C.Dempsey - karys aikštėje, kurį pakeitė sesers tragedija (straipsnis)

Fantastiškai pasaulio čempionatą mirtininkų grupėje pradėjęs Clintas Dempsey – išskirtinė asmenybė JAV rinktinėje.

Vieną greičiausių įvarčių turnyro istorijoje pelnęs atakuojantis saugas kiekvieną kartą  į aikštę žengia akmeniniu veidu. Šypsena ir Clintas? Ne, tai tiesiog nesuderinama, kaip ir vanduo Sacharos dykumoje.

Futbolo aikštėje C.Dempsey atlieka ypatingą misiją.

Prieš 19 metų amerikiečio šeimoje įvyko tragedija – dėl sunkios traumos pasaulį paliko sesuo Jennifer ir tuomet dar paauglys Clintas tvirtai pažadėjo sau siekti aukštumų futbolo aikštėje, o pelnytus įvarčius skirti būtent jai.

Vaikystėje Dempsey gyveno vargstančioje daugiavaikėje šeimoje. Pirmą kartą futbolu susidomėjo, kai kaimynystėje pamatė kamuolį gainiojančius ispanų kilmės berniūkščius.

„Tai mane užkabino. Jaučiau, kad šis žaidimas sukurtas būtent man“, - kalbėjo būsima žvaigždė.

Jis negalėjo pakęsti nuolatinių stabdymų amerikietiškame futbole ar pertraukų beisbole.

Priimtas į treniruotes Clintas susidūrė su problemomis. Užsiėmimai vyko trijų valandų kelio atstumu nuo vaiko namų ir šeima per savaitę išleisdavo 120 JAV dolerių vien benzinui. Sesele dirbusi mama Debbie plušėdavo viršvalandžius, o tėvas Aubrey buvo priverstas atsisveikinti su valtimi ir ginklų kolekcija.

Šeima taupė net maisto sąskaita, o vieną patiekalą padalindavo keturiems vaikams.

„Mano tėvai buvo pakvaišę. Jie dėl savo vaikų buvo pasiruošę padaryti viską. Dabar tai būtų neįmanoma, nes gerokai šoktelėjo benzino kainos“, - prisimena Clintas.

Jam teko konkuruoti su seserimi Jennifer, kuri bandė siekti aukštumų tenise. Vienu metu tėvai nusprendė didžiąją dalį vargano šeimos biudžeto skirti būtent Jennifer.

Netrukus šeimoje įvyko tragedija. Vieną dieną Dempsey lankėsi draugo namuose ir gavo šokiruojančią naujieną – sesuo nualpo ir paguldyta į ligoninę. Netrukus paaiškėjo, kad įvyko kraujo išsiliejimas į smegenis.

12-metis nerado sau vietos ir visų klausinėjo, ar yra vilčių išgelbėti mylimą žmogų.

Staiga jis prisiminė praeityje įvykusį pokalbį apie mirtį su seserimi: „Jei nutiks kokia nelaimė,  ji prižadėjo man padėti įmušti įvarčius...Štai kodėl po taiklaus smūgio aš iškeliu į viršų rankas ir jai padėkoju“.

Žaidėjo karjera klostėsi puikiai. 2004 metais jis debiutavo MLS lygoje „New England Revolution” ekipoje ir buvo pripažintas metų naujoku.

Netrukus saugas persikėlė į Anglijos “Premier” lygą ir tapo “Fulham” fanų numylėtinių. Londono klubo fanai jį du kartus išrinko metų žaidėju.

2012 metais C.Dempsey pasiekė karjeros zenitą - už 6 milijonus svarų perėjo į “Tottenham” komandą. Valingam amerikiečiui nereikėjo daug laiko priprasti prie “gervių” puolimo sistemos.

Po kelių savaičių “Tottenham” fanai jį nešiojo ant rankų, kai Londono klubas pirmą kartą per 23 metus išvykoje 3:2 nugalėjo “Manchester United” komandą. Lemiamą įvartį įmušė C.Dempsey.

Po metų futbolininkas už 9 mln. JAV dolerių sugrįžo į tėvynę ir apsivilko Sietlo klubo aprangą.

Dabar jis su savo šalies rinktine kaunasi pasaulio čempionate Brazilijoje. Ir po kiekvieno įvarčio iškels į viršų rankas, dėkodamas seseriai, kurios dėka tapo tuo, kuo yra dabar.

Straipsnio įvertinimas: 23 1
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos