Čempionų lygoje - sunki diena favoritams © Eurofootball.lt
Antradienį UEFA Čempionų lygoje sužaistos pirmosios aštuonerios IV turo rungtynės.

Vos ne vos lygiąsias Kipre prieš Famagustos "Anorthosis" išplėšė Milano "Inter" ekipa. Dvikova baigėsi taikiai 3-3.

Svečiai sėkmingai pradėjo mačą ir jau 13-ąją minutę įsiveržė į priekį – nors Zlatano Ibrahimovičiaus smūgį vartininkas Arianas Beqay atrėmė, pirmasis prie kamuolio suskubęs aštuoniolikmetis Mario Bolatelli nesuklydo – 0-1.

Netrukus po to puikių progų neišnaudojo Italijos klubo saugai Ricardo Quaresma, Estebanas Cambiasso, Dejanas Stankevičius ir „Anorthosis“ netikėtai išlygino santykį – gynėjas Nikolas Burdisso mėgino galva perduoti kamuolį vartininkui Julio Cesarui, tačiau nedovanotinai suklydo ir leido lengvą įvartį pelnyti Cedricui Bardonui.

Dar du įvarčiai krito pirmojo kėlinio pabaigoje – 44 minutę Marco Materazzi iš arti galva vėl grąžino pranašumą „Inter“, bet po kelių sekundžių po dar vienos svečių futbolininkų klaidos antrą kartą Julio Pesarą nuginklavo Giorgiosas Panagi.

Antrojo kėlinio pradžia itin sėkmingai susiklostė "Anorthosis" komandai - nepatikimai žaidęs Burdisso nesėkmingai mėgino išmušti kamuolį toliau nuo savų vartų ir tuo pasinaudojęs Nikolaos Frousosas smūgiu pažeme išvedė šeimininkus į priekį.

Kipriečiai ilgai laikėsi ir 66 minutę netgi turėjo progą padvigubinti skirtumą, tačiau savo vartus apgynė Cesaras.

Ir "Inter" galiausiai išvengė sensacingo pralaimėjimo - 79 minutę po Balotelli perdavimo galva įvartį pelnė Julio Cruzas.

Italai ir toliau atakavo bei turėjo bent dvi geras progas pergalingam įvarčiui pelnyti, bet nei Ibrahimovičius, nei Cambiasso to padaryti nesugebėjo - dvikova baigėsi lygiosiomis.

Progos užsitikrinti vietos aštuntfinalyje neišnaudojo Londono "Chelsea". Luizo Felipe Scolari auklėtiniai išvykoje 1-3 nusileido vienai Italijos čempionato autsaiderių "Roma" ekipai.

Amžinojo miesto komanda į priekį įsiveržė 34 minutę, kai, pasinaudojęs primigusia varžovų gynyba, po Cicinho perdavimo kamuolį į tinklą nukreipė itin rezultatyviai rungtyniaujantis gynėjas Christianas Panucci.

Po didžiosios pertraukos "Chelsea", kuri iki tol nebuvo praleidusi įvarčio net 916 gryno žaidimo minučių, patyrė dar vieną smūgį - įspūdingą įvartį iš toli pelnė Mirko Vučiničius, nepalikęs jokių vilčių vartininkui Petrui Cechui.

25 metų juodkalnietis savo pasirodymą vainikavo 58 minutę, kuomet perėmęs kamuolį aikštės viduryje iš Johno Obi Mikelio puolėjas mikrodvikovoje įveikė jį sustabdyti bandžiusį minėtą "Chelsea" saugą ir trečią kartą privertė Cechą traukti kamuolį iš vartų.

Tiesa, svečiai iš Anglijos įmušė garbės įvartį - pirmąjį Johno Terry bandymą vartų sargas Doni atrėmė, bet buvo bejėgis prieš anglą antrąkart - 3-1.

Tačiau "Chelsea" viltis stebuklingai išsigelbėti nubraukė teisėjas Luisas Medina Cantalejo, parodęs saugui Deco antrą geltoną kortelę už bandymą pernelyg greitai įžaisti kamuolį laisvu smūgiu.

