"Chelsea" ir "Man Utd" triuškinančiai įveikė savo varžovus © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos „Premier“ lygos pirmenybėse buvo sužaistos šešerios 11-ojo turo varžybos. Vicečempionas „Chelsea“ tiesiog sumindė „Man City“, o „Man Utd“ taip pat susitvarkė su „Middlesbrough“. „Reading“ kiek netikėtai įveikė „Newcastle“, „Birmingham“ nukovė „Wigan“, „Sunderland“ sužaidė lygiosiomis su „Fulham“, ir „Portsmouth“ išsiskyrė taikiai su „West Ham“.

Londono „Stamford Bridge“ stadione vietos „Chelsea“ susikovė su šiame sezone labai gerą formą demonstruojančiu „Man City“ klubu. Jau pirmosiose minutėse šeimininkų vartininkas Petras Čechas turėjo darbo.

Po puikaus „Man City“ saugo iš Brazilijos Elano perdavimo Airijos rinktinės krašto saugo Stepheno Irelando smūgį atrėmė ir už galinės linijos kamuolį pasiuntė „Chelsea“ ekipos vartų sargas P.Čechas.

Šiek tiek vėliau labai pavojingą Mančesterio klubo saugo iš Bulgarijos Martino Petrovo atliktą baudos smūgį vėl atmušė Čekijos nacionalinės rinktinės vartininkas, o po to jaunajam S.Irelandui pritrūko patirties, kadangi būdamas geroje pozicijoje smūgiavo kiek nevykusiai.

Visgi šiame mače pirmieji pasižymėjo aikštės šeimininkai. 16-ąją minutę po Anglijos rinktinės vidurio saugo Franko Lampardo perdavimo taikliai į vartus mušė legionierius iš Ganos Michaelas Essienas.

Sužaidus apie pusvalandį „Chelsea“ padvigubino savo pranašumą. Po dar vieno juvelyrinio F.Lampardo perdavimo Dramblio Kaulo Kranto rinktinės puolėjas Didier Drogba buvo greitesnis už jaunąją „City“ gynybos žvaigždę Micah Richardsą ir nuginklavęs Joe Hartą pelnė trečiąjį įvartį šiose pirmenybėse.

Be to, pirmajame kėlinyje Avramo Granto auklėtiniai net du kartus prašė teisėjo paskirti 11 metrų baudinį, tačiau abu kartus arbitro švilpukas tylėjo. Pirma „Man City“ saugas iš Vokietijos Dietmaras Hamannas savo baudos aikštelėje tiesiog „nukirto“ D.Drogba, o kitoje situacijoje svečių kapitonas Richardas Dunne`as pargriovė Salomoną Kalou.

Po pertraukos į „Man City“ vartus pasipylė įvarčių lietus. Prabėgus dešimčiai minučių F.Lampardo tolimą smūgį puikiai atmušė J.Hartas, bet prie jo pirmasis suskubęs D.Drogba pasiuntė jį į tinklą. Vėliau afrikietis galėjo atlikti ir „hat-tricką“, tačiau šį kartą „City“ vartininkas kiek geriau susitvarkė su eiline F.Lampardo ataka ir toliau numušė kamuolį.

Bet 60-ąją minutę rezultatas tapo jau 4-0 „Chelsea“ naudai. Galingai sudėtas puolėjas D.Drogba galva atmetė kamuolį saugui Joe Cole`ui, ir šis prasiveržęs pro „City“ gynybą pelnė įvartį.

Susitikimo pabaigoje „Chelsea“ saugas M.Essienas du kartus pasižymėjo rezultatyviu perdavimu. 75-ąją minutę po jo perdavimo pasižymėjo Salomonas Kalou, o paskutinę mačo minutę Ukrainos nacionalinės rinktinės puolėjas Andrejus Ševčenka padėjo tašką šiose rungtynėse.

„Chelsea“ klubas iškovojo trečiąją iš eilės pergalę Anglijos čempionate ir sugrįžo į stipriausiųjų ketvertą turnyrinėje lentelėje, tuo tarpu „City“, kuriam tai buvo trečiasis pralaimėjimas lygoje, išsaugojo trečiąją poziciją.

Kitose dienos rungtynėse „Old Trafford“ stadione aikštės šeimininkai „Man Utd“ futbolininkai surėmė ginklus su „Middlesbrough“ ekipa. Įvarčiai pasipylė vos tik prasidėjus varžyboms.

Sužaidus vos tris minutes visas Mančesterio stadionas pakilo ant kojų, kai Portugalijos kylanti žvaigždė Nani gavo kamuolį „Boro“ komandos aikštės pusėje, apsivarė du žaidėjus ir iš 25 metrų nuotolio stipriu smūgiu nepaliko jokių šansų vartininkui Markui Schwarzeriui.

Bet po poros minučių įsisiautėjusiems sirgaliams teko šiek tiek aprimti. Šią vasarą iš Stambulo „Fenerbahce“ ekipos atvykęs puolėjas Tuncay Sanli kairiajam krašte suklaidino Johną O‘Shea ir atliko perdavimą baudos aikštelę, kur kamuolį galva į kairįjį apatinį vartų kampą pasiuntė dar vienas „Boro“ naujokas, ką tik traumą išsigydęs Jeremie Aliadiere`as.

Kiek apsipratę svečiai netrukus galėjo persverti rezultatą savo naudai, kai nesustabdomas turkas Tuncay atliko dar vieną perdavimą į „raudonųjų velnių“ baudos aikštelę, bet po saugo Stewarto Downingo smūgio galva į tolimąjį vartų kampą kamuolys praskriejo greta virpsto.

