Čekija eliminavo iš turnyro šeimininkę Lenkiją (FOTO, VIDEO) © Eurofootball.lt
Lenkijos žygis Europos čempionate baigėsi jau po grupių etapo - viena turnyro šeimininkių žūtbūtiniame mače 0-1 nusileido Čekijai ir A grupėje užėmė paskutinę ketvirtą vietą.

Įspūdingas šeimininkų aistruolių palaikymas pergalei neįkvėpė (Reuters)

Tuo metu čekai užkopė į turnyrinės lentelės viršūnę bei kartu su antrąją poziciją sensacingai užėmusia Graikija kausis ketvirtfinalyje.

Lenkai jau prieš dvikovą žinojo, kad tik pergalė garantuos kelialapį į ketvirtfinalį, tad nuo pirmosios minutės spaudė varžovus. Juos palaikė ir žiūrovai, tribūnuose išskleidę milžinišką Lenkijos vėliavą, kuri kainavo kone 20 tūkstančių eurų.

Lenkai neprilygo varžovams (AFP)

Atrodė, kad tikslas - ranka pasiekiamas. Puikią progą pirmajame kėlinyje turėjo Robertas Lewandowski, bet spaudžiamas gynėjo Gabre Selassie jis smūgiavo pro šalį. Keliskart pavojingai mušė Ludovicas Obraniakas, o po vieno iš jo bandymų prie atšokusio kamuolio pirmasis suskubęs Sebastianas Boenischas nepataikė į vartus.

Tačiau atlaikę pirmąjį šturmą čekai po truputį perėmė iniciatyvą ir ėmė dominuoti aikštėje. Tai ypač jautėsi antrajame kėlinyje, kuomet pasikeitus rezultatui Varšuvoje tik pergalė tapo reikalingai r Čekijai.

š pradžių šeimininkai apsigynė - Przemyslawas Tytonas atrėmė Tomaso Sivoko smūgį galva, o Selassie buvo netikslus, tačiau 72 minutę krito įvartis.

<

Jiračeko įvartis palaidojo šeimininkų viltis (AFP)

IPo Rafalio Muračskio klaidos Milošas Barošas suklaidino gynėją ir atmetė kamuolį saugui Jiračekui, kuris prasiveržė į baudos aikštelę, išvengė Boenischo bloko ir pasiuntė kamuolį į tinklą.

Pačioje dvikovos pabaigoje čekams galėjo užsiverti durys į ketvirtfinalį, tačiau Jakubui Blaszczykowski perkėlus kamuolį per vartininką Petrą Cechą paskutinę akimirką nuo vartų linijos jį numušė Michalis Kadlecas.

Čekija 1 - 0 Lenkija
72' [1 - 0] P.Jiracek

A grupės turnyrinė lentelė:
(vieta, šalis, žaista, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)

1.Čekija32 0 1 4-56
2.Graikija31 1 1 3-34
3.Rusija31 1 1 5-34
4.Lenkija30 2 1 2-32