Čempionų lygoje - triuškinama "Bayern" pergalė © Eurofootball.lt
Trečiadienį buvo žaidžiamos ketverios paskutinės Čempionų lygos aštuntfinalio dvikovos.

Netikėtai gan lengvą bei solidžią pergalę išvykoje iškovojo Miuncheno "Bayern" ekipa, kuri net 5-0 sutriuškino Lisabonos "Sporting".

Pirmasis kėlinys klostėsi gana ramiai, tačiau tai vyko tik iki 42 minutės, kai įvartį pelnė "Bayern" - puikiai suklaidinęs varžovus, svečių saugas Franckas Ribery išvedė savo ekipą į priekį.

57 minutę "Bayern" rezultatą padvigubino - puikiu perdavimu pasinaudojo puolėjas Miroslavas Klose. Jau netrukus mačo teisėjas skyrė ir 11 metrų baudinį į šeimininkų vartus, mat baudos aikštelėje prieš Lahmą neleistinai sužaidė Fabio Rochembackas. Puikaus šanso nepraleido F.Ribery ir rezultatas tapo jau 3-0 svečių naudai.

77 minutę šansą įmušti turėjo ir "Sporting", tačiau Liedsono smūgiuotas kamuolys iš maždaug 12 metrų, praskriejo virš "Bayern" vartų.

Į tai "Bayern" atsakė kur kas tikslesniu smūgiu - po kampinio įvartį pelnė Luca Toni. Na, o paskutinį vinį į "Sporting" karstą įkalė tas pats L.Toni, kuris pačioje mačo pabaigoje pasinaudojo dar vienu puikiu F.Ribery perdavimu. "Bayern" laimėjo 5-0 ir atrodo, kad niekas jiems negali sutrukdyti keliauti į kitą turnyro etapą.

Intriguojantis mačas vyko Londone, kur "Chelsea" po atkaklios kovos 1-0 įveikė Turino "Juventus" ekipą.

Rungtynes aktyviau pradėjo šeimininkai "Chelsea" futbolininkai, kurių gretose pavojingai smūgiavo Salomonas Kalou bei Didier Drogba, vis tik pasižymėti jiems nepavyko.

Tačiau jau 12 minutę tas pats D.Drogba pasiuntė kamuolį į "Juventus" vartų tinklą, kai pasinaudojo puikiu bei savalaikiu S.Kalou perdavimu.

Vėliau atakomis atsakė ir svečiai - iš pradžių Alessandro Del Piero smūgį atrėmė vartininkas Petras Cechas, paskui pavojingai smūgiavo ir Amauri.

Antrasis kėlinys vėl prasidėjo "Chelsea" atakomis, kurių smaigalyje atsidūrė D.Drogba bei F.Lampardas. Neblogą šansą pasižymėti turėjo ir svečių saugas Marco Marchionni, tačiau jo smūgis pralėkė vos virš "Chelsea" vartų skersinio.

70 minutę dar viena puiki proga svečiams, bet ir šįkart Amauri smūgiuotą kamuolį atrėmė P.Cechas. 75 minutę tas pats M.Marchionni vėl pabandė laimę, tačiau šįkart smūgis nebuvo itin tikslus.

87 minutę pavojingu smūgiu atsakė šeimininkai, tačiau N.Anelka iš 25 metrų smūgiuotas kamuolys pralėkė šalia Gianluigi Buffono ginamų vartų. Mačo pabaigoje "Juventus" surengė dar kelias pavojingas atakas, tačiau tai galutinio rezultato nepakeitė.

Dar vienerios įdomios rungtynės vyko Ispanijoje, kur Madrido "Real" kovėsi prieš "Liverpool" ir pripažino svečių pranašumą, rezultatu 0-1.

"Liverpool" puikiai tvarkėsi su šeimininkų pastangomis surengti pavojingas atakas ir pirmąjį šansą turėjo patys - 21 minutę Fernando Torresas pavojingai smūgiavo į vartus, tačiau puikiai epizode sužaidė Ikeras Casillasas.

30 minutę įvartį pelnė "Real", tiesa jis nebuvo įskaitytas, mat Gonzalo Higuainas buvo atsidūręs nuošalėje. Kėlinio pabaigoje Xabi Alonso išbandė I.Casillaso budrumą - saugas pamatė, jog vartininkas truputį išėjęs iš vartų ir smūgiavo nuo vidurio linijos, vis tik I.Casillasas sugebėjo smūgį atremti.

"Liverpool" ir toliau sėkmingai gynėsi, vis dėlto "Real" atsakė pavojingu Arjeno Robbeno smūgiu 71 minutę, bet epizode puikiai sužaidė Pepe Reina.

Na, o 82 minutę svečiai sugebėjo pelnyti ir įvartį - Fabio Aurelio baudos smūgiu perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kurioje niekeno neprižiūrimas Yossi Benayounas iš arti nuginklavo I.Casillasą.

Per likusį laiką rezultatas nepakito ir "Liverpool" žengė didelį žingsnį link ketvirtfinalio.

Lisabonos "Sporting" 0 - 5 Miuncheno "Bayern"
42' [0 - 1] Franck Ribery
57' [0 - 2[ Miroslav Klose
63' [0 - 3] Franck Ribery (iš 11 metrų baudinio)
84' [0 - 4] Luca Toni
90' [0 - 5] Luca Toni

Madrido "Real" 0 - 1 "Liverpool"
82' [0 - 1] Yossi Benayoun

Londono "Chelsea" 1 - 0 Turino "Juventus"
12' [1 - 0] Didier Drogba

"Villarreal" 1 - 1 Atėnų "Panathinaikos"
59' [0 - 1] Giorgios Karagounis
67' [1 - 1] Giuseppe Rossi (iš 11 metrų baudinio)