Čempionų lyga: "Liverpool" suklupo Florencijoje © Eurofootball.lt
Antradienį UEFA Čempionų lygoje sužaistos aštuonerios II turo rungtynės.

Kiek netikėtą pralaimėjimą patyrė vienas favoritų "Liverpool" klubas, E grupės mače išvykoje 0-2 nusileidęs "Fiorentina" ekipai.

Italai pirmajame kėlinyje rungtyniavo kur kas aktyviau nei varžovai ir 28 minutę tai davė vaisių, kai po Cristiano Zanetti perdavimo pasižymėjo vienas prieš vartininką Pepe Reiną iššokęs 19-metis Stevanas Jovetičius.

Netrukus ispanui teko atremti pavojingą Juano Vargos smūgį, o 37 minutę "Fiorentina" padvigubino pranašumą - po to paties Vargos bandymo iš arti kamuolį į tinklą nukreipė Jovetičius.

Po didžiosios pertraukos vaizdas apsivertė aukštyn kojom - "Liverpool" kontroliavo žaidimą, o šeimininkams teliko atsimušinėti.

Sužaidus vos kelias minutes po kampinio Lucasas Leiva galva pasiuntė kamuolį šiek tiek virš vartų skersinio, o vartų sargui Sebastianui Frey'ui teko atremti pavojingą Yossi Benayouno bandymą po individualaus reido kairiuoju kraštu ir klastingą Dirko Kuyto smūgį.

Kiek vėliau Alessandro Gamberini baudos aikštelėje pargriovė Fernando Torresą, bet arbitras 11 metrų baudinio neskyrė, keliskart šansus vėjais paleido Stevenas Gerrardas ir atsilaikę italai šventė svarbią pergalę.

Tris taškus F grupėje iškovojo čempiono titulą ginantis "Barcelona" klubas, namie įtikinamai 2-0 nugalėjęs Kijevo "Dinamo".

Pirmasis įvartis krito 26 minutę, kai prasiveržęs dešiniuoju kraštu galingu smūgiu vartininką Aleksandrą Šavkovskį, kuris lietė kamuolį abiem rankomis, nuginklavo Lionelis Messi.

"Barcelona" žaidybinis pranašumas nekėlė abejonių, tačiau persvarą katalonai padvigubino tik 76 minutę - po Zlatano Ibrahimovičiaus perdavimo pasižymėjo Pedro.

Istorinė naktis G grupėje buvo Urzičenio "Unirea" ekipai, kurios vartus ir vėl visas rungtynes gynė lietuvis Giedrius Arlauskis. Rumunai ne tik pelnė pirmąjį įvartį prestižiniame turnyre, bet ir iškovojo lygiąsias 1-1 su "Stuttgart".

Vokiečiai itin sėkmingai pradėjo dvikovą ir sužaidus vos 5 minutes Arlauskį iš kelių metrų sušaudė Serdaras Tasci.

Šeimininkai po truputį atsigavo ir antrojo kėlinio pradžioje atstatė pusiausvyrą - po grubios klaidos pasižymėjo Sebanas Varga.

E grupė:

"Debrecen" 0 - 4 "Lyon"
3' [0 - 1] Kim Kallstrom
13' [0 - 2] Miralem Pjanic
24' [0 - 3] Sidney Govou
50' [0 - 4] Bafetimbi Gomis

"Fiorentina" 2 - 0 "Liverpool"
28' [1 - 0] Stevan Jovetic
37' [2 - 0] Stevan Jovetic

F grupė

Kazanės "Rubin" 1 - 1 Milano "Inter"
11' [1 - 0] Alejandro Dominguez
27' [1 - 1] Dejan Stankovic

60' iš aikštės pašalintas Mario Balotelli ("Inter")

"Barcelona" 2 - 0 Kijevo "Dinamo"
26' [1 - 0] Lionel Messi
76' [2 - 0] Pedro

G grupė:

Urzičenio "Unirea" 1 - 1 "Stuttgart"
5' [0 - 1] Serdar Tasci
48' [1 - 1] Dacian Serban Varga

Giedrius Arlauskis ("Unirea") žaidė visas rungtynes

Glazgo "Rangers" 1 - 4 "Sevilla"
50' [0 - 1] Abdoulay Konko
64' [0 - 2] Adriano
72' [0 - 3] Luis Fabiano
74' [0 - 4] Frederic Kanoute
88' [1 - 4] Nacho Novo

H grupė:

Londono "Arsenal" 2 - 0 Pirėjo "Olympiakos"
78' [1 - 0] Robin van Persie
86' [2 - 0] Andrei Arshavin

Alkmaro AZ 1 - 1 Liežo "Standard"
48' [1 - 0] Mounir El Hamdaoui
90' [1 - 1] Moussa Traore