Čempionų titulą "Kaunui" garantavo įspūdinga pergalė © Eurofootball.lt
Lietuvos A lygos pirmenybių 33-ojo turo rungtynes Vilniaus "Žalgiris" namuose 0-5 pralaimėjo "Kaunui", kuris apgynė šalies čempionų titulą ir auksą per pastaruosius devynerius metus iškovojo aštuntą kartą.

Vilniaus "Žalgirio" stadionas, 950 žiūrovų
Teisėjas - Edmundas Gaigalas
"%c00032" 0 - 5 "%c00030"
6' [0 - 1] Mindaugas Grigalevičius
63' [0 - 2] Aivaras Laurišas
68' [0 - 3] Mindaugas Grigalevičius
81' [0 - 4] Mindaugas Grigalevičius
89' [0 - 5] Pascal Mendy

"Žalgiris": Rapalis; Radavičius, Ostap, I.Steško, Aleksa; Morinas, A.Steško (84' Veikutis), Vilėniškis, Lemežis; Čurlinov, Mižigurskis (73' Kožiak)

"Kaunas": Dreer; Manchkava, Valkanov, Bagužis, Khubutia (60' Screpis); Zubavičius (56' Činikas), Radžius, Kvaratskhelia, Ledesma (74' Mendy); Laurišas, Grigalevičius

Dėl futbolininkų traumų ir geltonų kortelių, "Žalgirio" treneriams teko performuoti gynybos ir saugų grandis. Aleksejų Dubyną dešinio gynėjo pozicijoje pakeitė Gerdas Aleksa, o vietoj vidurio gynėjo Edvino Lukoševičiaus rungtyniavo paprastai žaidžiantis atraminiu saugu Anatolijus Ostapas. Savo ruožtu vidurio saugo poziciją užėmė nedažnai į pagrindinę komandos sudėtį patenkantis Artūras Steško.

Čempionų titulą kišėnėje jau praktiškai prieš šį mačą turėjusioje "Kauno" ekipoje šansą pasireikšti šiose rungtynėse gavo vartininkas Estebanas Dreeris, taip pat gynėjai Akakis Khubutia, Yanko Valkanovas, saugas Vygantas Zubavičius.

Rungtynes aktyviai pradėjė kauniečiai 6 minutę išsiveržė į priekį. Mindaugas Grigalevičius buvo išvestas vienas prieš vartininką Marių Rapalį, kurį apsivarė ir pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

Po šio smūgio "Žalgirio" futbolininkai sugebėjo atsigauti greitai ir perėmė iniciatyvą. 10 minutę į baudos aikštelę buvo išvestas Igoris Morinas, bet vilniečių komandos kapitonas kiek sudelsė smūgiuoti į vartus.

"Žalgiris" stengėsi žaisti kombinacinį futbolą ir užvaldė aikštės vidurį. Dvi neblogas progas išlyginti rezultatą turėjo Artūras Steško, kuriam po užsitęsusių komandos atakų būdavo perduotas kamuolys baigiamajam smūgiui. Tačiau 25 ir 43 minutėmisjam pristigo tikslumo.

Antrajame kėlinyje sužaidus dešimt minučių Valerijus Mižigurskis pasiuntė kamuolį į vartus, bet teisėjas užfiksavo nuošalę. Dar po trejų minučių prie "Kauno" vartų pavojus kilo po kampinio.

Vis dėlto 63 minutę visiškai laisvas vilniečių baudos aikštelėje paliktas Aivaras Laurišas padidino svečių persvarą.

Po šio įvarčio žalgiriečiai palūžo - "Kauno" futbolininkai visiškai dominavo aikštėje ir įmušė dar tris įvarčius. 68 minutę M.Grigalevičius trečią įvartį įmušė vėl atsidūręs vienas prieš vartininką, o 81 minutę kauniečių puolėjas pirmasis suskubo prie kamuolio, atšokusio nuo virpsto.

Mačo pabaigoje penktąjį įvartį įmušė iš krašto bandęs perduoti kamuolį komandos draugams "kauno" senegalietis Pascalis Mendy.

"Žalgiris" "A lygos" pirmenybėse patyrė trečią pralaimėjimą iš eilės ir nepasinaudojo proga pakilti į trečią poziciją, tuo tarpu "Kaunui" ši pergalė garantavo aukso medalius.