Danijoje neklupo nei "Brondby", nei "AaB"

Sekmadienį aukščiausiame Danijos divizione „Superliga“ pergales šventė „lietuviškos“ komandos. XXIV turo rungtynėse Aurelijaus Skarbaliaus treniruojama Briondbiu „Brøndby“ namie 1:0 (1:0) nugalėjo Odensės „OB“. Luko Spalvio atstovaujama Olborgo „AaB“ svečiuose 2:0 (0:0) susitvarkė su „Hobro“.

A. Skarbaliaus komandos pergalę lėmė 38-ąją minutę surengta kontrataka. Kariuoju kraštu nurūkęs Davidas Boysenas atliko rezultatyvų perdavimą žaibiškai prie vartų atsiradusiam Lebogangui Phiriui. Pietų afrikietis kyštelėjo koją ir nukreipė kamuolį į tinką – 1:0.

„Auklėtinius pagyriau už koncentraciją šiose rungtynėse. Žaisti tris mačus per savaitę gali būti psichologiškai sunku. Tačiau žaidėjai šiandien buvo pasiruošę“, – po rungtynių oficialiai „Brøndby“ svetainei sakė A. Skarbalius.

Kovo viduryje prie Briondbiu ekipos vairo stojęs 42-ejų lietuvis nuo to laiko laimėjo dvejas rungtynes, du mačai baigėsi lygiosiomis, kartą pralaimėta.

„Hobro“ ir „AaB“ rungtynių pirmajame kėlinyje kamuolį į vartus galėjo pasiųsti L. Spalvis. Puolėjas, likęs dešinėje, mušė į šeimininkų vartininką Jesperą Raską.

Olborgo futbolininkus į priekį išvedė Nicolajus Thomsenas. Jis 62-ąją minutę pasižymėjo smūgiu iš baudos aikštelės prieigų (1:0). Tas pats futbolininkas įmušė ir 75-ąją minutę, nukreipęs kamuolį į tą patį dešinįjį vartų kampą (2:0).

L. Spalvis žaidė iki 81-osios minutės. Lietuvis išlieka rezultatyviausiu „Superliga“ žaidėju. 21-erių puolėjo sąskaitoje – 16 įvarčių. L. Spalvis keturiais lenkia artimiausią persekiotoją – Rasmusą Festerseną iš „OB“.

„AaB“ nepralaimi ketverių oficialių rungtynių iš eilės. Ji (42 taškai) Danijoje žengia antra, septyniais taškais atsilikdama nuo pirmaujančios Kopenhagos „København“. „Brøndby“ (39 tšk.) – penkta. A. Skarbaliaus auklėtinius nuo prizinės vietos skiria taškas. „OB“ (34 tšk.) – šešta, „Hobro“ (11 tšk.) – paskutinė, 12-a.

Iki šio „Superliga“ sezono pabaigos lieka devyni turai.

„Brøndby“ artimiausias rungtynes žais balandžio 17-ąją svečiuose su „København“. „AaB“ tą pačią dieną namie priims Haderslevo „SønderjyskE“ (40 tšk. – 3 vieta). Prieš tai L. Spalvio komanda žais pirmąsias Danijos taurės „DBU Pokalen“ pusfinalio rungtynes. Jos – balandžio 13-ąją Olberge su Orhuso „AGF“ (26 tšk. – 10 vt.).