"Barcelona" tęsia kovas Čempionų lygoje © Eurofootball.lt
Pusė Čempionų lygos komandų kovas grupių etape antradienį baigė - sužaidus paskutinius šeštojo turo mačus paaiškėjo, kad turnyro nugalėtojų titulą toliau gins praėjusio sezono laimėtoja "Barcelona", kuri varžybose dėl patekimo į aštuntfinalį A grupėje įveikė "Werder" klubą, o antrą D grupės kelialapį laimėjo "Roma" ekipa, savo žengimą tolyn taip pat užsitikrinusi pergale. A ir B grupės laimėtojų titulus iškovojo "Chelsea" ir "Bayern", Rytų Europos klubai "Spartak" ir "Shakhtar" pateko į UEFA Taurės turnyrą, o C grupėje du lyderiai patyrė nieko nelemiančias nesėkmes.

Centrinėse vakaro rungtynėse susitiko praėjusio sezono stipriausia Europos komanda “Barcelona“ ir mirtininkų grupės auka “Werder“.

Barselonos klubui, norint patekti į aštuntfinalį, buvo būtina pergalė, ir jie nuo pat pirmųjų rungtynių minučių užgulė varžovų vartus. Įvarčio laukti ilgai neteko. 13 min. į vokiečių vartus buvo skirtas baudos smūgis iš už baudos aikštelės prieigų. Etatinis “Barcelona“ baudos smūgių realizuotojas Ronaldinho į vartus smūgiavo gudriai. Brazilas, užuot permetęs kamuolį per žaidėjų gyvatvorę, smūgiavo pažeme. Šis sprendimas pasiteisino – Bremeno klubo gynėjai pašoko į viršų, ir kamuolys, praskriejęs po jų kojomis, atsidūrė vartuose – 1-0.

Vos po 5 minučių “Barcelona“ padvigubino persvarą, įmušusi daug ginčų sukėlusį įvartį. Po tolimo Ronaldinho perdavimo šeimininkų puolėjas Eiduras Gudjohnsenas buvo atsidūręs pasyvioje nuošalėje, tačiau šoninis teisėjas į tai nekreipė dėmesio. Tuo tarpu kamuolį gavęs Liudovicas Giuly perdavė jį į baudos aikštelę, kur laisvas atsidūręs islandas netrukdomas nuginklavo svečių vartininką Tiemą Wiese.

Netrukus L.Giuly smūgiavo visai šalia virpsto.

36 min. Deco prasiveržė aikštės viduriu ir perdavė kamuolį E.Gudjohnsenui. Šis, suklaidinęs kelis gynėjus, smūgiavo į virpstą, o pirmas prie kamuolio suskubęs L.Giuly nepataikė į tuščius vartus.

Kėlinio pabaigoje atkuto ir vokiečiai – po Naldo baudos smūgio kamuolys praskriejo visai greta virpsto, o po Pierre‘o Wome perdavimo iš kairio krašto kamuolio prie tolinojo virpsto vos nepasiekė Miroslavas Klose.

Po pertraukos “Werder“ pabandė užgulti varžovų vartus ir sukūrė keletą pavojingų epizodų, tačiau šeimininkai pavojingai kontratakuodavo ir 57 min. po vieno išpuolio E.Gudjohnsenas, kiek sudelsęs, smūgiavo tiesiai į vartininką.

61 min. po Bremeno klubo saugo Danielio Jenseno perdavimo į baudos aikštelę kamuolys, netikėtai pakeitęs skriejimo kryptį, atsimušė į skersinį.

Rungtynėms einant į pabaigą, “Werder“, neturėdami ką prarasti, ėmė demonstruoti akiai patrauklų atakuojantį futbolą, tačiau “Barcelona“ išlaikė įgytą persvarą, ir žengė į Čempionų lygos aštuntfinalį.

Nemažai sirgalių simpatijų nusipelnę Bremeno “Werder“ futbolininkai, surinkę 10 taškų, liko už atkrintamųjų varžybų borto ir turės tenkintis dalyvavimu UEFA taurės turnyre.

Kitose A grupės rungtynėse Londono “Chelsea“ namuose 2-0 įveikė Sofijos “Levski“ ir užsitikrino pirmąją vietą grupėje. Pirmajame kėlinyje pasižymėjęs Londono klubo naujasis pirkinys ukrainietis Andriy Shcevcenko įmušė savo pirmąjį įvartį šį sezoną Čempionų lygoje ir 44 – ąjį per karjerą.

Sausakimšame Miuncheno “Allianz“ stadione dėl B grupės nugalėtojo titulo susigrūmė vietos “Bayern“ ir Milano “Inter“. Po apylygio pirmojo kėlinio antrojo pradžioje abi ekipos apsikeitė itin pavojingais išpuoliais. 50 min. Walterio Samuelio smūgį iš kelių metrų atrėmė Oliveris Kahnas, o po kelių minučių šeimininkų saugo Marko van Bommelio iš 15 metrų smūgiuotas kamuolys pralėkė šalia virpsto.

62 min. krito pirmasis įvartis. Po Hasano Salihamidžičiaus perdavimo “Bayern“ puolėjas iš Olandijos Roy‘us Makaay‘us nukreipė kamuolį į vartus.

Kiek vėliau pavojingai iš toli smūgiavo Miuncheno klubo gynėjai Andreasas Ottlis ir Philippas Lahmas.

