"CSKA" tapo vienvaldžiu lyderiu © Eurofootball.lt
Savaitgalį vyko Rusijos "Premier" lygos 16-ojo turo mačai. Vienvaldžiu lygos lyderiu tapo nugalėtojų titulą ginantis Maskvos "CSKA" klubas, kuris įveikęs sezono siurprizą Nalčiko "Spartak" pasinaudojo netikėta kito miesto klubo "Spartak" nesėkme ir pakilo į pirmą poziciją. Į trečią vietą šoktelėjo "Lokomotiv", po devynių rungtynių pergalę pagaliau iškovojo "Dinamo", retą laimėjimą pasiekė ir "Rostov", o trys mačai baigėsi lygiosiomis.

Pirmasis šeštadienio mačas įvyko tolimajame Vladivostoke, kur vietos "Luch" susitiko su Maskvos "Spartak". Reikia paminėti, jog "Spartak" žaidė ne pačia optimaliausia sudėtimi, nes trečiadienį jų laukia Čempionų lygos rungtynės.

Mačas prasidėjo aktyviai ir pirmieji pasižymėjo "Spartak" futbolininkai, tačiau linijos teisėjas nepastebėjo ar kamuolys kirto vartų liniją ir šio svečių [link="http://narod.yandex.ru/100.xhtml?videogoals1.narod.ru/russia2006_16_luch_spartak_0-0.zip"]įvarčio[/link] neįskaitė. Svečiai turėjo progų, tačiau jų neišnaudodavo, o rungtynėms besibaigiant pasižymėjo "Luch-Energia" žaidėjas R. Monariovas ir rezultatu 1-0 šeimininkai šventė pergalę.

Maskvoje susitiko čempionai "CSKA" bei šiemet "Premier" lyg1stebinantys Nalčiko "Spartak". "CSKA" iš karto persikėlė į svečių aikštės pusę ir pastoviai terorizavo atvykėlių gynybą. Tačiau visą pirmą kėlinį taip ir nepavyko įmušti įvarčio, tuo tarpu "Spartak" futbolininkai vienoje iš retų kontratakų pelnė įvartį ir pirmąjį kėlinį baigė pirmaudami rezultatu 0-1.

Antrajame kėlinyje vaizdas nesikeitė. "CSKA" atakavo, o "Spartak" gynėsi. Galiausiai "CSKA" atakos davė savo vaisių, kai 79-ąją minutę Jo pelnė išlyginamąjį [link="http://narod.yandex.ru/100.xhtml?videogoals1.narod.ru/russia2006_16_cska_nalchik_1-1.zip"]įvartį[/link]. "Spartak" dar ėmėsi pastangų laimėti, tačiau tesukūrė vieną progą, o kitas "CSKA" brazilas Vagneris Love 83-ąją minutę persvėrė rezultatą. Rezultatu 2-1 nugalėjo "CSKA" ir tapo vienvaldžiu turnyrinės lentelės lyderiu.

Jaroslavlyje žaidė šių metų autsaideriai – vietos "Shinnik" bei Maskvos "Dinamo". Abejoms komandoms šios rungtynės daug lėmė, nes pralaimėjimas greičiausiai sezono pabaigoje reikš iškritimą iš "Premier" lygos.

Prabėgus penkiolikai minučių po startinio švilpuko į priekį įsiveržė svečiai. Tuomet "Shinnik" šeimininko teisėmis perėmė iniciatyvą ir pradėjo nesėkmingai atakuoti, tačiau šeimininkų puolėjas Antonas Chazovas antrajame kėlinyje išlygino rezultatą, bet teisėjas užskaitė nuošalę.

Vis dėlto "Shinnik" 66-ąją minutę Martino Gorako pastangų dėka rezultatą išlygino ir pakvipo eilinėmis "Dinamo" lygiosiomis. Bet taip nemanė "Dinamo" puolėjas Derlejus, kuris į rungtynių pabaigą pelnė antrąjį komandos įvartį. Rezultatu 1-2 nugalėjo "Dinamo" ir po šios pergalės turi realius šansus palikti iškritimo zoną.

Paskutiniame šeštadienio mače susitiko Samaros "Krylja Sovetov" bei Maskvos "Lokomotiv". Pirmajame kėlinyje abejos komandos gan aktyviai atakavo, tačiau galutinio smūgio nebuvo ir pirmasis kėlinys pasibaigė nulinėmis lygiosiomis.

Tik prasidėjus antrajam kėliniui "Lokomotiv" pelnė [link="http://narod.yandex.ru/100.xhtml?videogoals2006.narod.ru/russia2006_16_krilo_loko_0-1.zip"]įvartį[/link]. Praėjus dar dešimčiai minučių "Lokomotiv" naujokas Šamilis Asildarovas antrose rungtynėse "Premier" lygoje pelnė puikų [link="http://narod.yandex.ru/100.xhtml?videogoals2006.narod.ru/russia2006_16_krilo_loko_0-2.zip"]įvartį[/link]. Atrodė, kad šeimininkai nieko nebepadarys, tačiau 82-ąją rungtynių minutę rezultatą sušvelnino, o 90-ąją minutę tik pasiaukojantys Marato Izmailovo veiksmai neleido šeimininkams išplėšti lygiųjų. Rezultatu 1-2 nugalėjo "Lokomotiv".

Sekmadienį Tomske rungtyniavo vietos "Tom" ir Maskvos "Torpedo". Mačas, kuriame dominavo šeimininkai, baigėsi nulinėmis lygiosiomis ir komandos pasidalino po tašką.
Permėje žaidė vietos "Amkar" bei Maskvos "Moskva". Šeimininkai iš karto pradėjo atakuoti bei grasinti varžovų vartams, tačiau kamuolys vis neįlėkdavo į vartų tinklą ir 33-ąją minutę po realizuoto baudinio "Amkar" įsiveržė į priekį.

Antrajame kėlinyje "Amkar" negalėjo apsispręsti, ar atakuoti toliau, ar tik gintis, tačiau 52-ąją minutę pelnė antrąjį įvartį ir atsitraukė gintis. Tai ir buvo jų pagrindinė klaida, nes praėjus dvylikai minučių "Moskva" keturių minučių intervale išlygino rezultatą.
Lygiosios netenkino "Moskva" futbolininkų ir jie pelnė trečiąjį įvartį, kurio teisėjas dėl nuošalės neįskaitė. Likus penkioms minutėms iki mačo pabaigos "Amkar" ėmėsi vartų šturmo, bet rezultatas nepakito ir rungtynės baigėsi rezultatu 2-2.

Priešpaskutiniame turo mače susigrūmė "Saturn" ir Sankt Peterburgo "Zenit". Svečiai atidavė iniciatyvą šeimininkams, tačiau paskutiniai jos neišnaudojo. Antrajame kėlinyje "Zenit" pradėjo žaisti schema 3-5-2 ir vaizdas aikštėje pradėjo keistis. Atakavo svečiai, o šeimininkai nesėkmingai bandė organizuoti kontratakas.

Komandoms nepelnant įvarčio "Zenit" treneris į aikštę išleido sugrįžusį į gimtąjį klubą Aleksandrą Panovą ir komanda pradėjo žaisti trimis puolėjais. Tačiau tai nepadėjo ir mačas baigėsi rezultatu 0-0.

Paskutiniame turo mače susitiko "Rostov" bei Kazanės "Rubin". "Rubin" atidavė iniciatyvą šeimininkams ir už tai po dešimties minučių sumokėjo įvarčiu į savo vartus. Dar po kiek laiko šeimininkai pelnė antrą įvartį.

Po dviejų praleistų įvarčių svečiai atsitokėjo ir sugebėjo pirmajame kėlinyje dar sušvelninti rezultatą. Antrajame kėlinyje daugiau atakavo "Rubin", o "Rostov" dažniausiai gynėsi ir tik kartais organizuodavo išpuolius. Kaip besistengė "Rubin", tačiau jiems nepavyko išlyginti rezultato. Mačas baigėsi 2-1 šeimininkų naudai.

16 turo rezultatai

"%c00287" 1 – 0 "%c00114"
88' [1 - 0] Roman Monarev

I.Dedura ("Spartak") rungtynėms registruotas nebuvo

"%c00072" 2 – 1 "%c00286"
43' [0 - 1] Roman Kontsedalov
79' [1 - 1] Jo Alves
83' [2 - 1] Vagner Love

D.Šemberas ("CSKA") žaidė visas rungtynes

"%c00076" 1 – 2 "%c00110"
15' [0 - 1] Maksim Romaschenko
71' [1 - 1] Martin Gorak
88' [1 - 2] Derlei

Ž.Karčemarskas ("Dinamo") žaidė visas rungtynes

"%c00113" 1 – 2 "%c00075"
47' [0 - 1] Sergei Gurenko
59' [0 - 2] Asildarov
82' [1 - 2] Andrey Gousin

E. Raziulis ("Krylja Sovetov") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00120" 2 – 2 "%c00118"
33' [1 - 0] Yevgeni Savin
51' [2 - 0] Yevgeni Savin
64' [2 - 1] Roman Adamov
68' [2 - 2] Sergey Semak

"%c00221" 0 – 0 "%c00112"

A.Skerla ("Tom") žaidė visas rungtynes

"%c00115" 2 – 1 "%c00074"
10' [1 - 0] Mikhail Osinov (11m.)
28' [2 - 0] Timofey Kalachev
37' [2 - 1] Alejandro Dominguez (11m.)

"%c00111" 0 – 0 "%c00073"

90' Dmitriy Polovinchuk ("Saturn") pašalintas iš aikštės

R.Džiaukštas žaidė visas rungtynes, E.Česnauskis (abu "Saturn") iki 88 minutės, R.Poškus ("Zenit") iki 46 minutės