Atsukime laiką: legendinės Z. Zidane'o rungtynės pasaulio čempionate (I dalis)

2006-ųjų metų liepos 1-oji – diena, kai nemaža dalis futbolo fanų galvojo, kad regi paskutinį Zinedine‘o Zidane‘o išėjimą į aikštę. Tai buvo pasaulio čempionato ketvirtfinalio mačas su Brazilijos rinktine, kurios garbę tuomet gynė krūva legendų – Ronaldo, Cafu, Ronaldinho, Roberto Carlosas ir Kaka.

Iškart paaiškėjus, kad viename iš ketvirtfinalių lauks Brazilijos ir Prancūzijos dvikova, varžovų iš Pietų Amerikos stovykloje buvo jaučiamas pasitikėjimas. Brazilai tikėjosi antrą kartą šalies istorijoje apginti čempionų titulą. Visgi kitą planą varžovams buvo paruošęs čempionato metu 34-ąjį gimtadienį atšventęs Z. Zidane‘as.

Apie tai, kad futbolo legendai pasaulio čempionatas yra paskutinis turnyras jo karjeroje, buvo aišku iškart atvažiavus į Vokietiją.

„Turiu paklausyti savo kūno. Nemanau, kad dar metus galėčiau žaisti tokiame lygyje“, – skelbdamas apie karjeros pabaigą teigė Z. Zidane‘as. – Manau, kad dabar yra geriausias metas atsisveikinti. Apie tai galvojau labai ilgą laiką.“

„Praėjo jau treji metai, kai nieko nelaimėjau su „Real“, o du iš jų man asmeniškai nebuvo tokie, kokių norėjau. Suprantu, kad jau nebežaisiu taip, kaip anksčiau, o rungtyniauti tik dėl to, kad esu „Real“ klube, aš nenoriu“, – apie lemiamą karjeros sprendimą kalbėjo prancūzas.

Nepaisant to, kad pasaulio čempionatas tapo paskutiniąja šlovingos Z. Zidane‘o karjeros stotele, įspūdis, kad tai yra vienas geriausių kada nors futbolo aikštėje pasirodžiusių žaidėjų, turnyro metu nedingo – Z. Zidane‘as buvo nuostabus nuo pirmos iki paskutinės dienos, kai finale savo karjeros įvarčių sąskaitą uždarė „panenka“ smūgiu nuo skersinio.

2006-ųjų pasaulio čempionatas priminė gerai surežisuotą filmą apie Z. Zidane‘ą – žinia apie karjeros pabaigą, kvapą gniaužiantys įvarčiai bei momentas, įstrigęs ir mažai futbolu besidominčių žmonių atmintyje: smūgis galva Marco Materazzi į krūtinę.

Ironiška, kad būtent pastarasis veiksmas daugumai futbolo sirgalių labiausiai ir įstrigo iš planetos pirmenybių Vokietijoje, nors tų pačių pirmenybių metų jau praktiškai futbolo batelius ant vinies pakabinęs Z. Zidane‘as rengė vieną už kito gražesnius pasirodymus.

Iki pat šiol geriausiai yra atsimenamas dabartinio Madrido „Real“ stratego pasirodymas prieš brazilus, po kurio Z. Zidane‘o fenomeną išskyrė ir patys brazilai.

„Zidane‘as buvo magiškas šiame susitikime“, – įvykius iš Vokietijos tuomet komentavo Pele.

„Jis nudžiugino labai daug žmonių šiame stadione. Matyti tai, ką jis darė aikštėje su kamuoliu, man buvo didelė privilegija. Jis mane įkvėpė, kai dar tik dėjau pirmuosius žingsnius futbole, tą daro ir dabar“, – po rungtynių sakė Prancūzijos rinktinės gynėjas Ericas Abidalis.

Pačiam Z. Zidane‘ui po šių rungtynių įstrigo vienas faktas – tai buvo pirmas kartas, kai po jo rezultatyvaus perdavimo įmušė Thierry Henry. 57-ąją rungtynių minutę nepriekaištingai iš kairiojo krašto pakeltas kamuolys skriejo tiesiai link T. Henry, kurio tikslus smūgis ir tapo pražūtingu brazilams – 1:0.

„Pagaliau žmonės nustos kalbėti apie tai, kada Zidane‘as „išrašys“ perdavimą Henry“, – po rungtynių su plačia šypsena veide sakė rezultatyvaus perdavimo autorius Z. Zidane‘as. – Man ilgą laiką buvo skaudu žinoti šį faktą, nes kartu su Thierry sužaidėme tikrai daug rungtynių. Tai galiausiai nutiko ir būtent prieš Braziliją. Tiesiog nuostabu!“

Plačia šypsena ir pokalbiu su Ronaldo rungtynes pradėjęs Z. Zidane‘as po galutinio rungtynių švilpuko nepaskendo euforijoje – jis buvo vienas pirmųjų futbolininkų, palikusių aikštę. Tai buvo momentas, geriausiai apibūdinęs jį kaip žaidėją – ne žodžiais, bet darbais aikštėje kalbantis genijus.

„Zidane‘as buvo pirmas Prancūzijos futbolininkas, palikęs aikštę, tačiau šio pasirodymo didybė liks amžinai su mumis“, – po rungtynių rašė „The Guardian“ žurnalistas Dominicas Fifieldas.

Pilnas Z. Zidane‘o pasirodymas mače su brazilais (visi prisilietimai):


Pilnas rungtynių įrašas:


Portalas „EuroFootball.lt“ artėjančią savaitę pristatys dar vienos futbolo legendos istorinį pasirodymą. Maža užuomina – tai žaidėjas, figūravę šiose Brazilijos ir Prancūzijos komandų rungtynėse.

Straipsnio įvertinimas: 8 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos