"Borussia" namuose sumindė "Arminia" © Eurofootball.lt
Penktadienio vakare Vokietijos Bundesligos pirmenybėse buvo sužaistos pirmosios 16-ojo turo varžybos. Jose vidutiniokas Drtomundo „Borussia“ klubas savo sirgalių akivaizdoje nuo žemės paviršiaus nušlavė Bielefeldo „Arminia“ futbolininkus.

Dortmundo „%c00100“ 6 – 1 Bielefeldo „%c00210“
13‘ [1 – 0] Tinga
19‘ [2 – 0] Marcus Schuler (į savus vartus)
47‘ [3 – 0] Mladen Petric
55‘ [4 – 0] Nelson Valdez (11 m.)
61‘ [5 – 0] Florian Kringe
67‘ [6 – 0] Geovanni Federico
81‘ [6 – 1] Oliver Kirch

Sausakimšame, 78 tūkstančių užpildytame „Signal-Iduna Park“ stadione aikštės šeimininkai „Borussia“ futbolininkai iš karto perėmė žaidimo vadžias į savo rankas. Sužaidus penkias minutes po Geovanni Federico ir Nelsono Valdezo kombinacijos kamuolys pralėkė labai greta vartų.

Netrukus, sužaidus beveik 15 minučių žiūrovai išvydo ir pirmąjį šio mačo įvartį. Jaunasis saugas Florianas Kringe atidavė perdavimą legionieriui iš Lenkijos Jakobui Blaščykovskiui, šis perdavė jį brazilui Tinga, ir nors pirmuoju bandymu jam pasižymėti nepavyko, vis tik pakartotinu smūgiu kaire koja jis nuginklavo varžovų vartininką Rowaną Fernandezą.

Įsijautę į žaidimą Dortmundo klubas kūrė vieną progą po kitos. Po dar vieno F.Kirnge perdavimo Paragvajaus rinktinės puolėjas N.Valdezas susistabdė kamuolį krūtine, bet „Arminia“ klubo vartų sargas greitai sureagavo ir kojomis sustabdė jo ataką.

Vis tik antrojo įvarčio „Borussia“ sirgaliams ilgai laukti nereikėjo. Kroatijos rinktinės žvaigždė Mladenas Petričius prasiveržęs dešiniuoju kraštu prasimetė kamuolį arčiau centro, ir po jo smūgio kamuolys pataikęs į Marcusą Schulerį atsidūrė tinkle.

Iš karto po pertraukos „Borussia“ ir toliau sėkmingai tęsė savo pradėtą darbą. G.Federico perdavė kamuolį krašto gynėjui iš Brazilijos Dede. Šis turėjo pakankamai laiko atlikti puikų perdavimą į baudos aikštelę, kurioje visų aukščiausiai iššokęs M.Petričius „įsūdė“ dar vieną įvartį.

55-ąją minutę „Arminia“ ekipos padėtis tapo katastrofiška, kai arbitras Herbertas Fandelis baudos aikštelėje įžvelgė, kad svečių gynėjas Petras Gabrielis sužaidė ranka ir paskyrė 11 metrų baudinį, kurį realizavo N.Valdezas.

Sužaidus kiek daugiau nei valandą „Borussia: pirmavo jau 5-0. M.Petričius būdamas dešiniajame krašte pamatė kitame krašte laisvą buvusį saugą F.Kringe, kuris pasiuntė kamuolį į vartus. 67-ąją minutę G.Federico pats susidorojęs su visa „Arminia“ gynyba įmušė šeštąjį įvartį.

Artėjant mačui prie pabaigos po keitimo pasirodęs savo 30-ąjį gimtadienį šiandien šventęs Delronas Buckley`us taip pat turėjo šansą, bet svečių vartininkas R.Fernandezas sugebėjo atmušti jo smūgiuotą kamuolį.

Likus žaisti devynias minutes „Arminia“ ekipai pavyko įmušti paguodos įvartį. Po Jonaso Kampero perdavimo pasižymėjo Oliveris Kirchas. Pačioje mačo pabaigoje „Borussia“ puolėjas Diego Klimovičius turėjo galimybę dar padidinti komandos pranašumą, tačiau Bielefeldo komandą išgelbėjo vartininkas.