A.Skarbalius: rungtynėms įtakos turėjo ir ne pačios geriausios kokybės „Skonto“ maniežo danga

Šeštadienį Rygos „Skonto“ arenoje „Žalgirio“ futbolo klubas draugiškose rungtynėse susitiko su Rygos RFS komanda. Atkakliose ir kovingose rungtynėse pergalę 2:1 (2:1) iškovojo nominalūs šeimininkai, tačiau „Žalgirio“ vyriausias treneris Aurelijus Skarbalius susitikimo rezultato nesureikšmino.

Rygoje viešėjo 19 žalgiriečių – vartininkai Džiugas Bartkus ir Airidas Mickevičius, gynėjai Linas Klimavičius, Donovanas Slijngardas, Mamadou Mbodjis, Diego Oyarzunas, Rolandas Baravykas, Dominykas Barauskas, Edvinas Morinas, Arminas Čivilis bei Artūras Lukša, saugai Slavko Blagojevičius, Marko Tomičius, Karolis Uzėla, Jeremy Manzorro, Danielis Romanovskis, Dominykas Kodz ir Liviu Antalis bei puolėjas Osvaldas Čipkus. Vilniuje liko apsirgę Serge‘as Nyuiadzi ir Maquinhos, komandai padėti dar negali po traumų atsigaunantys Saulius Mikoliūnas ir Georgas Freidgeimas.

Nuo pirmų minučių rungtynes pradėjo D.Bartkus, D.Barauskas, D.Oyarzunas, kapitono raištį ryšėjęs L.Kimavičius, R.Baravykas, D.Kodz, M.Tomičius, S.Blagojevičius, D.Romanovskis bei K.Uzėla, o atakos smaigalyje žaidė L.Antalis. Antrame kėlinyje aikštėje pasirodė ir M.Mbodjis, D.Slijngardas, E.Morinas, O.Čipkus bei J.Manzorro.

„Visas 90 minučių aikštėje buvo labai geras intensyvumas, fiziniu ir taktiniu požiūriu turėjome puikią treniruotę, – teigė A.Skarbalius. – Išbandėme tam tikrus dalykus, kai kas gavosi, kai kas – ne. Taip pat patikrinome jaunus „Žalgirio“ futbolininkus, kurie aikštėje praleido nemažai laiko. Iš principo esu patenkintas šiuo testu, žaidėjų atsidavimu ir noru. Labiausiai trūko geresnio žaidimo atakoje, ypač jos baigiamojoje fazėje. Tiesą sakant, abi komandos susikūrė vos po kelias progas. Realiai vertinant ir mes, ir varžovai turėjome po vieną rimtą progą įvarčiui įmušti, o įvarčiai dažniausiai krito po gynėjų ir vartininkų klaidų.“

Visi rungtynių įvarčiai buvo įmušti per pirmas 45 minutes. Susitikimo pradžioje tarpusavyje nesusikalbėjo RFS vartininkas ir gynėjas, o po pastarojo netikslaus perdavimo kamuolys pirmą kartą atsidūrė vartų tinkle. Įpusėjus kėliniui prie savo vartų suklydo D.Bartkus ir šeimininkai rezultatą išlygino. Jau po kelių minučių žalgiriečiams K.Uzėlos ir L.Antalio pastangomis pavyko surengti pavojingiausią ataką, bet RFS vartų saugas Dmitrijs Grigorjevs koja atrėmė D.Romanovskio smūgiuotą kamuolį. Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje rygiečiai kairiuoju flangu praskrodė „Žalgirio“ gynybą ir baudos aikštelėje be priežiūros paliktas Maksimas Toniševas nepaliko jokių šansų D.Bartkui. Antrame kėlinyje netrūko kovos, tačiau pasižymėti niekam nepavyko, o pergalę šventė Valdo Dambrausko ir Mariaus Skinderio treniruojama RFS ekipa.

