Brazilija užsitikrino vietą pasaulio čempionate © Eurofootball.lt
Brazilija tapo pirmąja Pietų Amerikos rinktine, užsitikrinusia kelialapį į 2010 metų pasaulio čempionatą. Dungos auklėtiniams kelią į Pietų Afriką atvėrė įspūdinga pergalė išvykoje rezultatu 3-1 prieš aršią varžovę Argentiną.

Tai buvo pirmasis argentiniečių pralaimėjimas atrankos turnyre savų žiūrovų akivaizdoje per 16 metų. Be to, Diego Maradonos auklėtiniai atsidūrė komplikuotoje situacijoje ir gali net nepatekti į planetos pirmenybes.

Nors šeimininkai aktyviai pradėjo rungtynes, 24 minutę į priekį išsiveržė Brazilija, kai po Elano perdavimo kamuolį į tinklą galva pasiuntė gynėjas Luisao.

31 minutę Argentinos situacija tapo kritiška - pirmasis prie atšokusio kamuolio prišoko ir antrą įvartį pelnė Luisas Fabiano.

Viltys išplėšti bent lygiąsias atgimė 65 minutę, kai įspūdingu smūgiu iš 25 metrų skirtumą sušvelnino Jesusas Datolo, bet jau po kelių akimirkų Kaka puikiu perdavimu išvedė Fabiano vieną prieš vartininką, o puolėjui teliko įmušti trečią įvartį.

Sužaidus 15 turų turnyrinėje lentelėje pirmauja brazilai, turintys 30 taškų. Jiems iš paskos rikiuojasi po 27 taškus surinkusios Čilės ir Paragvajaus komandos, o ketvirtoje vietoje su 22 taškais - Argentina. Ją vejasi po 20 taškų turinčios Kolumbija bei Ekvadoras.

Į planetos pirmenybes pateks 4 stipriausios Pietų Amerikos rinktinės, o penktą vietą užėmusi ekipa žais atkrintamąsias rungtynes su Šiaurės ir Centrinės Amerikos bei Karibų salų zonos rinktine.