Atsukime laiką: Kaka ir „Man Utd“ susidūrimas Čempionų lygos pusfinalyje © Reuters nuotr.

Lankomiausias šalies futbolo naujienų portalas „EuroFootball.lt“ tęsia straipsnių ciklą „Atsukime laiką“. Kiekvieną ketvirtadienį pristatomi į futbolo istoriją įsirašę individualūs žaidėjų pasirodymai.

Jau pasirodę epizodai:

I dalis: legendinės Z. Zidane‘o rungtynės pasaulio čempionate (nuoroda)
II dalis: ovacijomis „Old Trafford“ stadione palydėtas Ronaldo „hat-trickas“ (nuoroda)
III dalis: abejingų „Santiago Bernabeu“ stadione nepalikęs Ronaldinho pasirodymas (nuoroda)

Šiek tiek daugiau nei prieš 13 metų „Old Trafford“ stadione savo pėdsaką paliko dar viena futbolo legenda. Su „AC Milan“ komanda į Mančesterį atvykęs brazilas Kaka įrodė, kad ne veltui tuo metu buvo vadinamas geriausiu planetos futbolininku.

Kaka per savo karjerą yra surengęs ne vieną skambų pasirodymą, tačiau dvejos rungtynės su „Manchester United“ klubu, kuriuose sprendėsi bilieto į UEFA Čempionų lygos finalą dalybos, futbolo metraščiuose yra palikusios ypač ryškų atspaudą.

2007-ųjų metų balandį į „Old Trafford“ stadioną atvykę „Milan“ futbolininkai pralaimėjo rezultatu 2:3, tačiau šou, kurį surengė Kaka, paliko didesnį įspūdį nei pati „Manchester United“ komandos pergalė, kuri, kaip paaiškėjo vėliau, nesustabdė „Milan“ nuo savo tikslų įgyvendinimo.

Rungtynės prasidėjo greitu Cristiano Ronaldo įvarčiu, kuris, nors įnešė pasitikėjimo į „Old Trafford“ tribūnas, pačių svečių neišgąsdino. 22-ąją minutę Kaka po Clarence‘o Seedorfo perdavimo puikiai įkirto į varžovų baudos aikštelę ir iš gana aštraus kampo smūgiu kaire koja atstatė lygybę – 1:1.

Ties tuo Kaka pasirodymas pirmajame kėlinyje nebuvo baigtas – 37-ąją minutę į Edwino van der Saro vartus krito antrasis įvartis, kuris futbolo aistruolių atmintyje yra įstrigęs iki pat dabar. „Man Utd“ aikštės pusėje vienas prieš tris atsidūręs Kaka sugebėjo paguldyti Patrice‘ą Evrą ir Gabrielį Heinze, palikti už nugaros dar vieną oponentą ir smūgiu pažeme nuginkluoti vartų sargą.

Jau kone kitos atakos metu Kaka buvo arti ir trečiojo įvarčio, tačiau į jo tolimą ir klastingą šūvį šį kartą sėkmingai reagavo E. van der Saras. Brazilui taip ir likus be „hat-tricko“, antrajame kėlinyje savo šou pradėjo rengti jaunasis Wayne‘as Rooney – jo du smūgiai į Didos vartus ir padovanojo pergalę „Man Utd“ ekipai.

Po rungtynių susitaikyti su tokiu pralaimėjimu „Milan“ ekipos žaidėjams buvo sunku, tačiau, kaip tuomet teigė ir pats Kaka, „San Siro“ stadionas bus paruošęs „dovaną“ svečiams iš Anglijos.

„Likome nustebinti „Man Utd“ žaidimu antrajame kėlinyje. Laukia tikrai intriguojanti antroji dvikova. Į „San Siro“ stadioną išeisime su tikslu žudyti ir laimėti bet kokia kaina“, – po mačo Mančesteryje sakė Kaka.

„Milan“ žaidėjų planas „nužudyti“ varžovus atsakomoje dvikovoje suveikė – „rossoneri“ savo žiūrovų akivaizdoje triumfavo triuškinančiu rezultatu 3:0 ir prasiskynė kelią į finalą, kuriame atsirevanšavo „Liverpool“ klubui ir 7-ą kartą istorijoje tapo Senojo žemyno čempionais.

Antroje dvikovoje su „Man Utd“ Kaka taip pat atliko svarbų vaidmenį – jo įvartis 11-ąją minutę išvedė šeimininkus į priekį, o prie jo vėliau prisidėjo C. Seedorfas bei Alberto Gilardino.

„Hat-tricką“ per dvejas rungtynes prieš „Man Utd“ sumušęs Kaka 2007-aisiais Čempionų lygos trofėjumi neapsiribojo – gruodį jam atiteko paskutinysis „Ballon d‘Or“ apdovanojimas prieš Lioneli Messi ir Cristiano Ronaldo erą.

Pilnas rungtynių įrašas Mančesteryje – šioje nuorodoje.

Pilnas rungtynių įrašas Milane – šioje nuorodoje.