„Galima sakyti, kad rungtynės vyko be progų, visa kova ir žaidimas koncentravosi aikštės viduryje. Manau, kad tam įtakos turėjo ir ne pačios geriausios kokybės „Skonto“ maniežo danga. Abiejų komandų futbolininkai stengėsi žaisti greitai, daug bėgo, kovojo, bet kamuolys aikštėje judėjo vangiai, buvo daug techninio broko, tad visumoje ir futbolas nebuvo aukšto lygio, – konstatavo A.Skarbalius. – Pastebėjome, kad perėjus aikštės vidurį mums nelabai sekasi organizuoti puolamuosius veiksmus. Norėtųsi dažniau ir tiksliau keisti atakų kryptis, greičiau pervesti kamuolį iš vieno krašto į kitą, bet kol kas mums tai nepavyksta. Taip pat mes norime valdyti kamuolį, nes kiekvienas vartininko išmuštas į aikštę kamuolys dažniausiai tampa varžovų grobiu. Todėl ir treniruojamės kamuolio įžaidimą nuo vartininko pozicijos. Dar ne viskas pavyksta, bet buvo ir gerų momentų.“

Šiomis kontrolinėmis rungtynėmis baigėsi trečioji „Žalgirio“ pasirengimo sezonui savaitė. Sausio 30 dieną žalgiriečiai išvyks į Turkiją ir pasirengimą pratęs Antalijoje. Pasak A.Skarbaliaus treniruočių stovykla Turkijoje turėtų gerokai paspartinti komandos brendimo procesą. „Norime, kad visa komanda būtų kartu, kad galėtume lipdyti kolektyvą. Tai psichologinis aspektas. Fiziškai turime užbaigti sunkųjį fizinio pasirengimo etapą, o paskui jau pereisime prie lengvumą ir greičio savybes ugdančių treniruočių. Taip pat daug dėmesio skirsime taktikai, šlifuosime tam tikrus žaidimo elementus, standartines padėtis, – paaiškino „Žalgirio“ strategas. – Tikiuosi, kad Turkijoje bus šilčiau, galėsime praleisti daugiau laiko gryname ore, bendrauti, dalinti mintimis apie „Žalgirio“ klubo kultūrą ir filosofiją. Turime kertines vertybes, bet taip pat ir tam tikrus kolektyvo funkcionavimo principus, kuriais aš noriu ir pasidalinti su komanda. Be abejo, tai ne kelių dienų ar savaičių procesas, komandos kūrimas trunka gerokai ilgiau, bet žengti į tikslą reikia nuosekliai ir kantriai.“

Treniruočių stovykla Turkijoje truks iki vasario 11 dienos. Jos metu „Žalgiris“ sužais tris kontrolines rungtynes: vasario 3 d. su Prahos „Bohemians 1905“, vasario 7 d. – su Grozno „Akhmat“, o vasario 10 d. – su Poltavos „Vorskla“.

Rungtynių statistika:

RFS – FK „Žalgiris“ 2:1 (2:1)

Įvarčiai: 13 min. (RFS į savus vartus); 29 min. G.Klushkins, 45 min. M.Tonishevs.
Įspėjimai: 52 min. M.Mbodj, 86 min. S.Blagojevič.
RFS: Dmitrijs Grigorjevs, Lasha Shergelashvili, Glebs Klushkins, Roberts Savalnieks, Daniels Balodis, Maksims Tonishevs, Vladislavs Sorokins, Artis Jaudzems, Žaidėjas, Žaidėjas, Žaidėjas. Atsarginiai: Kaspars Ikstens, Aleksandrs Fertovs, Daniils Hvoinickis, Ilja Šadčins, Raivis Kirsh, Marko Regža, Aleksandrs Solovjovs.

„Žalgiris“: Džiugas Bartkus, Dominykas Barauskas, Diego Oyarzun (70 min. L.Klimavičius), Linas Klimavičius (46 min. Mamadou Mbodj), Rolandas Baravykas (46 min. Edvinas Morinas), Dominykas Kodz (80 min. Osvaldas Čipkus), Slavko Blagojevič (46 min. Jeremy Manzorro, 70 min. S.Blagojevič), Marko Tomič (70 min. Danielis Romanovskis), Danielis Romanovskis (46 min. Donovan Sijngard), Karolis Uzėla, Liviu Antal. Atsarginiai: Airidas Mickevičius, Arminas Čivilis, Artūras Lukša.