"Atlantas" Kipre nusileido Klužo klubui (K.Sarsanijos komentaras)

Sezonui Kipre besirengiantis Klaipėdos „Atlantas“ žaidė trečiąsias kontrolines rungtynes šioje šalyje.

Po dviejų mačų Kipre su Lenkijos klubais, antradienį Lietuvos pirmenybių bronzos medalininkai išmėgino jėgas su Rumunijos aukščiausiosios lygos čempionate dešimtąją vietą užimančiu Klužo „CFR 1907“ klubu.

Varžovai šventė pergalę 3:1.

Lietuviams teko susitaikyti su pirmuoju pralaimėjimu šią žiemą ir pirmaisiais varžovų įvarčiais.

Jau 14-ąją min. į klaipėdiečių vartus buvo skirtas abejotinas 11 m baudinys, kurį realizavo ispanas Cristianas Lopezas.

38-ąją min. „Atlantui“ vėl teko pradėti žaisti iš aikštės vidurio. 38-ąją min. tolimu, iš maždaug 30 metrų, rezultatą padvigubino portugalas Vitoras Bruno.

Antrasis kėlinys prasidėjo optimistiškai. 56-ąją min. rezultatą sušvelnino į „Atlantą“ patekti siekiantis, peržiūroje esantis, futbolininkas iš Prancūzijos – Abdula.

Viltis išsigelbėti sugniuždė Danielis Parvas, 85-ąją min. smūgiu iš užu baudos aikštelės atstatęs dviejų įvarčių skirtumą.

Prieš tai net visas trejas rungtynes Kipre pralaimėjęs, dar ne taip seniai UEFA Čempionų lygoje žaidęs, rumunų klubas iškovojo pirmąją pergalę.

„Atlanto“ treneriai negailėjo priekaištų teisėjams, kurių atsainumas ir neobjektyvumas dažnai vertė imtis juos už galvų.

Klaipėdiečiai pirmąjį kėlinį perspėjo arbitrus, kad jie teisėjautų kaip dera, arba Lietuvos komanda išeis iš aikštės.

Šios rungtynėse „Atlantui“ atstovavo vėl į reprezentacinę uostamiesčio ekipą grįžti norintis Marius Papšys.

Kontrolinių rungtynių maratoną klaipėdiečiai nutarė padaryti dar sunkesniu, nusprendę sužaisti neplanuotas rungtynes su Baltarusijos pirmenybių bronzos medalininkais – Soligorsko „Šachtior“ futbolininkais.

Su buvusiu Sauliaus Mikoliūno klubu „Atlantas“ Kipre susirems vasario 4 dieną. Tiesa, ar įvyks šios varžybos - dar nėra šimtaprocentinės garantijos. Vyriausiasis treneris Konstantinas Sarsanija spręs trečiadienį arba ketvirtadienį. Mat vasario 6-ąją uostamiesčio vienuolikė rungtyniaus su garsiaja buvusios Jugoslavijos, o dabar Serbijos „Crvena Zvezda“ komanda. Po šio susitikimo K.Sarsanijos kariauna grįš į Klaipėda.

„Atlanto“ vyriausiasis treneris Konstantinas Sarsanija po rungtynių su rumunais: „Kažkada turime pralaimėti. Tokioje sunkioje treniruočių stovykloje, žinau, trečiosios rungtynės būna pačios sunkiausios. Nervingumą nuo pirmųjų minučių sukėlė teisėjai, sumąstę, kad reikia skirti 11 m baudinį. Apie jį net negalėčiau sakyti: „Jog, jis abejotinas“, o rusiškai sakant: „Jo net arti nebuvo“.

Rumunų komanda labai galinga, o mūsų ekipoje vienu metu žaidė net keturi jaunuoliai nuo 16 iki 18 metų. Tuomet net pagalvojau, kad aikštėje – „vaikų ir jaunių sporto mokykla“: vartininkui Vincentui Šarkauskui vos 16-a, gynėjui Jonui Bičkui dar mažiau – 14-a. Po to, kai sušvelninome skirtumą, galėjome vėliau ir išlyginti rezultatą.“

Paklaustas apie įvartį iš 35 metrų, K.Sarsanija pakomentavo: „Rumunai kėlė kampinį. Atmušėme kamuolį toliau nuo savų vartų. Varžovų žaidėjui kamuolys gerai „užkibo ant kojos“ ir jis stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į mūsų tinklą. Smūgis nebuvo įspūdingo stiprumo, tačiau nusileido į vartus padaręs kažkokį lanką ore.“

Apie į komandą siekiantį grįžti Marių Papšį: „Dar atrodo silpnokai. Reikia dirbti. Kažko kitko ir nesitikėjau“.

atlantas.lt