Belaukiant finalo. Istorinės "Juventus" ir "Barcelona" dvikovos

Birželio 6 dieną viena prieš kitą kovosiančios  UEFA Čempionų lygos finalininkės iki šiol tarpusavyje Europos taurių turnyruose buvo susitikusios tris kartus ir iš viso sužaidė šešis oficialius susitikimus.

Kol kas geriau sekėsi "Barcai". Ji du sykius peržengė "Juventus" barjerą atkrintamosiose varžybose, o kartą stipresni buvo italai.

1985-1986 m. sezonas. Europos klubų čempionų taurės ketvirtfinalis
"Barcelona" - "Juventus" 1:0
"Juventus" - "Barcelona" 1:1

"Iš kovos dėl trofėjaus eliminavome patį stipriausią varžovą", - po bendros pergalės rezultatu 2:1 kalbėjo tuometinis "Barcelona" vyriausiasis treneris Terry Venablesas.

Pirmajame mače "Camp Nou" stadione katalonams minimalų pranašumą suteikė tik pačioje rungtynių pabaigoje, 82 minutę, Julio Alberto pelnytas įvartis.

Atsakomosios dvikovos metu "Barca" pirmoji išsiveržė į priekį, kuomet pasižymėjo Steve'as Archibaldas, tačiau aikštės šeimininkai nesnaudė. Giovanni Trapattoni auklėtiniai pakilo į puolimą ir rezultatą antrajame kėlinyje išlygino Michelis Platini.

Tačiau tai buvo viskas, ką tą vakarą nuveikė "Juventus". Už galvos nekart griebėsi jaunasis Turino ekipos puolėjas Marco Pacione, vieną po kitos švaistęs palankias progas.

"Komandos fanai už tai man niekada neatleis", - po rungtynių krimtosi Italijos klubo žaidėjas.

1990-1991 metų sezonas. Taurių laimėtojų taurės pusfinalis
"Barcelona" - "Juventus" 3:1
"Juventus" - "Barcelona" 1:0

Pierluigi Casiraghi pirmasis įmušė "Camp Nou" stadione ir išvedė svečius į priekį, tačiau Johano Cruyffo "Dream Team" atsibudo po pertraukos. Du tikslūs Hristo Stoichkovo šūviai ir Andoni Goikoetxea įvartis padėjo pamatus bendrai "Barcos" pergalei.

Vis tik atsakomajame mače Turine Katalonijos ekipa pateko į nepavydėtiną padėtį. 61 minutę Roberto Baggio puikiu baudos smūgiu pelnė įvartį, o po kelių akimirkų "Barcos" žaidėjų aikštėje liko dešimt, kuomet raudoną kortelę prieš save išvydo Guillermo Amoras.

"Kai "Juventus" įmušė, o mes netekome G. Amoro, nebegalėjome atlikti nė trijų tikslių perdavimų", - panikos akimirkas prisiminė tuometinys vyriausiojo "Barcelona" trenerio asistentas Carlesas Rexachas.

Katalonai atsilaikė, tačiau "Juventus" taip pat nenukabino nosių.

"Manau, kad šįvakar mačiau savo komandos ateitį", - po rungtynių sakė Italijos klubo strategas Luigi Maifredi.

2002-2003 metų sezonas. Čempionų lygos ketvirtfinalis
"Barcelona" - "Juventus" 1:2

Šįkart, skirtingai nei prieš tai abu sykius, pirmasis mačas buvo žaidžiamas Turine ir čia "Barcai" vilčių suteikė išvykoje pelnytas Javiero Saviolos įvartis.

Tačiau gimtajame "Camp Nou" stadione Radomiro Antičiaus kariauna neatsilaikė. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi rezultatui esant 1:1, tad abiem komandoms teko žaisti pratęsimą. Būtent jo metu katalonus "nužudė" Marcelo Zalayeta tikslus smūgis 114-ąją minutę.

"Tai buvo katastrofa", - po dvikovos sakė dar ir dabar "Barcoje" žaidžiantis Xavi Hernandezas.

"Mes esame ypatinga komanda su ypatingais sugebėjimais. Būtent tai šįvakar padėjo mums laimėti rungtynes", - džiaugėsi tuometinis Turino komandos vairininkas Marcello Lippi.

Tiesa, finale "Juventus" po 11 metrų baudinių serijos turėjo pripažinti "AC Milan" pranašumą.

"Barcelona" ir "Juventus" tarpusavyje taip pat žaidė ir 1970-1971 metais ne UEFA rengto Klubų mugių (Inter-Cities Fairs Cup) turnyro antrajame raunde. Tuomet abi dvikovas vienodais rezultatais 2:1 laimėjo Turino komanda.