„Bayer“ – analogų beveik neturinti komanda

Šįvakar prieš vidurnaktį paaiškės visos 32 ateinančio sezono Čempionų lygos komandos. Labiausiai intriguojanti šio vakaro dvikova vyks Lėverkuzene, kur vietos „Bayer“ bandys panaikinti iš Romos parsiveržtą deficitą prieš „Lazio“. Eurofootball.lt kviečia iš susipažinti su viena pajėgiausių Vokietijos komandų.

Kodėl futbolas negali būti greitesnis ir įdomesnis?

Tai – vienas iš dažnai užduodamų klausimų šiais laikais, tapęs kone kliše. 2014-aisiais į „Bayer“ atvykęs treneris Rogeris Schmidtas savo žaidimo filosofija atsakė – futbolas gali būti greitesnis.

R. Schmidtas tai buvo įrodęs ir Lietuvos futbolo fanams, kai jo treniruojama Salzburgo „Red Bull“, priešakyje su tokiais žaidėjais kaip Jonathanas Soriano, Kevinas Kamplis ar Sadio Mane, triuškino bejėgį ir iš savo aikštės pusės vargiai išeiti sugebėjusį Vilniaus „Žalgirį“.

Persikėlęs į Vokietiją R. Schmidtas savosios futbolo filosofijos neišsižadėjo. Pirmasis sezonas su „Bayer“ atnešė dviprasmiškus rezultatus – sezonas baigtas ketvirtoje Bundeslygos vietoje – tačiau komanda abejingų nepaliko.

„Bayer“ ataka sudėliota taip, kad komandą smūgiuotų kuo greičiau ir kuo daugiau, nesistengiant ilgai laikyti kamuolio aikštės viduryje. Vos tik perėmę kamuolį „Bayer“ futbolininkai stengiasi kuo greičiau didelėmis pajėgomis mestis į ataką.

R. Schmidto auklėtiniai dominavo Vokietijoje pagal greitų atakų statistiką t.y. pagal atakas, kurios smūgiu baigdavosi greičiau nei per 7 sekundes nuo to laiko, kai atakuojanti komanda perimdavo kamuolį. Be to, 7.8 smūgio iš už baudos aikštelės ribų – ryškiai geriausias rezultatas Bundeslygoje.

Tuo tarpu perdavimų tikslumas pernai siekė vos 69.9% - 16 rezultatas Bundeslygoje, tačiau vidutiniškai 21 kartą per rungtynes perimtas kamuolys buvo geriausias rezultatas tarp visų komandų.

Tiek statistika, tiek pats vaizdas aikštėje rodo, jog R. Schmidtas „Bayer“ transformavo į analogų aukščiausiame lygyje ko gero neturinčią komandą.

Baudos smūgių genijus

Puikus baudos smūgių realizavimas nėra laikomas būtina sąvybe geram žaidėjui. Dažniausiai tai – tiesiog papildomą pliusą futbolininkui pridedantis sugebėjimas.

Susipažinkite su Hakanu Calhanoglu, jeigu dar to nepadarėte.

Iš esmės be jokių didelių ginčų galima teigti, kad šiam 21-erių jaunuoliui standartinėse situacijose dabartiniame futbolo pasaulyje neprilygsta niekas. Yra žaidėjai, gerai, labai gerai ar netgi puikiai realizuojantys standartines padėtis. Ir yra H. Calhanoglu.

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, tačiau dėl jo sugebėjimų mušti baudos smūgius varžovams dažnai tenka koreguoti savo žaidimo planą. Arba jie bent jau turėtų taip daryti.

„Lazio“ yra viena iš komandų, kurioms tai itin aktualu. Biancocelesti taip pat mėgsta aktyviai spausti varžovus. To pasekmė yra didelis pražangų skaičius savo aikštės pusėje. Tokios pražangos – galimybė įmušti H. Calhanoglu, netgi tuo atveju, kai kamuolys nuo vartų stovi per 40 metrų.

„Lazio“ pirmosiose rungtynėse apie tai įsitikino savo pačių kailiu, kai vartininkas Etritas Berisha turėjo parodyti savo pačius geriausius sugebėjimus tam, kad apsaugotų nuo iš maždaug 38 metrų smūgiuoto H. Calhanoglu baudos smūgio.

Galiausiai, kalbant apie šį „Bayer“ atakuojantį saugą, tiesiog negalima nepaminėti jo smūgio į Dortmundo „Borussia“ vartus. Šį įvartį galima žiūrėti 10, 20, 30 kartų ir jis vis tiek atrodys toks pat geras.

Beprotiško spaudimo kaina

Jokia žaidimo filosofija nėra tobula. Tą, ko gero, pripažintų ir pats R. Schmidtas.

Akivaizdi „Bayer“ silpnoji vieta – gynyba, ypač prieš gerai organizuotą ir kontraatakuoti mokančią komandą.

Lėverkuzeno komanda žaidžia itin greitai bei gana dažnai praranda kamuolį, o kiekvienas toks kamuolio praradimas ir savų žaidėjų atkirtimas yra proga kontraatakoms, kur „Bayer“ ne visada spėja sugrįžti arba palieka situacijas gynėjų indvidualaus meistriškumo valiai.

Pirmose rungtynėse tai puikiai matėsi. Ypač tada, kai „Lazio“ į aikštę išleido fantastiškai greitą puolėją Balde Keita. Būtent po jo reido ir krito įvartis į vokiečių vartus. B. Keita terorizavo „Bayer“ gynybą, o ypač tvirtai sudėtą, tačiau ne itin greitą gynėją Jonathaną Tahą.

Netgi galima sakyti, jog B. Keita nepasisekė, kad iš aikštės jis išėjo tik su vienu įvarčiu.

Kaip jie išsidėstys

Taktiniu išsidėstymu R. Schmidtas varijuoja mažai – šįvakar išvysime 4-2-3-1 schemą. Taip pat galime labai nesunkiai nuspėti ir 10 iš 11-os žaidėjų, kurie išbėgs nuo pirmųjų rungtynių minučių.

Vienintelis klaustukas – dėl kairiojo krašto puolėjo Son Heung-mino. Korėjietis nedalyvavo savaitgalio rungtynėse prieš „Hannover“, o jo dalyvavimas šio vakaro mače taip pat yra po klaustuku.

S. Heung-miną greičiausiai turėtų pakeisti puolėjas iš Šveicarijos Admiras Mehmedi.

Galima „Bayer“ sudėtis rungtynėms prieš „Lazio“:

Kiti Eurofootball.lt straipsniai apie Čempionų lygos komandas:

Karo iškankintą Donbasą palikę „Shakhtar“ – vėl per žingsnį nuo Čempionų lygos

Ambicingi „Monaco“ mes iššūkį „Valencia“ klubui

„Manchester United varžovai iš Briugės - kas jie?“

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...