Kai atrodė, jog šeimininkai iškovos pergalę, italai išlygino rezultatą per teisėjo pridėtą laiką – O.Kahnui atrėmus F.Grosso smūgį, pirmas prie kamuolio suskubo “Inter“ veteranas Patrickas Vieira ir nukreipė jį į vartus – 1-1. Lygiosios “Bayern“ garantavo pirmąją vietą grupėje.

Tuo tarpu Lisabonoje “Sporting“ nelauktai 1-3 pralaimėjo Maskvos “Spartak“ komandai. Jau 7 min. puikiu smūgiu per save pasižymėjo svečių komandos puolėjas Romanas Pavliučenko. Po 10 minučių rezultatą tiksliu smūgiu galva padvigubino Maksimas Kalynyčenko. 31 min. santykį sušvelnino Carlosas Bueno.

Mačo pabaigoje portugalai spaudė rusus, o šie atsakinėjo pavojingais išpuoliais ir vieno metu įtvirtino pergalę – po rikošeto Denisas Bojarintsevas įmušė trečiąjį įvartį, kuris reiškė, kad “Spartak“ keliauja į UEFA taurės trunyrą.

C grupės nugalėtojas “Liverpool“ svečiuose 2-3 pralaimėjo nieko nelemiančias rungtynes prieš “Galatasaray“. Britų ekipai, žaidusiai daugiau eksperimentinės sudėties, abu įvarčius pelnė veteranas Robbie Fowleris.

Pažymėtina, kad tai buvo pirmoji “Galatasaray“ pergalė prieš anglų klubą per visą dalyvavimą Čempionų lygoje.

Kitose grupės rungtynėse kelialapį į aštuntfinalį taip pat jau užsitikrinęs olandų “PSV“ nuvylė savo žiūrovus ir net 1-3 nusileido 3 grupės vietoje likusiems “Bordeaux“. Nepaisant didelės žaidybinės persvaros, Eindhoveno klubas jau po pirmojo kėlinio atsiliko 0-3.

D grupėje Donecko “Shakhtar“ svečiuose 1-1 sužaidė su Pirėjo “Olympiacos“. Ir nors Ukrainos klubas nutraukė 8 iš eilės pralaimėjimų Čempionų lygoje išvykoje seriją, jie turės tenkintis UEFA taurės varžybose.

“Roma“ savo aikštėje 1-0 atsirevanšavo Ispanijos “Valencia“ ekipai už pralaimėjimą 2 ture (1-2). Vienintelį mačo įvartį 13 min. pelnė italų klubo kapitonas Christian Panucci, beveik nuo vartų linijos galva “įgrūdęs“ kamuolį į vartus.

Traumų išretinta “Valencia“ daugiau rėmėsi rezervinės sudėties žaidėjais. Tačiau šis pralaimėjimas ispanams vis tiek garantavo pirmąją vietą grupėje.

Antradienio rungtynių statistika

A grupė

"%c00006" 2 - 0 "%c00016"
13' [1 - 0] Ronaldinho
18' [2 - 0] Eidur Gudjohnsen

"%c00042" 2 - 0 "%c00167"
25' [1 - 0] Andriy Shevchenko
83' [2 - 0] Shaun Wright-Phillips

1. “Chelsea“ 6 4 1 1 10-4 13
2. “Barcelona“ 6 3 2 1 12-4 11
3. “Werder“ 6 3 1 2 7-5 10
4. “Levski“ 6 0 0 6 1-17 0

B grupė

"%c00001" 1 - 1 "%c00037"
62' [1 - 0] Roy Makaay
90' [1 - 1] Patrick Vieira

"%c00153" 1 - 3 "%c00114"
7' [0 - 1] Roman Pavlyuchenko
16' [0 - 2] Maxym Kalinichenko
31' [1 - 2] Carlos Bueno
89' [1 - 3] Denis Boyarintsev

1. “Bayern“ 6 3 3 0 10-3 12
2. “Inter“ 6 3 1 2 5-5 10
3. “Spartak“ 6 1 2 3 7-11 5
4. “Sporting“ 6 1 2 3 3-6 5

C grupė

"%c00127" 3 - 2 "%c00045"
22' [0 - 1] Robbie Fowler
24' [1 - 1] Necati Ates
28' [2 - 1] Okan Buruk
79' [3 - 1] Sasa Ilic
90' [3 - 2] Robbie Fowler

"%c00128" 1 - 3 "%c00064"
7' [0 - 1] Julien Faubert
25' [0 - 2] Stephane Dalmat
37' [0 - 3] Jean-Claude Darcheville
87' [1 - 3] Alex

1. “Liverpool“ 6 4 1 1 11-5 13
2. “PSV“ 6 3 1 2 6-4 10
3. “Bordeaux“ 6 2 1 3 6-7 7
4. “Galatasaray“ 6 1 1 4 7-12 4
D grupė

"%c00131" 1 - 1 "%c00145"
27' [0 - 1] Matuzalem
54' [1 - 1] Nery Alberto Castillo

90' Razvan Rat ("Shakhtar") pašalintas iš aikštės

"%c00028" 1 - 0 "%c00004"
13' [1 - 0] Christian Panucci

1. “Valencia“ 6 4 1 1 12-6 13
2. “Roma“ 6 3 1 2 8-4 10
3. “Shakhtar“ 6 1 3 2 6-11 6
4. “Olympiacos“ 6 0 3 3 6-11 3