Netikėtai tik tašku tenkintis turėjo "Barcelona", namie nesugebėjusi įveikti kuklios "Basel" vienuolikės - 1-1.

Ilgai atakavę katalonai varžovų gynybos sieną pralaužė 62 minutę, kai po reido nuo aikštės vidurio sužaidęs sienele su Thierry Henry įvartį pelnė po keitimo aikštėje pasirodęs Lionelis Messi.

Tačiau kitas taip pat ant atsarginių žaidėjų suolo rungtynes pradėjęs futbolininkas likus žaisti kiek mažiau nei 10 minučių suteikė peno šventei sirgaliams iš Šveicarijos - 20-metis Erenas Derdiyokas puikiu smūgiu nestabdydamas kamuolio atstatė pusiausvyrą.

Prieš pat finalinį teisėjo švilpuką sveiką kailį išnešė "Liverpool" klubas, gimtajame "Anfield" stadione išplėšęs lygiąsias 1-1 su Madrido "Atletico".

Nors anglai nuo pat pradžių žaidė aktyviau ir sukūrė pavojingesnių progų, 37 minutę į priekį įsiveržė svečiai - po Antonio Lopezo perdavimo techniškai prasimetęs kamuolį galingu smūgiu jį į vartų tinklą iš arti pasiuntė Maxi Rodriguezas.

Nuo pat antrojo kėlinio pradžios "Liverpool" užgulė varžovų vartus, tačiau rasti kelių vartų link pro sutankintą "Atletico" gynybą jiems sekėsi sunkiai.

Danielis Aggeris, Stevenas Gerrardas, Dirkas Kuytas, Davidas N'Gogas - visi jie turėjo galimybių atstatyti pusiausvyrą, tačiau tam prireikė teisėjo pagalbos.

90 minutę arbitras skyrė abejotiną 11 metrų baudinį į "Atletico" vartus po Mariano Pernios pražangos prieš Gerrardą. Standartinę situaciją pats nuskriaustasis ir realizavo - mačas baigėsi 1-1.

A grupė:

"Cluj" 1 - 2 "Bordeaux"
6' [0 - 1] Yoann Gourcuff
9' [1 - 1] Dani
38' [1 - 1] Wendel

"Roma" 3 - 1 Londono "Chelsea"
34' [1 - 0] Christian Panucci
48' [2 - 0] Mirko Vucinic
58' [3 - 0] Mirko Vucinic
75' [3 - 1] John Terry

81' Deco ("Chelsea") pašalintas iš aikštės

B grupė:

Famagustos "Anorthosis" 3 - 3 Milano "Inter"
13' [0 - 1] Mario Balotelli
31' [1 - 1] Cedric Bardon
44' [1 - 2] Marco Materazzi
45' [2 - 2] Giorgos Panagi
50' [3 - 2] Nikos Frousos
80' [3 - 3] Julio Cruz

Brėmeno "Werder" 0 - 3 Atėnų "Panathinaikos"
58' [0 - 1] Vaggelis Mantzios
70' [0 - 2] Giorgios Karagounis
83' [0 - 3] Alexandros Tziolis

C grupė:

"Barcelona" 1 - 1 "Basel"
62' [1 - 0] Lionel Messi
82' [1 - 1] Eren Derdiyok

Lisabonos "Sporting" 1 - 0 Donetsko "Shakhtar"
73' [1 - 0] Derlei

D grupė:

"Liverpool" 1 - 1 Madrido "Atletico"
37' [0 - 1] Maxi Rodriguez
90' [1 - 1] Steven Gerrard (iš 11 metrų baudinio)

"Marseille" 3 - 0 Eindhoveno PSV
30' [1 - 0] Bakari Kone
63' [2 - 0] Mamadou Niang
71' [3 - 0] Mamadou Niang

Visas turnyrines lenteles galite išvysti paspaudę [link="http://eurofootball.lt/index.php?page=leagues&id=9&news=1"]čia[/link] (puslapio dešinėje, apačioje)