Po to, kai tapo žinoma, kad 2006 metų Pasaulio čempionato rungtynių metu Vokietijos stadionuose nebus pardavinėjamas vokiečių alus, Bavarijoje susiklostė revoliucinė situacija. FIFA ruošiasi įvesti "alaus cenzūrą" - apie tai kalba ant kiekvieno kampo. Tačiau greičiau Izaro upė, tekanti per Miuncheną, pakeis tekėjimo kryptį, nei bavarai sutiks su tokiu diktatu.

Amerikietiškojo "Budweiser" vartojimas 2006 Pasaulio čempionato rungtynių metu, kurios vyks naujajame Allianz stadione, - tai nacionalinio pasididžiavimo praradimas, kam visokeriopai reikia priešintis. Bavarai jau prisiminė apie lemtinguosius Miunchenui 1844 metus, kuomet po alaus kainų pakėlimo, iš pusiausvyros išmušti piliečiai siaubė alaus bravorus. Tiesa, kol kas policijai dar neteko naudoti specialiuosius savo pulkus, norint apginti pastatą, kuriame apsistojęs Pasaulio čempionato Miuncheno organizacinis komitetas. Tačiau situacija mieste kaista, juk kalba eina apie produktą, kuris yra Bavarijos regiono simbolis. Organizacinis komitetas ir regiono vyriausybė yra pakankamai susirūpinę dėl ramybės išsaugojimo.

Amerikiečių aludarių koncernas Anheuser-Busch su savo prekiniu ženklu "Budweiser" yra oficialusis FIFA partneris ir anot sutarties turi ypatingas reklamos ir pardavimų salygas stadionuose Pasaulio čempionato metu. Puikusis didžiojo sporto pasaulis - tai rinkos pasaulis, ir miuncheniečiai turi su tuo susitaikyti. Tačiau egzistuoja rekomendacijos, kuriose patariama regionų renginiuose čempionato metu būtų pristatyta vietinių gamintojų produkcija. Ir jei Miuncheno miestas Pasaulio čempionato metu surengs kokį nors renginį, tai jam nebus taikoma "Budweiser" išskirtinumo taisyklė.

Tačiau miuncheniečiai nėra itin patenkinti tokiu verdiktu. Jie dar gali pakęsti, kad 2006 metais futbolininkai bus vežiojami ne vokiškais automobiliais, o korėjiškais Hyunday - Pietų Korėjos koncernas taip pat turi susitarimą su FIFA: "Jei jums reikalingos motorizuotos rikšos, tai bala nematė! Tačiau amerikietiškas alus?!"

"Žinoma, jei jau labai prispiria reikalas, tai galima išgerti ir tai, Gobi dykumoje", - taip kalba patys draugiškiausi bavarų alaus mėgėjai.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos