Čempionų lygos pusfinalyje - dar du Anglijos klubai © Eurofootball.lt
Trečiadienį paaiškėjo ir antroji UEFA Čempionų lygos pusfinalio pora. Ją sudarys du Anglijos klubai - nugalėtojo titulą ginantis "Man Utd" bei Londono "Arsenal".

Dėl vietos finale ekipos grumsis balandžio 29 bei gegužės 5 dienomis.

Nelengvai į kitą etapą pateko "Man Utd" ekipa, išvykoje minimaliu rezultatu 1-0 įveikusi "Porto" bei pasiekusi reikalingą rezultatą po lygiųjų namie 2-2.

Dvikovą Anglijos klubas pradėjo labai sėkmingai - sužaidus vos 6 minutes portugalas Cristiano Ronaldo įspūdingu smūgiu iš daugiau nei 35 metrų pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą, nepalikdamas vilčių vartininkui Heltonui.

Šeimininkai, kuriems reikėjo žūtbūt lyginti rezultatą, nesutriko ir turėjo galimybių įmušti - iš pradžių šiek tiek tikslumo baudos smūgiu pritrūko Bruno Alvesui, o dar kiek vėliau gynėjas galva pasiuntė kamuolį greta virpsto.

Kitoje aikštės pusėje pavojingai mušė saugas Ryanas Giggsas, bet valo bandymą atrėmė Heltonas, o po kampinio kilus sumaiščiai baudos aikštelėje gynėjas Nemanja Vidičius nepataikė į vartus vos iš kelių metrų.

Po pertraukos netiksliai iš 25 metrų smūgiavo Raulis Meirelesas, o 79 minutę po kampinio neapdairiai vartus palikus vartininkui Edwinui van der Sarui galva virš skersinio mušė Rolando.

"Porto" dominavo, tačiau paversti teritorinį pranašumą progomis Portugalijos komandai sekėsi sunkiai - svečiai gynėsi didelėmis pajėgomis bei likviduodavo pavojų.

Nepaisant to, bene geriausią progą 85 minutę vėjais paleido Lisandro Lopezas, po tikslaus perdavimo iš krašto smūgiavęs nestipriai bei tiesiai į van der Sarą.

Prieš pat finalinį teisėjo švilpuką Cristiano Ronaldo dar kartą pamėgino laimę iš toli, tačiau nors jo bandymą Heltonas atrėmė, vienintelio geriausio praėjusių metų planetos futbolininko įvarčio pakako, kad "Man Utd" žengtų į pusfinalį.

Užtikrintai tarp keturių stipriausiųjų žengė "Arsenal" klubas, namie 3-0 įveikęs "Villarreal". Pirmoji vienuolikių akistata Ispanijoje baigėsi taikiai 1-1.

'Kanonieriai' dominavo mačo pradžioje ir netrukus tai davė vaisių - sužaidus 10 minučių po aštraus perdavimo vienas prieš vartininką iššokęs Theo Walcottas techniškai permetė kamuolį per bejėgį Diego Lopezą.

29 minutę arti tikslo buvo Robinas van Persie, bet jo baudos smūgį vartininkas atrėmė, o pirmasis prie kamuolio suskubęs Emmanuelis Adebayoras smūgiavo ne itin vykusiai - galiausiai kamuolį nuo vartų linijos atmušė gynėjas Gonzalo Rodriguezas.

Tačiau Togo rinktinės lyderis buvo kur kas tikslesnis 60 minutę, kai po tikslaus van Persie perdavimo iššokęs į patogią poziciją ramiai pasiuntė kamuolį į tinklą.

Bet kokias svečių viltis žlugo 68 minutę - gynėjas Diego Godinas baudos aikštelėje pargriovė jį suklaidinusį Walcottą, o 11 metrų baudinį užtikrintai realizavo van Persie.

Negana to, dar prieš tikslų olando smūgį iš aikštės buvo išvytas antrą geltoną kortelę užsidirbęs Sebastianas Egurenas, niekaip nenorėjęs sutikti su arbitro sprendimu skirti baudinį.

Likęs laikas tebuvo formalumas - "Arsenal" iškovojo užtikrintą pergalę, kuri atvėrė duris į pusfinalį.

(žvaigždute pažymėta komanda pateko į kitą etapą)

Londono "Arsenal"* 3 - 0 "Villarreal"
(pirmosios rungtynės 1-1, bendras rezultatas 4-1)
10' [1 - 0] Theo Walcott
60' [2 - 0] Emmanuel Adebayor
69' [3 - 0] Robin van Persie (iš 11 metrų baudinio)

68' iš aikštės pašalintas Sebastian Ledesma Eguren ("Villarreal")

"Porto" 0 - 1 "Man Utd"*
(pirmosios rungtynės 2-2, bendras rezultatas 2-3)
6' [0 - 1] Cristiano Ronaldo