Čekija po sunkios kovos išplėšė pergalę © Eurofootball.lt
Municipal de Aveiro stadione baigėsi pirmosios D grupės rungtynės, kuriose Čekijos rinktinė, po labai atkaklios kovos, rezultatu 2-1 įveikė stebuklo jau debiutinėse savo rungtynėse Europos čempionate vos nesukūrusius latvius.

Latvija - Čekija 1 - 2
45' %p02805 (1 - 0)
73' %p02003 (1 - 1)
85' %p02827 (1 - 2)

Jau pačioje pirmojo kėlinio pradžioje Latvijos rinktinė nutildė visus skeptikus, maniusius, jog latviai neturi jokių galimybių pasipriešinti galingesnei Čekijos komandai. Aikštėje nuo pat pirmųjų minučių vyko lygi kova ir nors čekai ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau Latvijos rinktinės futbolininkai pavojingai kontratakavo.

9-ąją minutę po Pavelo Nedvedo perdavimo pavojingai į vartus smūgiavo Marekas Jankulovskis, bet kamuolys skriejo šalia virbsto. Tai buvo bene pavojingiausia abiejų ekipų proga per pirmąsias 15 minučių. Kėliniui artėjant į pabaigą suklydo Latvijos rinktinės gynėjas Michailis Zemlinskis ir Janas Kolleris iššoko vienas prieš latvių vartų sargą Aleksandrą Kolinko, tačiau šis sužaidė užtikrintai, išmušdamas kamuolį tolyn nuo vartų.

Įvartis į čekų vartus krito paskutiniąją pridėto laiko minutę, kuomet po žaibiškos kontraatakos visą kėlinį grėsmę varžovų vartams kėlęs Maris Verpakovskis gavo Andrejaus Prohorenkovo perdavimą iš kairės ir pasiuntė kamuolį į Čekijos rinktinės vartų tinklą, taip pakeldamas ant kojų visus stadione susirinkusius Latvijos rinktinės gerbėjus, tarp kūrių plėvesavo ir Lietuvos trispalvė.

Antrasis kėlinys prasidėjo čekų, kurie jau nebeturėjo kur trauktis, atakomis. Kelis kartus iš toli smūgiavo Karelas Poborsky, tačiau didesnio pavojaus prie latvių vartų taip ir nepavyko sukurti.

56-ąją minutę Čekijos rinktinės treneris Karelas Bruckneris nusprendė smarkiai rizikuoti ir vietoje gynėjo Zdeneko Grygeros į aikštę įleido puolėją Mareką Heinzę. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo lemiamas keitimas.

Čekų atakos tęsėsi ir 64-ąją minutę, po tikslaus Karelo Poborskio perdavimo, laisvas baudos aikštelėje atsidūrė Milanas Barošas, tačiau nesugebėjo pataikyti į vartų stačiakampį.

Vis tik įvartis į latvių vartus krito: 73-ąją minutę Poborskis, pademonstravęs driblingo sugebėjimus ant galinės aikštės linijos, tiksliai perdavė kamuolį baudos aikštelėje laisvam likusiam tam pačiam Barošui ir šis apsisukęs pasiuntė jį į Latvijos rinktinės vartus.

Praleidę įvartį latviai sutriko ir 83-ąją minutę jiems pasisekė, nes Heinze šūvis iš toli atšoko nuo skersinio. Po dviejų minučių grubiai suklydo gynėjai bei vartininkas, ir Heinze įmušęs į nesaugomus vartus išvedė Čekijos rinktinę į priekį. Likusį rungtynių laiką nei viena nei kita ekipa nesukūrė nieko pavojingo, tad rungtynės taip ir baigėsi, Čekijos rinktinei švenčiant sunkią pergalę rezultatu 2-1.