Blankiai atrodžiusi Lietuvos rinktinė nepasipriešino Rusijos futbolininkams (FOTO, VIDEO)

Šeštadienį Rusijos sostinėje įvyko draugiškos rungtynės tarp Lietuvos ir Rusijos rinktinių. Pasipriešinimo rusai nesulaukė ir prieš Edgaro Jankausko treniruojamą komandą šventė lengvą pergalę rezultatu 3-0.

Rungtynės prasidėjo kiek aktyvesniu šeimininkų rusų žaidimu. Leonido Sluckio treniruojama komanda bandė aštriais perdavimais prasiveržti link Lietuvos rinktinės vartų, tačiau bandymai buvo nesėkmingi – užfiksuotos nuošalės.

Po pirmųjų 10 minučių rusų atakos pasidarė pavojingesnės, bet atlikti smūgio į Vytauto Černiausko ginamus vartus nepavyko. Lietuviai prie savo vartų varžovų atakas neutralizuodami grubiu žaidimu, besibaigiančiu pražangomis.

Pirmąją rimtesnę progą lietuviai sukūrė 17-ąją minutę, kai po aukšto Fedoro Černycho perdavimo krisdamas varžovų vartininką nuginkluoti pabandė rinktinės veteranas Saulius Mikoliūnas. Vis dėlto saugui atlikti tikslaus smūgio nepavyko.

Vėliau žaidimas išsilygino ir daugiau kamuolys vaikščiojo Rusijos rinktinės aikštės pusėje. 26-ąją minutę prie varžovų vartų buvo sukurta dar viena pavojinga proga, tačiau ir vėl S. Mikoliūno smūgis nepasiekė tikslo.

37-ąją minutę prie Lietuvos rinktinės kilo pavojingiausia kėlinio proga. Kulniuku sužaidę keli rusų futbolininkai atliko perdavimą Fedorui Smolovui, kuris atliko pirmąjį smūgį į vartų plotą, tačiau įvarčio pasiekti jam nepavyko – V. Černiauskas reagavo į varžovų bandymą.

41-ąją minutę galiausiai kamuolys pasiekė vartų tinklą. Neužtikrintai prie baudos aikštelės sužaidę Lietuvos rinktinės futbolininkai leido kamuoliui atsidurti prie Olego Ivanovo kojų, o šis likęs visiškai laisvas tiksliu smūgiu išvedė rusus į priekį.

Antrasis kėlinys ir vėl prasidėjo Rusijos komandos spaudimu. L. Sluckio treniruojami rusai kontroliavo kamuolį ir žaidė lietuvių aikštės pusėje, tačiau rimtesnių progų jiems sukurti nepavyko.

Vis dėlto kiek vėliau lietuviai ir vėl pradėjo kurti progas prie brazilo ginamų vartų. Dešiniajame krašte aktyvus buvo Fedoras Černychas, kuris atliko kelis aukštus perdavimus į baudos aikštelę. 59-ąją minutę aštrų perdavimą iš kairiojo krašto atliko po keitimo aikštėje pasirodęs Deimantas Petravičius, tačiau Vykintui Slivkai pritrūko kelių centimetrų.

Deja, po kelių Lietuvos rinktinės bandymų persverti rezultatą į V. Černiausko vartus krito antrasis įvartis. Kontratakos metu puikų įvartį pelnė taip pat aikštėje po keitimo pasirodęs jauniausias Rusijos rinktinės žaidėjas Aleksandras Golovinas.

72-ąją minutę į V. Černiausko vartus krito ir dar vienas įvartis, kai po kampinio galva pasižymėjo laisvas paliktas Denisas Glushakovas. Lietuviai po antro praleisto įvarčio „subyrėjo“ ir atidavė visišką iniciatyvą rusams.

Pačioje rungtynių pabaigoje galimybę pasižymėti turėjo puolėjas Deivydas Matulevičius, tačiau į jo smūgį galva reagavo varžovų vartininkas, o galutinis rezultatas liko 3-0. Tai – antrasis Lietuvos rinktinės pralaimėjimas vadovaujant E. Jankauskui.

Rusija 3 – 0 Lietuva
41‘ [1 – 0] F. Smolov
61‘ [2 – 0] A. Golovin
72‘ [3 – 0] D. Glushakov

Startinės sudėtys:

Lietuva: Černiauskas; Andriuškevičius, L. Klimavičius, Mikuckis, D. Česnauskis; Verbickas, Žulpa, Slivka, Mikoliūnas, Černych; Spalvis.

Suolas: Zubas, Šetkus, Beneta, Borovskis, Freidgeimas, Vaitkūnas, Lukša, Petravičius, Kuklys, Veliulis, Panka, Matulevičius.

Rusija: Kritsiuk, Smolnikov, Ignaševič, A.Berezutski, Kombarov, Tarasov, Glušakov, Ivanov, Mamaev, Samedov, Smolov.

Suolas: Lodigin, Guilherme, Dziuba, Ionov, Kokorin, V.Berezutski, Kuzmin, Šatov, Maksimov, Keržakov, Yusupov, Golovin.