Azijos Taurė: Pirmosios Uzbekistano ir Saudo Arabijos pergalės © Eurofootball.lt
Šeštadienį Azijos Taurės (Asian Cup) turnyre buvo sužaistos antrojo turo vienerios C ir D grupės varžybos. Uzbekistanas net 5-0 sutriuškino vieną iš turnyro šeimininkių Malaiziją, o Saudo Arabija šiaip ne taip 2-1 nugalėjo Indoneziją.

Kvala Lumpūre čempionato šeimininkė Malaizija, kuri pirmosiose rungtynėse 1-5 nusileido Kinijai, šeštadienį į kovą stojo su Uzbekistano rinktine, atidarymo mače 1-2 nusileidusia Irano vienuolikei.

Sužaidus 10 minučių krito pirmasis šių varžybų įvartis, kai po Uzbekistano žaidėjo Servero Djepraovo atlikto baudos smūgio prie tolimojo virpsto buvęs laisvas Maksimas Šackichas nieko nekliudomas lengvai galva pasiuntė kamuolį į tinklą.

Visos Malaizijos rinktinės viltys buvo sužlugdytos praėjus maždaug pusvalandžiui, kai Uzbekistano rinktinės saugas Timuras Kapadze susidorojo su šeimininkų vidurio gynėju Khaironnisamu Hussainu, prieš tai išmaudęs dar du Malaizijos ekipos gynėjus, ir nuginklavo malaizijiečių vartų sargą Azizoną Kadirą.

Prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą Malaizijos vartininkas A.Kadiras savo baudos aikštėje neleistinai sustabdė Uzbekistano rinktinės puolėją Ulugbeką Bakajevą, kuris pats ir sėkmingai realizavo 11 metrų baudinį.

Antrajame kėlinyje likus žaisti vos penkias minutes Uzbekistanas galutinai pribaigė savo varžovus, kai po keitimo pasirodęs Azizas Ibragimovas įmušė ketvirtąjį komandos įvartį. „Vinį“ į Malaizijos „karstą įkalė“ kapitonas, Kijevo „Dinamo“ klubo puolėjas M.Šackichas.

Po šios pergalės Uzbekistanas yra surinkęs 3 taškus, o tiek pat jų turi ir Kinijos bei Irano vienuolikės, kurios jėgas tarpusavyje išbandys rytoj. Tuo tarpu šeimininkei Malaizijai paskutinės grupės rungtynės buvo tik prestižo reikalas.

D grupės mače Jakartos mieste, Indonezija, pirmame mače 2-1 nugalėjusi Bahreiną, susitiko su Saudo Arabijos rinktine, kuri su Pietų Korėja sužaidė lygiosiomis 1-1. Varžybas aktyviau pradėjo Indonezijos komanda, kuri pirmosiomis minutėmis turėjo porą gerų progų įmušti įvartį, bet vis dėlto Saudo Arabija sugebėjo pirmoji išsiveržti į priekį.

15-ąją minutę po Ahmedo Al Bahri perdavimo iš dešiniojo krašto tiksliai kamuolį į vartus pasiuntė Yasseras Al Qahtani, nepalikęs jokių šansų Indonezijos vartų sargui Yandriui Pitoy`ui.

Tačiau Indonezijai jau po penkių minučių pavyko išlyginti rezultatą, kai Elie Aiboy`us pabėgęs nuo varžovų puikiai „išmaudęs“ Saudo Arabijos vartininką Yasserą Al Mosailemą pasiuntė kamuolį į tuščius vartus. Pirmojo kėlinio pabaigoje Y.Al Mosailemas turėjo du kartus gelbėti savo komandą nuo didesnių nemalonumų.

Antrame kėlinyje Saudo Arabijos rinktinė atsigavo ir du kartus grasino Indonezijos vartams, bet Abdulrahmano Al Qahtani smūgiai buvo du kartus atremti Indonezijos vartininko Y.Pitoy`aus. Vis dėlto jau per teisėjo pridėtą laiką Saudo Arabija sugebėjo išplėšti pergalę, o lemiamą įvartį pelnė po keitimo pasirodęs Saadas Al Harthi.

Po šio laimėjimo Saudo Arabija su 4 taškais užima 1-ąją vietą grupėje, tačiau juos iš ten jau rytoj gali kiek žemiau nustumti Pietų Korėjos ekipa, kuri susitiks su Bahreino rinktine.