Čempionų lygoje - "Arsenal" pergalė ir trejos lygiosios © Eurofootball.lt
Antradienį sužaistos pirmosios ketverios UEFA Čempionų lygos aštuntfinalio rungtynės.

Bene didžiausią ažiotažą kėlė mačas tarp Milano "Inter" bei čempiono titulą ginančio "Man Utd" klubo, "San Siro" stadione pasibaigęs lygiosiomis 0-0.

Pirmajame kėlinyje kiek netikėtai dominavo 'raudonieji velniai' - svečiai kur kas ilgiau kontroliavo kamuolį bei turėjo keletą progų, kurių neišnaudojimas gali brangiai kainuoti antrajame mače.

Sužaidus vos keturias minutes arti tikslo buvo Cristiano Ronaldo, tačiau portugalo bandymą galva atrėmė vartininkas Julio Cesaras. Kiek vėliau brazilas neleido pasižymėti ir patyrusiam Ryanui Giggsui, kuris, po gynėjo klaidos, buvo paliktas visiškai vienas prieš vartų sargą.

Ir tai dar nebuvo pabaiga - po vieno iš kelių Ronaldo baudos smūgių kamuolys atsimušė į virpstą, o eilinį sykį už galvos geriausias praėjusių metų futbolininkas griebėsi po to, kai galva nepataikė į vartus po perdavimo iš dešiniojo krašto.

"Inter" tuo metu grėsmingesnių atakų prie Edwino van der Saro ginamų vartų praktiškai nesurengė ir laukė didžiosios pertraukos, po kurios vaizdas aikštėje kone apsivertė aukštyn kojom.

Nuo pat pradžių 'Nerazzurri' žaidimas buvo visiškai kitoks, nei pirmajame kėlinyje - jau 47 minutę puikų šansą vėjais paleido Adriano, nesugebėjęs deramai pataikyti į kamuolį ir pasiuntęs jį virš vartų.

Tikslumo pritrūko ir Dejanui Stankovičiui, be to, ypatingai arti tikslo buvo Estebanas Cambiasso - po kampinio argentinietis, būdamas labai arti vartų, nesugebėjo deramai susistabdyti kamuolio ir nukreipti jo į vartus. Dvikovai artėjant į pabaigą "Man Utd" keliskart pavojingai kontratakavo, nors įvarčio pasiekti taip ir nesugebėjo.

Rungtynės pasibaigė lygiosiomis, kurios reiškia, jog po 15 dienų komandoms Mančesteryje teks viską pradėti ši naujo.

Nemenką žingsnį kito etapo link žengė viena favoričių "Barcelona", išvykoje sužaidusi lygiosiomis 1-1 su pajėgiausia Prancūzijos ekipa "Lyon".

Šeimininkai pirmavo po to, kai sužaidus vos 3 minutes Juninho pelnė įvartį baudos smūgiu iš kairiojo krašto - kamuolys praskriejo visiems, įskaitant vartininkui Victorui Valdesui, virš galvų ir nusileido vartų tinkle.

Netrukus persvarą padvigubinti galėjo Karimas Benzema, tačiau puolėjui pritrūko tikslumo, o "Barcelona" pirmąją išties pavojingą ataką surengė 13 minutę - vienas prieš vartininką iššokęs Samuelis Eto'o pataikė į išorinę virpsto dalį.

27 minutę už galvų griebėsi visi Lijono vienuolikės gerbėjai, kai techniškai apsisukęs Benzema šūviu iš už baudos aikštelės ribų sudrebino vartų konstrukciją.

Vis tik katalonai atsilaikė nepraleidę dar vieno įvarčio ir antrajame kėlinyje siekė atstatyti pusiausvyrą. 57 minutę tą padaryti galėjo Dani Alvesas, bet jo baudos smūgį, po kurio kamuolys pakeitė skriejimo kryptį atsimušęs į gynėją, atrėmė vartininkas Hugo Llorisas.

Tačiau net ir jis 67 minutę buvo bejėgis, kai po Rafaelio Marquezo perdavimo griūdamas galva iš arti kamuolį į tinklą pasiuntė ir itin vertingą įvartį išvykoje pelnė prancūzas Thierry Henry.

"Barcelona" galėjo išplėšti ir pergalę, bet netrukus po įvarčio šeimininkams pavyko nutraukti pavojingą Lionelio Messi reidą, o Lloris atrėmė Gerardo Pique smūgį galva.

Vienintelis klubas antradienį sugebėjęs pasiekti pergalę, buvo Londono "Arsenal" - Arsene'o Wengero auklėtiniai minimaliu rezultatu 1-0 įveikė "Roma" komandą.

'Kanonieriai' dominavo nuo pat pradžių, bet paversti persvaros įvarčiais kurį laiką nepavyko - Samiras Nasri galva nepataikė į vartus, o dar bent kelių galimybių neišnaudojo puolėjas Nicklasas Bendtneris.

Galiausiai tikslą šeimininkai pasiekė 37 minutę, kai po Philippe Mexeso pražangos teisėjo skirtą 11 metrų baudinį realizavo taisyklių pažeidimą išprovokavęs Robinas van Persie.

Pirmajame kėlinyje "Roma" kartą privertė iš peties padirbėti ir Londono ekipos vartų sargą Manuelį Almunią, kuris pirštų galais atrėmė Marco Mottos smūgį iš toli.

Po didžiosios pertraukos Bendtneris dar kartą buvo netikslus, o pavojingą "Arsenal" saugo Abou Diaby bandymą iš 16 metrų atmušė vartininkas Doni.

66 minutę vienas prieš Doni iššoko, bet sudelsė ir nieko nepešęs liko Emmanuelis Eboue, o pabaigoje bene paskutinės galimybės neišnaudojo Nasri.

Londono "Arsenal" 1 - 0 "Roma"
37' [1 - 0] Robin van Persie (iš 11 metrų baudinio)

Madrido "Atletico" 2 - 2 "Porto"
3' [1 - 0] Maxi Rodriguez
22' [1 - 1] Lisandro Lopez
45' [2 - 1] Diego Forlan
72' [2 - 2] Lisandro Lopez

Milano "Inter" 0 - 0 "Man Utd"

"Lyon" 1 - 1 "Barcelona"
7' [1 - 0] Juninho
67' [1 - 1] Thierry Henry