Danijos rinktinė palaužė vilčių patekti į kitą etapą netekusius Kamerūno futbolininkus © Eurofootball.lt
E grupės dvikovoje Danijos nacionalinė rinktinė iškovojo pirmuosius tris taškus rezultatu 2-1 įveikusi Kamerūno futbolininkus.

Šeštadienį vakare įvykusių rungtynių baigtis lėmė, kad paskutiniajame ture kamerūniečiai su vietą atkrintamosiose varžybose užsitikrinusiais olandais kovos tik dėl garbės.

Tuo tarpu birželio 24 dieną 21:30 Lietuvos laiku įvyksiantis mūšis tarp Danijos ir Japonijos komandų bus žūtbūtinis, mat abi rinktinės kausis dėl vietos planetos pirmenybių stipriausiųjų šešioliktuke.

Pirmajame kėlinyje smarkiai braškėjusią danų gynybą afrikiečiai nubaudė jau 10 minutę - po Christiano Poulseno neapdairios klaidos kamuolį perėmęs Pierre Webo atidavė jį Samueliui Eto'o, kuris šaltakraujiškai iš maždaug 9 metrų nuginklavo Thomasą Sorenseną.

Morteno Olseno auklėtinių atsako ilgai laukti neteko - 33 minutę, po pavyzdingos atakos, kurios smaigalyje atsidūrė Londono "Arsenal" puolėjas Nicklasas Bendtneris, Danijos rinktinė išlygino rezultatą.

Kėlinio pabaigoje abiejų komandų futbolininkai neišnaudojo puikių progų pasižymėti - Jono Dahlio Tomassono smūgį blokavo Alexandras Songas, o Milano "Inter" puolėjas Eto'o pataikė į virpstą.

Pergalingą įvartį danai pelnė 61 minutę - po keitimo aikštėje pasirodžiusį Jeaną Makouną suklaidinęs atakuojantis krašto saugas Dennisas Rommedahlis pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

Kamerūnas 1 - 2 Danija
10' [1 - 0] Samuel Eto'o
33' [1 - 1] Nicklas Bendtner
61' [1 - 2] Dennis Rommedahl