Baltijos lygoje - dvi lygiosios ir viena lietuvių nesėkmė (Papildyta) © Eurofootball.lt
Baltijos lygoje sekmadienį buvo žaidžiamos trejos rungtynės - "Ekranas" namuose be įvarčių baigė mačą su vietą ketvirtfinalyje užsitikrinusiu "Ventspils", lygiosiomis išvykoje į Rygą prieš "Skonto" sužaidė ir "Vėtra", o Liepojoje "Metalurgs" įtikinama persvara įveikė "Žalgirį". Susitikimas tarp "Kauno" ir "Dinaburg" neįvyko dėl Latvijos klubo pašalinimo iš lygos.

Pirmosiose šį sezoną rungtynėse Panevėžio "Aukštaitijos" stadione "Ekranas" susitiko su Latvijos čempionu "Ventspils" klubu, kuriam išvykoje buvo pralaimėjęs triuškinančiai rezultatu 0-3.

Šį kartą panevėžiečių [imgck]http://www.eurofootball.lt/img/news/ekranas-ventspils/gleveckas.jpg[comment]D.Gleveckas patyrė traumą (E.Pilipavičiaus nuotr.)[/comment] gretose į aikštę nuo mačo pradžios išbėgo 25 metų vidurio gynėjas iš Estijos Taavi Rähnas.

Tačiau varžybos šeimininkams prasidėjo skaudžia netektimi – jau 13-ąją minutę traumą patyrė ir iš karto buvo pakeistas kitas ekipos naujokas gynėjas Dainius Gleveckas.

Pirmasis rungtynių kėlinys buvo kiek chaotiškas, nė vienai komandai nepavyko perimti iniciatyvos. Didžiąją laiko dalį futbolininkai bandydavo organizuoti atakas aikštės viduryje, o priėję arčiau varžovų vartų nieko pavojingo nesukurdavo.

Nervingumas ir įtampa persidavė ir žaidėjų emocijoms – ne kartą abiejų komandų futbolininkai žaidė grubiai, be ceremonijų griaudavo oponentus. Po vieno iš tokių konfliktų pirmojo kėlinio viduryje žaidėjai apsižodžiavo, tačiau įsikišus arbitrui rimtesnio incidento pavyko išvengti.

Toks emocingas elgesys, akivaizdu, jaudino ir "Ekrano" trenerį Saulių Širmelį. Strategas ne kartą nuo atsarginių žaidėjų suolelio prašė savo auklėtinių žaisti ramiau, susivaldyti. Per pirmąjį rungtynių kėlinį nė vienai komandai nesukūrus pavojingesnių atakų, futbolininkai ilsėtis išėjo rezultatui esant 0-0.

Vaizdas aikštėje praktiškai nepasikeitė ir po pertraukos, nei šeimininkam, nei svečiam nepavyko pelnyti įvarčio ir varžybos baigėsi taikiu rezultatu 0-0, "Ventspils" išsaugojo B grupės lyderio poziciją ir pirmasis užsitikrino kelialapį į ketvirtfinalį.

C grupėje į priekį išsiveržė Benjamino Zelkevičiaus treniruojama Liepojos "Metalurgs" ekipa, kuri savo aikštėje įveikė Vilniaus "Žalgirį".

Pirmąjį įvartį Latvijos klubui 23 minutę tiksliu smūgiu pelnė lietuvis Mindaugas Kalonas, o antrojo kėlinio viduryje dviem tiksliais smūgiais per tris minutes po Genadijaus Solonicyno ir M.Kalono perdavimų pergalę "Metalurgs" įtvirtino puolėjas Girtas Karlsonas.

Paguodos įvartį "Žalgirio" komandai, kuri liko dešimtyje po Igorio Steško pašalinimo iš aikštės, G.Solonicinui baudos aikštelėje sužaidus ranka jau per pridėtinį laiką nuo 11 metrų žymos įmušė Igoris Morinas.

Tuo tarpu D grupės lyderis taip ir nepaaiškėjo, nes Rygos "Skonto" ir Vilniaus "Vėtros" dvikova antrą kartą baigėsi lygiosiomis 1-1.

Mačą Latvijoje aktyviau pradėjo šeimininkai, ir "Vėtrą" nuo įvarčio rungtynių pradžioje gelbėjo skersinis, tačiau po brazilo Lima Severino įvarčio 19 minutę į priekį išsiveržė svečiai. Vėliau progą padidinti vilniečių persvarą turėjo Gediminas Butrimavičius, tačiau suklaidinęs du gynėjus jis nesugebėjo įveikti vartininko Pavelo Doroševo.

Antrajame kėlinyje sužaidus aštuonias minutes "Ventspils" surengė greitą kontrataką ir rezultatą po Andrejaus Perepliotkino perdavimo iš krašto išlygino šeimininkų žaidėjas Aleksandras Cauna. "Vėtra" dar galėjo išplėšti pergalę, bet L.Severino į vartus galva nepataikė, ir susitikimas baigėsi taikiai.

Sekmadienio rungtynių statistika

B grupė

"Ekranas" 0 - 0 "Ventspils"

"Ekranas": Stefanovič; Padaigis, Gleveckas (14' L.Klimavičius), Rahn, Skroblas; Bička, Savėnas, Tomkevičius, Pogreban (81' Galkevičius); Kavaliauskas, Varnas (61' Šidlauskas)

1. "Ventspils" 3 2 1 0 4-0 7
2. "Ekranas" 3 1 1 1 2-4 4
3. "TVMK" 2 0 0 2 1-3 0

C grupė

"Metalurgs" 3 - 1 "Žalgiris"
23' [1 - 0] Mindaugas Kalonas
64' [2 - 0] Girts Karlsons
67' [3 - 0] Girts Karlsons
90' [3 - 1] Igoris Morinas (11m.)

75' Artūras Steško ("Žalgiris") pašalintas iš aikštės

"Žalgiris": Šetkus; Choruži, I.Steško, Dubyna, Aleksa; Puotkalis (Lemežis), A.Steško, Poderis, Bursuc; Morinas, Mižigurskis (Romašovas)

1. "Metalurgs" 3 1 2 0 4-2 5
2. "Levadia" 2 0 2 0 2-2 2
3. "Žalgiris" 3 0 2 1 2-4 2

D grupė

"Skonto" 1 - 1 "Vėtra"
19' [0 - 1] Lima Severino
53' [1 - 1] Aleksandrs Cauna

"Vėtra": Žutautas; Sasnauskas, Skerla, Budimir, Jankauskas, Pedro; Panka, Raliukonis, Butrimavičius (89' Šernas); Severino, Stankevičius (66' Juška (84' Azizi))

1. "Skonto" 3 1 2 0 6-2 5
2. "Vėtra" 3 1 2 0 5-2 5
3. "Flora" 2 0 0 2 0-7 0