Nenumaldomai artėjant pirmajam kėliniui prie pabaigos „Man Utd“ saugo Cristiano Ronaldo smūgį iš kairiojo krašto sugavo „Middlesbrough“ vartininkas iš Australijos M.Schwarzeris. Bet šeimininkams pavyko iki pertraukos susigrąžinti vieno įvarčio pranašumą.

„Boro“ komandos lyderis S.Downingas krašte pabandė pergudrauti Nani, bet jaunasis portugalas sugebėjo atimti kamuolį, kurį perdavė Anglijos rinktinės puolėjui Wayne`ui Rooney, ir šis pasiuntė kamuolį į vartus.

Antrojo kėlinio pradžioje svečiai stengėsi iš visų jėgų, bet 55-ąją minutę visos jų biltys buvo užslopintos. W.Rooney fantastišku perdavimu kulniuku atidavė kamuolį Carlosui Tevezui ir šis trečią kartą nuginklavo M.Schwarzerį.

Vis tik „Middlesbrough“ dar nesiruošė nuleisti ginklų ir po labai pavojingo S.Downingo atlikto baudos smūgio kamuolys prašvilpė greta „Man Utd“ vartų. Likus žaisti 15 minučių argentinietis C.Tevezas „įkalė“ paskutinę „vinį“ į „Boro“ „karstą“ . Po jo smūgio kamuolys pataikė į Andrew Taylorą ir suklaidinęs M.Schwarzerį rikošetu įskriejo į vartus.

Sero Alekso Fergusono treniruojama komanda mažų mažiausiai iki rytojaus vėl tapo „Premier“ lygos lydere, o Garetho Southgate`o „Middlersbrough“ klubas išlieka pavojingoje 17-oje vietoje.

Kitame mače „Birmingham“ susitiko su buksuojančiu „Wigan“. 23-iąją minutę į priekį išsiveržė svečiai. Po tolimo gynėjo Mario Melchioto perdavimo iš Londono „Charlton“ pasiskolintas puolėjas Marcuas Bentas „išmaudė“ gynėją Liamą Ridgewellą ir iš 10 metrų nuginklavo Maiką Taylorą.

Bet tik po įmušto įvarčio pavojaus signalas suskambėjo ir prie „Wigan“ vartų, kai jaunojo olando Danielio De Ridderio baudos smūgį akrobatiniu šuoliu į kampinį numušė vartininkas Chrisas Kirklandas.

Po pakelto kampinio „Wigan“ saugas iš Austrijos Paulas Scharneris trukdė gynėjui Frankui Queudrue smūgiuoti galva ir teisėjas nieko nedelsdamas paskyrė 11 metrų baudinį. Prie žymos stojęs naujokas Olivier Kapo nesuklydo ir išlygino rezultatą.

Atstatę pusiausvyrą aikštės šeimininkai nenusiramino ir toliau atakavo C.Kirklando vartus. Po dar vieno olando D.de Ridderio smūgio iš arti „Wigan“ ekipos vartų sargas privalėjo gelbėti savo komandą nuo didesnių nemalonumų.

Po pertraukos vėl geriau kėlinį pradėjo svečiai, kurie vėl persvėrė rezultatą savo naudai. „Birmingham“ komandos draugų vartininko M.Tayloro ir Stepheno Kelly nesusipratimu pasinaudojęs M.Bentas atliko dublį.

67-ąją minutę šeimininkai dar kartą išlygino rezultatą. Po F.Queudrue pakelto kampinio gynėjas Rafaelis Schmitzas galva atmetė kamuolį kapitonui L.Ridgewellui, ir šis iš dviejų metrų pasiuntė kamuolį į tinklą.

Pergalę šiame mače šventė Steve`o Bruce`o vadovaujami „Birmingham“. 81-ąją minutę legionierius iš Prancūzijos O.Kapo pramušė C.Kirklandą iš toli pasiųsdamas kamuolį į dešinįjį apatinį vartų kampą.

Praėjusio sezono atradimas „Reading“ šiandien parodė, kad ir po ne itin sėkmingo starto vis dar moka laimėti. Savo aikštėje šį kartą buvo parklupdytas „Newcastle“ klubas. Nugalėtojų gretose pasižymėjo Dave`as Kitsonas ir po keitimo pasirodęs Shane`as Longas. „Šarkos“ buvo išlyginę rezultatą, bet tai padarė į savo vartus kamuolį įsimušdamas gynėjas Michaelis Duberry.

„Sunderland“ paskutinėmis kėlinio minutėmis išplėšė lygiąsias mače su Londono „Fulham“. Svečius į priekį 32-ąją minutę į priekį išvedė saugas Simonas Daviesas, atlikęs puikų baudos smūgį. Bet 86-ąją minutę vasarą „juodąsias kates“ papildęs puolėjas Kenwyne`as Jonesas išplėšė komandai lygiąsias.

Vakarinėse rungtynėse „Fratton Park“ stadione šeimininkai „Portsmouth“ susikovė su Londono „West Ham“ klubu. Šiose varžybose įvarčių žiūrovai neišvydo. Galutinis rezultatas 0-0. „Pompey“ turėjo galimybę išplėšti pergalę, bet rezultatyviausio čempionato žaidėjo Benjani Mwaruwari 11 metrų baudinį atrėmė Robertas Greenas.