“Barcelona“ baigė pasirodymą Čempionų lygoje © Eurofootball.lt
Antradienį įvyko keturios atsakomosios UEFA Čempionų lygos aštuntfinalio rungtynės. Praėjusio sezono laureatė „Barcelona“, nors ir nugalėjo svečiuose „Liverpool“ ekipą, buvo priversta pasitraukti iš turnyro dėl svečiuose įmuštų įvarčių taisyklės. Kiek netikėtai namuose „Roma“ komandai nusileido ir turnyrą paliko Prancūzijos čempionai „Lyon“. Nulinės lygiosios su pastaruoju metu galingai atrodančiu „Inter“ leido tolyn žengti ir Ispanijos „Valencia“. Nelengvą pergalę prieš „Porto“ šventė bei į ketvirtfinalį taip pat pateko Londono „Chelsea“.

Rungtynės „Anfield“ stadione tarp dviejų pastarųjų turnyrų laimėtojų pasižymėjo labai atkaklia ir dramatiška kova.

„Liverpool“ jau pirmajame kėlinyje galėjo susikrauti solidžią persvarą ir užsitikrinti ramų gyvenimą, jei būtų pajėgę pasinaudoti „Barcelona“ bejėgiškumu ir realizuoti susikurtas progas.

Susitikimo pradžioje du kartus iš toli labai pavojingai mušė Johnas Arne Riise. Pirmasis bandymas prašvilpė greta virpsto, o po antrojo kamuolys atsimušė į skersinį.

26 min. šeimininkai turėjo net tris puikias progas. Iš pradžių Victoras Valdesas atrėmė Craigo Bellamy smūgį iš arti, o netrukus – ir Dirko Kuyto bandymą. Kamuolys atšoko J.A.Riise, tačiau norvego ataką galva nuo vartų linijos atmušė gynėjas Carlesas Puyolis.

32 min. neleistinai suklydo V.Valdesas. mėgindamas perduoti kamuolį, jis pasiuntė šį tiesiai Mohamedui Sissoko, tačiau maliečio smūgis maždaug iš 35 metrų į tuščius vartus sudrebino skersinį.

„Barca“ pirmajame kėlinyje ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau dažnai klydo ir itin retai priartėdavo prie Pepe Reinos vartų.

Antrajame kėlinyje vaizdas šiek tiek pasikeitė. 53 min. į baudos aikštelę įsiveržęs Ronaldinho pataikė į virpstą. Europos čempionai ėmė regzti tikslesnes ir pavojingesnes atakas, aikštės viduryje perėmė iniciatyvą.

Intriga buvo atkurta likus žaisti 15 minučių, kai įvartį įspyrė Eiduras Gudjohnsenas, pasirodęs aikštėje vietoje gynėjo Liliamo Thuramo vos prieš kelias minutes. Po puikaus Xavi perdavimo islandas iššoko vienas prieš vartininką P.Reiną, ir apžaidęs jį, pasiuntė kamuolį į tuščius vartus – 0-1.

Kadangi katalonams reikėjo dar vieno įvarčio, jie toliau rezgė atakas, kurios vis tik nebuvo labai pavojingos. „Liverpool“ tuo tarpu paskutinėmis mačo akimirkomis galėjo išlyginti rezultatą. Po keitimo aikštėje pasirodęs Peteris Crouchas gavo perdavimą iš krašto, tačiau iš kelių metrų mušė virš vartų.

Nors „Liverpool“ ir pralaimėjo, tačiau žengė į kitą etapą dėka dviejų Barselonoje pelnytų įvarčių.

Kita Anglijos komanda Londono „Chelsea“ taip pat peržengė aštuntfinalio barjerą, po lygiųjų Portugalijoje namuose nelengvai palaužusi buvusį J.Mourinho klubą „Porto“.

Svečiai pirmieji išsiveržė į priekį ir sukūrė intrigą, kai 15 min. po Lucho Gonzalezo perdavimo pasižymėjo Ricardo Quaresma. Likusį kėlinio laiką „Porto“ atidžiai gynėsi, o „Chelsea“, nors ir kontroliavo situaciją, pavojingų progų nesukūrė.

Bet iškart po pertraukos rezultatą išlygino Arjenas Robbenas. Olandas iš smūgiavo iš baudos aikštelęs prieigų ir vartininkui Heltonui nesugebėjus sugauti nestipriai skriejusio kamuolio įmušė savo pirmąjį įvartį Europos turnyruose šiame sezone.

Šeimininkai toliau spaudė atsitraukusius varžovus ir savo tikslą pagaliau pasiekė 79 min. Po Ashley Cole‘o perdavimo Didier Drogba permetė kamuolį Andrejui Ševčenkai, ukrainietis galva pamušė į baudos aikštelės centrą Michaeliui Ballackui, kur vokietis iš kelių metrų įspyrė lemiamą įvartį.

Po nulinių lygiųjų svečiuose, vieni turnyro favoritų „Lyon“ namuose kiek netikėtai buvo priversti pripažinti „Roma“ pranašumą.

Pirmąjį įvartį Italijos sostinės komandai įmušė komandos kapitonas Francesco Totti, pasižymėjęs galva po Maxo Tonetto perdavimo iš krašto. Kėlinio pabaigoje rezultatą po puikaus individualaus prasiveržimo ir stipraus smūgio į viršutinį vartų kampą padvigubino Alessandro Mancini.

Po pertraukos „Lyon“ privalėjo mušti net tris įvarčius, tačiau nesugebėjo nė karto pralaužti tankios „Roma“ gynybos. Arčiausiai tikslo buvo Sydney Govou, galva pataikęs į virpstą.

Išvykoje sužaidusi rezultatyviomis lygiosiomis 2-2 su Italijoje šį sezoną dar nepralaimėjusiu Milano „Inter“, „Valencia“ savo aikštėje nervingai vykusiose rungtynėse išsaugojo jiems palankų rezultatą ir žengė į ketvirtfinalį. Nuaidėjus finaliniam švilpukui, aikštėje kilo masinės muštynės, kuriose nukentėjo keli abiejų komandų futbolininkai.