Dar keturios Europos rinktinės užsitikrino vietas pasaulio čempionate © Eurofootball.lt
2010 metų pasaulio čempionato atrankos turnyro Europos zonoje šeštadienį sužaistos 23-jos rungtynės, po kurių vietas finaliniame etape užsitikrino dar keturios rinktinės - Vokietija, Danija, Italija ir Serbija.

Pirmąją vietą ketvirtoje grupėje užsitikrino vokiečiai, dirbtinės dangos aikštėje Maskvoje minimaliu rezultatu 1-0 palaužę Rusiją.

Vienintelį įvartį 34 mačo minutę įmušė puolėjas Miroslavas Klose, bet svečiams teko atlaikyti net kelias šeimininkų atakų bangas, kurios ypač paaštrėjo po to, kai 69 minutę raudoną kortelę prieš save išvydo nacionalinės komandos debiutantas Jerome'as Boatengas.

Likus vienam turui Vokietija prieš Rusiją įgijo keturių taškų pranašumą.

Pergalę minimaliu rezultatu iškovojo ir kita pasaulio čempionate dalyvausianti rinktinė Danija, palaužusi kaimynę Švediją.

Tris taškus šeimininkams atnešė tikslus "AGF Aarhus" klubo Jacobo Poulseno smūgis iš toli 79 minutę.

Tiesa, švedai antrajame kėlinyje dominavo ir net dukart pasiuntė kamuolį į danų vartus, tačiau įvarčiai nebuvo įskaityti.

Galingai atrankos turnyre rungtyniaujanti Serbija pranoko tituluotąją Prancūziją bei užėmė pirmą vietą 7 grupėje, kurioje taip pat grumiasi Lietuva.

Šeštadienį serbai namie net 5-0 sutriuškino atsigavimo ženklus rodžiusią Rumuniją. Nors po pirmojo kėlinio šeimininkai pirmavo minimaliu rezultatu dėka Nikolos Žigičiaus įvarčio, po pertraukos Marko Panteličius, Zdravko Kuzmanovičius ir dukart Milanas Jovanovičius nuskandino varžovus.

Itin nesėkmingą vakarą rumunams vainikavo komandos kapitono Cristiano Chivu raudona kortelė.

Tokiu pat rezultatu Farerų salas palaužė ir Prancūziją, bet Raymondo Domenecho auklėtiniams dėl vietos čempionate teks pakovoti atkrintamosiose varžybose.

Svarbią pergalę, veikiausiai leisiančią užimti antrą vietą grupėje, iškovojo Portugalija, namie 3-0 palaužusi Vengriją.

Du Simao įvarčiai ir tikslus Leidsono smūgis galva lėmė vos pirmą Carloso Queirozo auklėtinių pergalę namie šiame atrankos turnyre.

Dabar portugalai žengia antroje vietoje po grupės nugalėtojo vardą užsitikrinusios Danijos ir trečiadienį vėlgi namie egzaminuos toli gražu ne patį rimčiausią varžovą - Maltą.

1 grupė:

Danija 1 - 0 Švedija
79' [1 - 0] Jakob Poulsen

Portugalija 3 - 0 Vengrija
18' [1 - 0] Simao
74' [2 - 0] Liedson
79' [3 - 0] Simao

2 grupė:

Liuksemburgas 0 - 3 Šveicarija
6' [0 - 1] Philippe Senderos
8' [0 - 2] Philippe Senderos
23' [0 - 3] Benhamin Huggel

Graikija 5 - 2 Latvija
4' [1 - 0] Theofanis Gekas
12' [1 - 1] Maris Verpakovskis
40' [1 - 2] Maris Verpakovskis
47' [2 - 2] Theofanis Gekas (iš 11 metrų baudinio)
57' [3 - 2] Theofanis Gekas
74' [4 - 2] Georgios Samaras
88' [5 - 2] Theofanis Gekas

Izraelis 3 - 1 Moldova
21' [1 - 0] Elianiv Barda
65' [2 - 0] David Ben Dayan
69' [3 - 0] Elianiv Barda
90' [3 - 1] Denis Calincov

3 grupė:

Čekija 2 - 0 Lenkija
51' [1 - 0] Tomas Necid
72' [2 - 0] Jaroslav Plasil

Slovakija 0 - 2 Slovėnija
56' [0 - 1] Valter Birsa
90' [0 - 2] Nejc Pecnik

4 grupė:

Suomija 2 - 1 Velsas
5' [1 - 0] Roni Porokara
18' [1 - 1] Craig Bellamy
77' [2 - 1] Niklas Moisander

Rusija 0 - 1 Vokietija
35' [0 - 1] Miroslav Klose

69' iš aikštės pašalintas Jerome Boateng (Vokietija)

Lichtenšteinas 0 - 2 Azerbaidžanas
56' [0 - 1] Vagif Javadov
82' [0 - 2] Elvin Mammadov

5 grupė:

Armėnija 1 - 2 Ispanija
33' [0 - 1] Cesc Fabregas
58' [1 - 1] Robert Arzumyan
64' [1 - 2] Juan Mata (iš 11 metrų baudinio)

Estija 0 - 2 Bosnija ir Hercegovina
32' [0 - 1] Edin Dzeko
66' [0 - 2] Vedad Ibisevic

Belgija 2 - 0 Turkija
8' [1 - 0] Emile Mpenza
84' [2 - 0] Emile Mpenza

6 grupė:

Baltarusija 4 - 0 Kazachstanas
23' [1 - 0] Maksim Bordachev
69' [2 - 0] Timofei Kalachev
86' [3 - 0] Leonid Kovel
90' [4 - 0] Timofei Kalachev

Ukraina 1 - 0 Anglija
29' [1 - 0] Sergei Nazarenko

14' iš aikštės pašalintas Robert Green (Anglija)

7 grupė:

Austrija 2 - 1 Lietuva
16' [1 - 0] Marc Janko
66' [1 - 1] Marius Stankevičius
80' [2 - 1] Roman Wallner (iš 11 metrų baudinio)

Serbija 5 - 0 Rumunija
37' [1 - 0] Nikola Zigic
50' [2 - 0] Marko Pantelic
78' [3 - 0] Zdravko Kuzmanovic
85' [4 - 0] Milan Jovanovic
90' [5 - 0] Milan Jovanovic

84' iš aikštės pašalintas Cristian Chivu (Rumunija)

Prancūzija 5 - 0 Farerų salos
34' [1 - 0] Andre Pierre Gignac
39' [2 - 0] Andre Pierre Gignac
53' [3 - 0] William Gallas
86' [4 - 0] Nicolas Anelka
88' [5 - 0] Karim Benzema

8 grupė:

Kipras 4 - 1 Bulgarija
12' [1 - 0] Konstantin Charalambidis
20' [2 - 0] Konstantin Charalambidis
45' [2 - 1] Dimitar Berbatov
55' [3 - 1] Konstantin Charalambidis
78' [4 - 1] Efstathios Aloneftis

Juodkalnija 2 - 1 Gruzija
13' [1 - 0] Radoslav Batak
45' [1 - 1] Vladimir Dvalishvili
78' [2 - 1] Andrija Delibasic

Airija 2 - 2 Italija
8' [1 - 0] Glenn Whelan
26' [1 - 1] Mauro Camoranesi
87' [2 - 1] Sean Ledger
90' [2 - 2] Alberto Gilardino