Čempionų lygos finale – istorinis „Man City“ triumfas © „Reuters“ nuotr.

Šeštadienį Turkijoje paaiškėjo stipriausia šio sezono UEFA Čempionų lygos komanda.

Lemiamose čempionato rungtynėse „Ataturk“ stadione susigrūmė „Man City“ ir Milano „Inter“ klubai.

Pakeliui link finalo anglai atkrintamosiose varžybose buvo įveikę „Leipzig“, Miuncheno „Bayern“ ir Madrido „Real“ klubus.

Tuo tarpu „Inter“ ekipa nukovė „Porto“, Lisabonos „Benfica“ ir „Milan“ komandas.

***

Rungtynių pradžioje bandė agresyviau sužaisti E. Haalandas ir B. Silva, bet didesnės grėsmės varžovų vartams jie nesukūrė.

Italai pranoko priešininkus pagal kamuolio kontrolės laiką ir savo šansą turėjo N. Barella, tiesa, kuriam nepavyko pasinaudoti „Man City“ vartininko Edersono klaida ir iš tolimos distancijos nukreipti kamuolį į vartus.

27–ąją min. E. Haalandas turėjo puikią galimybę, bet savo meistriškumą pademonstravo „Inter“ vartininkas A. Onana.

Kėliniui artėjant prie pabaigos „miestiečiai“ turėjo atlikti priverstinį keitimą ir aikštę paliko vienas svarbiausių jų žaidėjų K. De Bruyne.

Po pertraukos komandos toliau žaidė pakankamai atsargiai ir ieškojo varžovų klaidų.

68–ąją min. krito pirmasis susitikimo įvartis. „Inter“ baudos aikštelėje kilo sumaištis ir pirmasis prie kamuolio suskubęs Rodri nepaliko galimybių varžovams apsiginti – 1:0.

Po kelių minučių „Inter“ galėjo išlyginti skirtumą, bet F. Dimarco galva smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į vartų skersinį.

89–ąją min. R. Lukaku tiesiog privalėjo pelnyti įvartį, bet Edersonas vėl buvo „nepramušamas“.

Paskutinėje atakoje „Inter“ turėjo progą kampinio metu stebuklingai išplėšti pratęsimą, bet Edersonas vėl tarsi siena sulaikė italų smūgį.

„Man City“ triumfavo 1:0 ir iškovojo pirmąją Čempionų lygos taurę klubo istorijoje. J. Guardiolos auklėtiniai taip pat triumfavo ir „Premier“ lygoje bei FA taurės turnyre.