Pasibaigė Europos čempionato C grupės varžybos. Po dramatiškų įvykių posūkių į ketvirtfinalį pateko lygiosiomis 2-2 sužaidusios Danijos ir Švedijos rinktinės. Nepaisant pergalės prieš Bulgariją, trečioje vietoje liko Italijos rinktinė - trims komandoms susilyginus taškais jai sutrukdė mažesnis įmuštų įvarčių skaičius tarpusavio rungtynėse.

Taigi išaiškėjo ir trečioji ketvirtfinalio pora - D grupę laimėjusi Čekija susitiks su Danija. Tuo tarpu C grupės nugalėtoja Švedija savo varžovą sužinos tik rytoj, ir tai bus Olandija, Vokietija arba Latvija.

Švedija - Danija 2 - 2
28',66' %p01099 [1 - 0, 2 - 1]
47' %p02542 [1 - 1]
89' %p02874 [2 - 2]

Rungtynes aktyviau pradėjo Danai. 15-ąją minutę pirmąją progą turėjo Gronkjaeras. Gavęs kamuolį baudos aikštelėje Jonas Dahlis Tomassonas perdavė jį į baudos aikštelę įkirtusiam Gronkjaerui, bet "Chelsea" saugas smūgiavo netiksliai ir pataikė į išorinį vartų tinklą.

Dar po kelių atakų Danijos rinktinė palaužė švedų gynybą: Ebbe Sandas perdavė kamuolį Tomassonui, ir puolėjas fantastišku smūgiu, perkeldamas kamuolį per vartininką, įmušė pirmąjį įvartį. Po septynių minučių jau danų vartininkas turėjo darbo - po Larssono smūgio iš kairės baudos aikštelės pusės Sorensenas atmušė kamuolį atgal į aikštę. Netrukus sekė Ibrahimovičiaus smūgis, bet ir vėl fantastišką reakciją pademonstravęs Sorensenas išgelbėjo komandą nuo įvarčio.

Netrukus švedai surengė dar vieną pavojingą ataką, bet sėkmė lydėjo danus. Po Kimo Kallstromo pakelto kampinio, švedų kapitono Mellbergo galva smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į virpstą ir vėl atšoko į aišktę. Komandos išėjo ilsėtis rezultatui esan 1-0 danų naudai.

Sužaidus vos pora minučių antrajame kėlinyje rezultatas tapo lygus. Henrikas Larssonas įsiveržė į baudos aikštelę, vartininkas pargriovė puolėją ir teisėjas skyrė vienuolikos metrų baudinį. Pats Larssonas realizavo baudinį ir išlygino rezultatą. Netrukus Larssonas turėjo dar vieną progą, bet iš 20-ies metrų smūgiuotas kamuolys praskriejo visiškai greta virpsto.

66-ąją minutę Tomassonas įmušė dar vieną įvartį į švedų vartus. Po kampinio prie Švedijos rinktinės vartų Isakssonas nesėkmingai atmušė kamuolį, ir tuo staigiai pasinaudojo Tomassonas pasiųsdamas jį į vartų kampą. Dar po kelių minučių danai galėjo visiškai palaidoti varžovus - po driblingo baudos aikštelėje Gravesenas perdavė kamuolį Sandui, bet jo smūgį puikiai atlaikė Isakssonas.

Pačioje mačo pabaigoje įvyko tai ko labiausiai bijojo italai - Švedija išlygino rezultatą: Wilhelmssonas įsiveržė į baudos aikštelę bandė atlikti perdavimą į vidurį, Sorensenui nepavyko sugauti šio perdavimo, ir šalia buvęs Jonsonas pasiuntė kamuolį į vartus ir atverė švedams kelią į ketvirtfinalį.

Italija - Bulgarija 2 - 1
45' %p02483 [0 - 1]
48' %p01716 [1 - 1]
90'+4 %p01796

Arti įvarčio italai buvo 14 minutę, kai Cassano perdavė kamuolį Fiorei, šis smūgiavo šokdamas, bandymą puikiai atmušė vartininkas Zdravkovas, o Del Piero pakartotinis smūgis skriejo šalia virpsto.

Italai toliau kontroliavo žaidimą, ir 27 minutę po Cassano perdavimo kulnu galva smūgiavo Corradis, bet vėl sėkmingai sužaidė Zdravkovas, kuris apgynė savo vartus. Po trijų minučių kitoje aikštės pusėje nuo Petrovo smūgio apsigynė Buffonas. Netrukus Cassano neišnaudojo progos, iš 12 metrų smūgiavęs pro šalį.

Paskutinę kėlinio minutę teisėjas Materazzis baudos aikštelėje prilaikė Berbatovą, ir rusas teisėjas Valentinas Ivanovas skyrė 11 metrų baudinį, kurį realizavo Martinas Petrovas. Tiesa pastarasis už perdėtą džiaugsmą buvo apdovanotas geltona kortele.

Antrojo kėlinio pradžioje po Del Piero perdavimo Cassano iš arti stipriai smūgiavo, kamuolys pataikė į virpstą, iššoko iš vartų, vartininkui nepavyko pagauti kamuolio, ir pakartotinu bandymu Perrotta įmušė išlyginamąjį įvartį. Italai pradėjo vėl spausti varžovus, bet jiems vis nepavykdavo išnaudoti galimybių, arba bulgarai apsigindavo.

58 minutę į aikštę po keitimo išėjęs Vieris galva smūgiavo visiškai šalia virpsto. Netrukus Vieris vėl turėjo progą, bet jį iš nugaros šiek tiek stumtelėjo Borimirovas, tad bandymas smūgiuoti galva nelabai pavyko.

76 minutę Cassano buvo pargriautas vos vos įbėgęs į baudos aikštelę, tačiau teisėjas pražangos neskyrė, nors pakartojimai rodė, kad Kotevas kamuolio nelietė ir ne pagal taisykles sustabdė varžovą. 85 minutę pavojingas momentas prie Italijos rinktinės vartų - Berbatovo baudos smūgį iš 16 metrų atmušė Buffonas.

Bulgarų vartų šturmas tęsėsi, bet iš pradžių Zambrottos smūgis skriejo pro šalį, po to Nestos bandymą galvą atmušė vartininkas. Einant pridėtiniam laikų italų viltys galutinai žlugo, nes rezultatą kitose rungtynėse išlygino Švedija. Vis dėlto 94 minutę Cassano įmušė pergalingą įvartį, tačiau jo džiaugsmas baigėsi sužinojus, kad Italija vistiek nepatenka į kitą etapą.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos