamuolį iš savų vartų.

Kai jau atrodė, kad "Tottenham" išplėš pergalę, F.Torresas įrodė savo vertę, galva pasiųsdamas Steve'o Finnano į baudos aikštelę perduotą kamuolį į svečių vartus ir išplėšdamas šeimininkams tašką.

Sekmadienio rezultatai:

Londono "%c00041" 3 - 2 "%c00260"
7' [1 - 0] Robin van Persie
14' [2 - 0] Phillipe Senderos
25' [2 - 1] Ross Wallace
48' [2 - 2] Kenwyne Jones
80' [3 - 2] Robin van Persie

90' iš aikštės pašalintas Paul McShane ("Sunderland")

"%c00315" 1 - 0 "%c00338"
63' [1 - 0] Kevin Doyle

"%c00056" 2 - 1 "%c00048"
15' [1 - 0] David Bentley
56' [2 - 0] Benni McCarthy (11 m. baudinys)
68' [2 - 1] Cameron Jerome

"%c00050" 0 - 1 Londono "%c00042"
41' [0 - 1] Salomon Kalou

"%c00045" 2 - 2 Londono "%c00052"
12' [1 - 0] Andrei Voronin
45' [1 - 1] Robbie Keane
47' [1 - 2] Robbie Keane
90' [2 - 2] Fernando Torres

"%c00054" 3 - 1 "%c00053"
10' [1 - 0] Chris Riggott (į savo vartus)
33' [2 - 0] Elano
63' [3 - 0] Elano
89' [3 - 1] Ben Hutchinson

"%c00046" 3 - 2 Liverpulio "%c00051"
42' [1 - 0] Nicky Butt
53' [1 - 1] Andrew Johnson
86' [2 - 1] Emre
90' [3 - 1] Michael Owen
90' [3 - 2] Shay Given (į savo vartus)

Londono "%c00044" 0 - 2 "%c00057"
50' [0 - 1] Benjani Mwaruwari
52' [0 - 2] Hermann Hreidarsson