"Chelsea" septynių įvarčių dramoje palaužė "Leicester" © Eurofootball.lt
Antradienį ir trečiadienį po ilgesnės pertraukos buvo sužaistos aštuonerios Anglijos Lygos Taurės („Carling Cup“) aštuntfinalio varžybos. Be netikėtumų į tolimesnę turnyro stadiją pateko „Chelsea“, „Arsenal“, „Liverpool“, bei dar penkios Anglijos „Premier“ lygos ekipos.

Vienintelėse antradienio varžybose „Coventry“, kuris trečiajame Anglijos Lygos Taurės etape išvykoje 2-0 palaužė „Premier“ lygos čempioną „Man Utd“ klubą, šį kartą namuose susikovė su kita aukščiausiose lygos komanda Londono „West Ham“.

Nuo pat rungtynių pradžios aikštės šeimininkai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir demonstravo daug geresnį futbolą negu jų priešininkai. Puikių progų neišnaudojo Jay`us Tabbas, Michaelas Mifsudas ir puolėjas Leonas Bestas.

Įpusėjus antrajam kėliniui Iaino Dowie treniruojamas „Coventry“ galiausiai pasiekė savo. 68-ąją minutę po Isaaco Osbourne`o perdavimo „plaktukų“ vartų sargą Richardą Wirghtą nuginklavo J.Tabbas.

Bet po trijų minučių viskas stojo į savas vietas. Po saugo Luiso Boa Morte smūgio šeimininkų gynėjas Marcusas Hallas savo nelaimei nukreipė kamuolį į savų vartų tinklą. Po truputį atsigavęs „West Ham“ pradėjo rodyti savo pranašumą.

Gerą progą iššvaistė gynėjas George`as McCartney, o vėliau po saugo Matthew Etheringtono atlikto baudos smūgio kamuolys ‘prašvilpė‘ labai greta vartų. Jau per teisėjo pridėtą trečią minutę „plaktukų“ puolėjas Carltonas Cole`as pasinaudojo „Coventry“ gynėjo Beno Turnerio klaida ir pelnė pergalingą įvartį.

Trečiadienio rungtynėse pats įdomiausias mačas įvyko Londono „Stamford Bridge“ stadione, kur vietos „Chelsea“ susitiko su žemesniame divizione rungtyniaujančiu „Leicester City“ klubu.

Tesužaidus vos 6 minutes visų nuostabai į priekį pirmieji šiame mače išsiveržė vos 15-ąją vietą „Championship“ lygoje užimantys „Leicester“ futbolininkai. „Mėlynųjų“ vartininką Carlo Cudicini baudos smūgiu nuginklavo svečių kapitonas Garethas McAuley.

Bet 20-ąją minutę „Chelsea“ atstatė ‘status quo‘. Net tris priešininkų žaidėjus apsivaręs Anglijos nacionalinės rinktinės saugas Frankas Lampardas lengvai pasiuntė kamuolį į tinklą. Neprabėgus nė dešimčiai minučių po Scotto Sinclairo perdavimo tas pats F.Lampardas jau persvėrė rezultatą savo ekipos naudai.

Puikiai šiame mače rungtyniavo „Leicester“ ekipos vartininkas Martinas Fulopas, kuris du kartus atrėmė puolėjo iš Peru Claudio Pizarro smūgius, o vėliau atlaikė ir S.Sinclairo surengtą ataką.

Po pertraukos vėl daugelio nuostabai rezultatas tapo lygus. 69-ąją minutę po Levi Porterio perdavimo galva kamuolį į vartus nukreipė puolėjas DJ Campbellas. Po penkių minučių jau pirmavo svečiai iš Lesterio. Po Alano Sheehano atlikto baudos smūgio prie tolimojo virpsto buvęs puolėjas Carlas Cortas trečia kartą privertė kapituliuoti C.Cudicini.

Vis tik mačo pabaigoje „Chelsea“ klubas įrodė savo klasę. Likus žaisti tris minutes Ukrainos rinktinės puolėjas Andrejus Ševčenka išlygino rezultatą, o paskutinę kėlinio minutę saugas F.Lampardas sėkmingai smūgiavo galva ir taip atnešė komandai kelialapį į ketvirtfinalį.

