Brazilija atkakliame finale palaužė JAV © Eurofootball.lt
Baigėsi PAR vykęs Konfederacijų taurės turnyras, kurio nugalėtoja tapo Brazilijos rinktinė. Pietų Amerikos atstovai atkakliame finale, 3-2 įveikė JAV rinktinės futbolininkus.

Nuo pat rungtynių pradžios teritorinį pranašumą turėjo brazilai, o amerikiečiai laukė savo šanso ir jau bene pirma pavojingesnė jų ataka baigėsi įvarčiu.

9 minutę po tolimo Jonathano Spectoro perdavimo Clintas Dempsey baudos aikštelėje nestabdydamas kamuolio pasiuntė jį į vartų kampą bei netikėtai išvedė JAV į priekį.

Brazilija turėjo galimybių atstatyti pusiausvyrą, bet jų neišnaudojo ir 27 minutę brangiai sumokėjo - amerikiečiai surengė precižiškai tikslią kontrataką, kurią tiksliu smūgiu iš 15 metrų užbaigė Landonas Donovanas.

Dungos auklėtiniai nepalūžo ir jau antrojo kėlinio pradžioje sušvelnino santykį - po Felipe Melo perdavimo sukdamas iš 16 metrų pasižymėjo puolėjas Luisas Fabiano.

Rezultatas turėjo būti lygus sužaidus valandą, tačiau nors po Kaka smūgio kamuolys kirto vartų liniją, teisėjas įvarčio neįskaitė.

Nepaisant to, 74 minutę tikslas buvo pasiektas - Kaka įsiveržė į baudos aikštelę kairiuoju kraštu bei perdavė kamuolį Robinho, bet šis pataikė į skersinį. Visgi pirmasis prie kamuolio suskubo bei antrą įvartį komandai galva įmušė Luisas Fabiano, atstatydamas pusiausvyrą.

JAV rinktinei nebepavyko sustabdyti įsibėgėjusių varžovių ir 84 minutę brazilai pelnė pergalingą įvartį - po kampinio galva pasižymėjo Lucio.

Brazilija 3 - 2 JAV
10' [0 - 1] Clint Dempsey
27' [0 - 2] Landon Donovan
46' [1 - 2] Luis Fabiano
74' [2 - 2] Luis Fabiano
84' [3 - 2' Lucio