Čekij os futbolininkams nė motais neigiamas santykis. Olandijos rinktinė prieš čekus D grupės mače pirmavo 2-0, tačiau patyrė nesėkmę 2-3. Čekijai tai buvo antroji pergalė Europos čempionate.

Olandija - Čekija 2 - 3
4' %p02745 [1 - 0]
19' %p01874 [2 - 0]
23' %p01257 [2 - 1]
71' %p02003 [2 - 2]
88' %p02010 [2 - 3]

Pirmąjį pavojingą išpuolį čekai surengė jau antrąją minutę, kai Rosickis permetė kamuolį Kolleriui, tačiau šis iš 10 metrų smūgiavo virš vartų.

Netrukus vartininko Van der Saro budrumą išbandė Jankulovskis, tačiau pirmasis įvartis buvo įmuštas kitoje aikštės pusėje. Po Robbeno baudos smūgio galva netrukdomas į vartus kamuolį pasiuntė gynėjas Bouma.

Po kelių minučių netoli antrojo įvarčio buvo Seedorfas, bet jo baudos smūgis skriejo šalia vartų.

19 minutę olandai rezultatą padvigubino - Davidsas kairėje surado Robbeną, šis perdavė kamuolį van Nistelrojui, kuriam beliko įmušti į tuščius vartus.

Tačiau po keturių minučių čekai atsakė pirmąja rezultatyvia ataka. Barošas perėmė kamuolį po netikslaus Cocu perdavimo, nusivarė iki baudos aikštelės, atidavė perdavimą laisvam Kolleriui, ir aukštasis puolėjas iš šešių metrų mušė tiksliai.

Iniciatyvą turėjo olandai ir kiek vėliau Nistelrojus griuvo baudos aikštelėje prašydamas 11 metrų baudinio, Heitingos smūgį atmušė vartų sargas Čechas, o Seedorfo bandymas iš toli skriejo visiškai šalia virpsto.

43 minutę Olandijos rinktinei nepasisekė - Davidso smūgis pažeme iš baudos aikštelės prieigų pataikė į virpstą. Taigi pirmasis kėlinys taip ir baigėsi, olandams pirmaujant rezultatu 2-1.

Antrasis kėlinys prasidėjo gyvai ir iš pradžių nuo Van der Meydes išpuolio apsigynė Cechas, o kitoje aikštės pusėje Poborskio smūgį atlaikė Van der Saras.

Sužaidus penkias minutes Robbenas iš nugaros tiesia koja pargriovė Rosickį, bet teisėjas nesiryžo duoti geltonoskortelės.

56 minutę po Robbeno perdavimo gerą progą turėjo Van Nistelrojus, tačiau nuo jo bandymo apsigynė Čechas. Po aštuonių minučių Heinze'as, išėjęs į aikštę po keitimo, prasiveržė kairiu kraštu, atmetė kamuolį Šmicerui, kurio smūgį atrėmė Olandijos rinktinės vartininkas.

Rezultatą Čekija išlygino 71 minutę - perdavimą iš Nedvedo gavo Kolleris, numetė krūtine kamuolį Barošui ir 22 metų puolėjas vienu lietimu, nenuleisdamas kamuolio ant žemės, koja nuginklavo Van der Sarą.

Tačiau olandai nepasidavė ir sekančioje atakoje savo vartus nuo Van der Meydes smūgio jau turėjo gelbėti Čechas.

Visgi "oranžinių" padėtis susikomplikavo 75 minutę, nes už antrą geltoną kortelę aikštę turėjo palikti Heitinga.

Likus penkioms minutėms čekų kapitonas Nedvedas iš 30 metrų atakavo vartus, bet kamuolys pataikė į skersinį, o Poborskio pakartojamas bandymas galva buvo netikslus.

Čekai po truputį pradėjo bandyti išnaudoti kiekybinę persvarą ir jiems tai pavyko rungtynių pabaigoje. 88 minutę po Barošo perdavimo iš penkiolikos metrų smūgiavo Heinze, tačiau jo smūgį olandų vartininkas atrėmė.

Visgi suklydo olandų gynėjai, nesugebėję atmušto vartininko kamuolio pasiimti ir išmušti toliau nuo vartų. Kamuolys atšoko Poborskiui, šis šiek tiek pasivarė ir atidavė perdavimą prie vartų laisvam stovėjusiam Šmicerui, kuriam beliko įmušti pergalingą įvartį.

Prasidėjus pridėtam laikui, olandams tašką dar galėjo išplėšti Van der Vaartas, bet jis nepasiekė komandos draugo perdavimo.

Čekai šventė dramatišką pergalę ir užsitikrino vietą ketvirtfinalyje.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos