"Arsenal" išsaugojo viltį užimti ketvirtą vietą © Eurofootball.lt
Dvejos rungtynės ketvirtadienį vyko Anglijos "Premier" lygoje - Čempionų lygos finalininkas Londono "Arsenal" klubas po įnirtingos kovos ir dviejų Jose Reyeso įvarčių išvykoje laimėjo prieš "Man City" bei sumažinęs atsilikimą nuo "Tottenham" iki taško prieš paskutinį turą išsaugojo viltį užimti ketvirtą vietą, o "Sunderland" iškovojo pirmą sezono pergalę namuose.

Rungtynių Mančesteryje pradžioje geriau atrodė šeimininkai, tačiau "Arsenal" taip pat neketino tik gintis ir, turėdami Thierry Henry atakos smaigalyje, nuolatos kėlė grėsmę kontraatakomis. Neverta stebėtis, kad jau viena pirmųjų realių progų pasižymėti virto įvarčiu - T.Henry suklaidino Claudo Reina ir kulniuku perdavė kamuolį 300 rungtynes Londono klubo sudėtyje žaidusiam švedui Freddie Ljumbergui, kuris be vargo pelnė pirmąjį sezono įvartį "Premier" lygoje.

Nepaisant to, netrukus kamuolį iš savo vartų turėjo traukti jau Jensas Lehmanas - sutrikusi "Arsenal" gynyba nesugebėjo sustabdyti "Man City" atakos po perdavimo iš kampinio. Pirmasis iš eigos smūgiavo Darius Vassellas ir nors jo bandymą vartininkas atmušė, pirmasis prie kamuolio prišoko Davidas Sommeilas ir iš kelių metrų išlygino rezultatą.

Vangų "Arsenal" pirmąjį kėlinį įvarčiu užbaigti galėjo T.Henry, tačiau ir vėl suklaidinęs tris gynėjus prancūzas smūgiavo kiek netiksliai.

Nors antrojo kėlinio pradžioje "Kanonieriai" perėmė iniciatyvą, o F.Ljumbergui pelnyti antrąjį įvartį sutrukdė vartų virpstas, lygiu rezultatu nepatenkintas treneris Arsenas Wengeras į aikštę metė vieną pagrindinių savo kozirių - 19-ąjį gimtadienį tądien šventusį Cescą Fabregasą, kuris kone iškart pateisino visus lūkesčius.

Ispano tikslus perdavimas į patogią situaciją išvedė Gilberto, kuris atmetė kamuolį jaunajam Robinui van Persie, bet olandas smūgiavo kiek netiksliai. Dar po kelių akimirkų "Man City" nuo to paties R.van Persie ir Aleksandro Hlebo smūgių apgynė vartininkas, bet spaudimas augo ir, nors šeimininkai taip pat sukūrė kelias progas, galiausiai įvartis buvo pelnytas.

Po keitimo aikštėje pasirodęs Jose Antonio Reyesas vėl išvedė "Arsenal" į priekį 78 minutę, kai po Emanuelio Eboue perdavimo iš krašto nepaliko jokių šansų vartininkui Davidui Jamesui. Besibaigiant rungtynėms ispanas, po nesavanaudiško T.Henry perdavimo, pelnė ir dar vieną įvartį, užtvirtindamas Londono ekipos pergalę.

Iškovoję 3 taškus "Arsenal" futbolininkai sumažino atsilikimą nuo "Tottenham" iki vieno taško. Paskutiniame ture pastarieji išvykoje žais prieš "West Ham", o "Arsenal" paskutinį kartą "Highbury" stadione priims "Wigan".

Kitame mače "Sunderland" išvengė patekimo į istoriją kaip pirma komanda "Premier" lygoje, nelaimėjusi nei vieno mačo sezone namie. Paskutinę vietą čempionate užimanti komanda 2-1 palaužė "Fulham" ir neslėpė džiaugsmo dėl pergalės.

Šeimininkai į priekį įsiveržė 32 minutę, kai penktąjį įvartį šį sezoną galva pelnė jaunasis prancūzas Anthony Le Tellecas. 57 minutę Chrisas Brownas rezultatą padvigubino ir nors Tomaszas Radzinski antrajame kėlinyje rezultatą sušvelnino, "Sunderland" iškovojo pelnytą ir ilgai lauktą pergalę.

Ketvirtadienio rezultatai

"%c00054" 1 - 3 "%c00041"
29` [0 - 1] Freddie Ljungberg
38` [1 - 1] David Sommeil
78` [1 - 2] Jose Antonio Reyes
84` [1 - 3] Jose Antonio Reyes

"%c00260" 2 - 1 "%c00044"
32` [1 - 0] Anthony Le Tallec
57` [2 - 0] Chris Brown
76` [2 - 1] Tomasz Radzinski