Kitose varžybose praėjusiais metais iš Anglijos „Premier“ lygos iškritęs „Sheffield United“ klubas, kuris „Premier“ lygoje buvo nugalėjęs Londono „Arsenal“ klubą rezultatu 1-0, šį kartą savo sėkmės nepakartojo.

Pačioje pirmojo kėlinio pradžioje aikštės šeimininkų žaidėjas Billy Sharpas neišnaudojo nuostabios progos, kadangi jo smūgį atrėmė „Arsenal“ vartų sargas iš Lenkijos Lukašas Fabianskis.

Už tai svečiai juos 8-ąją minutę nubaudė. Po jaunojo puolėjo Nicklaso Bendtnerio perdavimo Kroatijos nacionalinės rinktinės puolėjas Eduardo da Silva kaire koja tiksliai smūgiavo į vartus.

Antrojo kelinio pradžioje rezultatas tapo jau 2-0. Pirma į virpstą smūgiavo Theo Walcottas, o 50-ąją minutę po Kierano Gibbso perdavimo kroatų kilmės brazilas E.da Silva šiame mače atliko dublį.

Įpusėjus rungtynės po kol kas nenugalimas Londono „Arsenal“ klubas 69-ąją minutę įmušė trečią įvartį į „Sheffield United“ vartus. Po jaunojo brazilo Denilsono smūgio kamuolys kliudė gynėjo Chriso Morgano koją ir rikošetu nuginklavo vartininką Ianą Bennetą.

Kitame mače „Liverpool“ 2-1 susitvarkė su „Cardiff“ klubu. 48-ąją minutė galingu smūgiu į priekį „raudonuosius“ išvedė Nabilas El Zharas. Vis tik 65-ąją minutė po Paulo Parry atlikto baudos smūgio kapitonas Darrenas Purse`as išlygino rezultatą. Netrukus „Liverpool“ kapitonas Stevenas Gerrardas pasižymėjo po Yossi Benayouno perdavimo.

Naujasis Londono „Tottenham“ klubo treneris Juande Ramosas sėkmingai debiutavo savo naujojoje komandoje. Jo treniruojami „Spurs“ 2-0 nugalėjo „Blackpool“ vienuolikę. 18-ąją minutę po Dimitaro Berbatovo perdavimo „Blackpool“ vartų sargą Paulą Rachubką nuginklavo puolėjas Robbie Keane`as.

Po pertraukos svečiai turėjo galimybių išlyginti rezultatą, bet puolėjas Gary Tayloras-Fletcheris sudrebino „Spurs“ vartų skersinį, o po to jo smūgį atlaikė Anglijos nacionalinės rinktinės vartininkas Paulas Robinsonas.

Sužaidus beveik valandą „Tottenham“ klubas įtvirtino pergalę šiose varžybose. Po Steedo Malbranque`o pakelto kampinio galva kamuolį į vartus nukreipė gynėjas Pascalis Chimbonda, taip atnešdamas klubui kelialapį į lygos taurės ketvirtfinalį.

Liverpulio „Everton“ klubas tik po pratęsimo sugebėjo palaužti trečiajam divizione rungtyniaujančius „Luton“ futbolininkus. Vienintelį mačo įvartį 101-ąją minutę įmušė australų saugas Timas Cahillas, kuris po Thomaso Graveseno pakelto kampinio link tolink tolimojo virspto nukreipė kamuolį į vartus.

„Bolton“ klubo nesėkmės ir toliau tęsiasi. Šį kartą namuose pačioje mačo pabaigoje buvo nusileista Sveno Gorano Erikssono treniruojamai „Man City“ ekipai. 86-ąją minutę sėkmingai 11 metrų baudinį realizavo brazilas Elano.

„Fratton Park“ stadione susitiko du šiuo metu nuostabų futbolą demonstruojantys klubai: šeimininkai „Portsmouth“ ir „Blackburn“. Sužaidus 11 minučių po saugo Aarono Mokoena perdavimo „Rovers“ į priekį išvedė Benni McCarthy.

77-ąją minutę pirmąjį įvartį šiame sezone pelnė Norvegijos rinktinės krašto saugas Mortenas Gamstas Pedersenas, pasižymėjęs iš artimos distancijos. Rezultatą rungtynių pabaigoje sušvelnino nigerietis Nwankwo Kanu, tiksliai smūgiavęs galva.