A.Skarbalius: "Sunku pasakyti, kas nutiko mūsų gynybai"

Trečiadienį Klaipėdoje vykusiose „Žalgirio“ ir „Atlanto“ rungtynėse netrūko įvarčių, kietos kovos ir emocijų. Vyriausias žalgiriečių komandos treneris Aurelijus Skarbalius po mačo atkreipė dėmesį į nenuspėjamą žaidimą gynyboje bei pasidalino mintimis apie antrame kėlinyje pasiteisinusius žaidėjų keitimus.

A lygos 7 turo rungtynėse su Klaipėdos „Atlantu“ žalgiriečiai jau pirmoje atakoje išsiveržė į priekį, bet po 12 minučių 2:1 pirmavo šeimininkai. Tik baigiantis kėliniui antrą įvartį pelnęs Marko Tomičius rezultatą išlygino. Antrame kėlinyje vilniečiai įmušė dar tris įvarčius ir iškovojo pergalę rezultatu 5:2. A.Skarbaliaus teigimu, rungtynių lūžis įvyko pertraukos metu. „Galiu pasakyti, kad mes patys kalti dėl tokios rungtynių pradžios. Be reikalo įsileidome varžovus į kovą. Galėjome žaisti greičiau, neprasileisti tų įvarčių. Per pertrauką su vyrais pakalbėjome, parodėme kelis pirmo kėlinio epizodus, kuriuose, mano manymu, mums trūko agresyvumo, greitesnio mąstymo. Apskritai, pirmame kėlinyje atrodė, kad varžovai labiau nori to kamuolio. Antrą kėlinį išėjome šiek tiek kitaip vertindami varžovus, nebuvome tokie nustebę, kad jie žaidžia taip kietai. Juo labiau, kad teisėjas leido taip žaisti. Tik tiek, kad tas kietumas kartais peržengdavo ribas. Manau, kad rungtynės buvo labai intensyvios, o siekiant apraminti aistras teisėjas jau galėjo anksčiau parodyti geltoną kortelę. Antrame kėlinyje mes pradėjo žaisti šiek tiek kitaip, „Atlanto“ žaidėjus pasitikome aukščiau aikštėje, neleidome jiems kurti žaidimo, o patys parodėme, kad perėmę kamuolį galime pabėgti į ataką“, – teigė A.Skarbalius.

Pirmą kartą šį sezoną „Žalgiris“ per rungtynes įmušė penkis įvarčius. Tačiau jau trečiose oficialiose rungtynėse iš eilės žalgiriečiai ir iš savo vartų tinklo kamuolį traukė du kartus. „Sunku pasakyti, kas nutiko mūsų gynybai. Per pirmas keturias A lygos rungtynes mes nepraleidome įvarčio, o ir šiaip varžovai nieko prie mūsų vartų nesukūrė. Nesakyčiau, kad ir šiose rungtynėse „Atlantas“ turėjo labai daug progų, tačiau įmušė du įvarčius. Praeitose rungtynėse ir „Trakai“ įmušė du įvarčius iš dviejų-trijų progų. Vaikštome plonu ledu ir mums labai nedaug trūksta, kad varžovas mums įmuštų. Akivaizdu, kad mums reikia į tai atkreipti dėmesį, ir šią savaitę mes būtent treniruotėse ir šlifavome komandinius veiksmus gynyboje, – pastebėjo „Žalgirio“ strategas. – Kita vertus, mūsų žaidimas puolime gerėja, nors dar ir yra potencialo tobulėti. Reikia pastebėti, kad tris įvarčius į „Atlanto“ vartus įmušėme po standartinių padėčių. Mes daug dėmesio skiriame šiam elementui treniruotėse, su tuo labai daug dirba ir mano asistentas Rolandas Džiaukštas. Tai reikalauja daug laiko, gal ir nėra labai smagu, bet mes matome rezultatus ir aš tuo labai džiaugiuosi“.

Antrame rungtynių kėlinyje dviem tiksliais smūgiais atsižymėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Liviu Antalis. A.Skarbaliaus teigimu, turėti tarp atsarginių tokius žaidėjus kaip L.Antalis ir Jeremy Manzorro yra didelė prabanga, tačiau konkurencinė kova dėl vietos startinėje sudėtyje yra sudėtinė šio sezono plano dalis. „L.Antalis jau kelios rungtynės iš eilės beldėsi į startinės sudėties duris, bet tuo metu kiti žaidėjai irgi demonstravo gerą sportinę formą ir buvo vertesni pradėti rungtynes. Bet Liviu treniruotėse ir rungtynėse rodo didelį norą ir man tiesiog skaudu neleisti o į aikštę. Tačiau aš nenoriu pernelyg dažnai kaitalioti žaidėjus, nes tada jie išsimuša iš ritmo. Tačiau kiekvienas futbolininkas gaus šansą pasirodyti. Rungtynėse su „Palanga“ matėme ką gali Marquinhos, tačiau paskutiniuose keliuose mačuose mes negauname iš jo to, ko norime. Kita vertus, stiebiasi kiti žaidėjai. Būtent to mes ir siekiame. Norime sukurti konkurencingą aplinką, kurioje visi žaidėjai kovotų dėl vietos startinėje sudėtyje, kad žinotų, jog reikia gaudyti savo šansą, parodyti viską, ką gali, kad nusipelnytų vietą sudėtyje ir kitose rungtynėse.

Apskritai, treneriui tai yra prabangi problema, bet dėl jos aš nemiegu naktimis, galvodamas, kokio žaidėjo neregistruoti rungtynėms. Štai Danielis Romanovskis Klaipėdoje nepateko į žaidėjų 18-uką, nes pasirinkau L.Antalį ir J.Manzorro. Man dėl to nėra malonu, nes jis visose treniruotėse dirba negailėdamas jėgų, bet šiai dienai kiti žaidėjai yra geresni. Bet tai yra neišvengiama. Tai yra terpė, kurioje žaidėjai gali tobulėti, nes kiekvieną dieną, kiekvienoje treniruotėje jie yra priversti rodyti geriausias savo savybes, o gavus šansą – griebti jį ir pasiekti maksimaliai geriausią rezultatą“, – kalbėjo A.Skarbalius.

A lygos turnyro lentelėje FK „Žalgiris“ po 7 turų yra surinkęs 14 taškų ir užima antrą vietą. Nuo pirmaujančios Marijampolės „Sūduvos“ žalgiriečius skiria 2 taškai.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais balandžio 18 dieną, 20 val. išvykoje su „Kauno Žalgiriu“.